CINEMATOGRAPHY - zdjęcia w filmach + ulubiony kadr
1. z mojego totalnego topu.
Zawsze chciałem napisać reckę na główną o tym filmie. I o historii i technikaliach.
Ale raczej nie podołam.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
[Obrazek: 734252_10151488310997488_1994441535_n.jpg]

Odpowiedz
Tja... Do dziś się dziwię, że Deakins w 2008 nie dostał Oscara.

A wręcz zszokowany, że po 10 nominacjach nadal nie może się pochwalić statuetką.

Odpowiedz
No ostatnio też się tym zdziwiłem, bo myślałem, że ma już pewnie z trzy statuetki:D

Odpowiedz
(23-03-2013, 14:34)nawrocki napisał(a): Tja... Do dziś się dziwię, że Deakins w 2008 nie dostał Oscara.
Akurat w 2008 konkurencja była chyba najmocniejsza odkąd pamiętam, według mnie Elswit zasłużenie dostał statuetkę za There Will Be Blood.

Odpowiedz
Ale za "Skyfall" to już Oscara jak najbardziej mógł dostać. Szczególnie przegrać z "Life of Pi"? Oj, pozostaje niesmak.:/
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Po przestudiowaniu filmów znakomitego twórcy Davida Finchera zauważyłem pewne charakterystyczne kadry, sposoby obróbki zdjęć.
Używa słabego schematu oświetlenia w filmach. Oraz kadry które mają często kolor zielony, niebieski.

Obcy 3
- Wnętrza opuszczonej fabryki oraz powierzchnia planety Fiorina 161 są wykonane surowo. Oczywiście jest to pozytywny element.
Podziemne korytarze, w których kosmiczna bestia ściga więźniów są wizualnym majstersztykiem. Odcień brązy dodaje klimatu.

[Obrazek: alien3_2.jpg]

[Obrazek: Fiorina161environment.jpg]

Se7en
-Ręka dobrego fotografa i komputera na pierwszy rzut oka.
Kadry wydają mieć zieloną barwę temperatury. Oprócz tego świetna scena w deszczu kiedy nie widać zabójcy, a jego pistolet.

[Obrazek: seven2.jpg]

[Obrazek: seven-john-doe.jpg]

Gra
-Z zielonych kadrów zmiana na niebieskie. Wiele świetnych kadrów, chłodnych, kontrastów do sytuacji Van Ortona.
San Francisco pięknie wygląda przy świetle neonów.

[Obrazek: vlcsnap-2011-03-03-07h17m35s77.png?w=600&h=255]

[Obrazek: vlcsnap-2011-03-03-14h31m42s21.png?w=600&h=255]

[Obrazek: vlcsnap-2011-03-03-14h30m12s144.png?w=600&h=255]

Podziemny Krąg - Podobnie jak w Se7en zastosowanie zielonego koloru odcienia. Mało światła. Sekwencja otwierająca film to małe wizualne arcydzieło.

[Obrazek: FightClub139.jpg]

[Obrazek: FightClub118.jpg]

[Obrazek: FightClub091.jpg]

[Obrazek: FightClub314.jpg]

Odpowiedz
[Obrazek: gT1TZWG.jpg]
[Obrazek: 3v97TZ5.png]
[Obrazek: cTBJ6TM.png]
[Obrazek: PUoRnoq.jpg]
[Obrazek: DTZHnfI.png]
[Obrazek: jNIhPFC.jpg]
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Zdjęcie z autem w tunelu, choć ciekawe, trochę nie pasuje do pozostałych i lekko psuje koncepcję zapodanych, świetnych ujęć. Takie drobne czepialstwo ;)
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Nie kleiłem kolażu. Wrzucałem randomowo :)

Odpowiedz
Z czego ostatnia fota?
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
To chyba "Niepamięć" z Cruisem.

Odpowiedz
Nie tylko "chyba" ale i na pewno :)
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Crov zobaczył nagi tyłek i już leci do piratebay'a ;)

Odpowiedz
Dokładnie. Ale się zdziwiłem, bo przecież Oblivion to pg-13!

A film mam na dysku dawno. :) ORYGINALNY, NIE KRADZIONY ofkoz
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Z Obliviona należałoby wkleić co najmniej kilkadziesiąt kadrów by oddać sprawiedliwość zdjęciom w tym filmie.

Natomiast to ujęcie z Heat owszem, ale tylko w wersji ruchomej. Wjazd z nocy w ten rozświetlony tunel zawsze mnie nokautuje.

Odpowiedz
Mierzwiak, gdy sklejałem posta, miałem w zakładce chyba z 12 fot z Obliviona, ale wrzuciłem jedno, bo:
1 - wszystkie screeny z filmu wyglądały tak dobrze, że ciężko było o jakąkolwiek selekcje i brałem je prawie randomowo.
2 - wklejanie kadrów z tego filmu to prawie jak cheatowanie.
Ostatecznego screena wybrałem według kryterium, że wszystko z damską pupą jest lepsze. :)

Odpowiedz
Prawda jest taka, że to JEST najlepszy kadr z Obliviona :)

Odpowiedz
[Obrazek: spielberg-empire.jpg?w=529]
[Obrazek: 07.png]

i moment, którego nie idzie oddać fotką, czyli lecący w zwolnionym tempie myśliwiec w trakcie bombardowania - wasze Obliviony mogą się schować pod kamień i nie wychodzić :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
[Obrazek: oz-the-great-and-powerful-blu-ray-screen...W6XZcD4%3D]

Oz to porażka, ale to jest świetne.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon