Brightburn (reż. David Yarovesky, 2019)

Pojawił się nowy zwiastun, a sam film zapowiada się naprawdę intrygująco, to postanowiłem założyć temat.

Film można nazwać wariacją na temat historii Supermana. Dystrybutor opisuje go tak:

Cytat:Co by się stało, gdyby dziecko z innego wymiaru przybyło na Ziemię, ale zamiast stać się bohaterem pośród ludzi, było złowieszczym synem ciemności

Czekam mocno :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Obejrzalem wczoraj i musze powiedziec, ze jestem mocno zadowolony.
Film sygnowany nazwiskiem Jamesa Gunna zapowiadał fajna wariacje komiksowa i przelamanie mitu dobrodusznego Clarka Kenta. Co by bylo gdyby ten niewinny nastolatek kosmicznego pochodzenia mial gdzies puste frazesy papy Kenta i pod wplywem, no nie wiem dojrzewania, nastoletniego buntu, stal sie czyms innym niz to co widzielismy do tej pory. Czlowiek ze stali ze zwichrowana psychika i poprzepalanymi obwodami w mozgu? To nie moglo sie nie udac.
Oczywiscie w filmie chlopak nie nazywa sie Clark Kent i nie przygarniaja go panstwo Kent, ale cala reszta, calutki trzon historii zostal zachowany. Nie zgadzaja sie tylko nazwiska.
Oczywiscie z przemiana bohatera tez nie jest tak do konca z tymi przepalonymi zwojami bo Brendon zmienia sie pod wplywem pewnej rzeczy co juz bylo zasugerowane w trailerach.

Moim zdaniem jedynym wiekszym minusem filmu to jest slabo zaakcentowana przemiana mlodego. W pewnym momencie chlopak taki sie po prostu staje i juz. Chcociaz film sugeruje nam pewne rozwiazania to jest to pokazane zbyt szybko i zbyt malo co pozostawia wrazenie niedosytu.
Natomiast jak juz maly Brendon staje sie tym czym sie staje twórcom puszczaja hamulce i mamy juz do samego konca jazde bez trzymanki. Demoniczny Superman nie ma litosci dla nikogo, jak trzeba to zabije kazdego i to w dosc brutalny i wyrafinowany sposób. Nie boi sie uzywac mocy, ktore odkrywa powoli wraz z biegiem fabuly i poziomu wkurwienia.
Wlasnie butalnosc to najwieksze zaskoczenie tej produkcji, gore jest bardzo sugestywny i pomyslowy, zwlaszcza wyciaganie szkla z oka(az mnie bolalo).
Polecam dla fanow komiksu, fajnego gore i nietuzinkowych zakonczen.
Bardzo dobre sceny w trakcie poczatkowych napisow koncowych.
8/10
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon