Captain Marvel (2019)
[Obrazek: captainmarvel.jpg?resize=600%2C350]

Jeśli "Shazam", "Green Lantern Corps" i "Cyborg" mają swoje tematy to grzechem jest, że jeszcze go nie ma drugi najlepiej zapowiadający się film Marvel Cinematic Universe (bo IW to rzecz jasna #1 a Ant-Man and The Wasp to kompletnie nie moja bajka, za to Black Panther wygląda paskudnie) 
"Captain Marvel" będzie pierwszym filmem wchodzącym w skład MCU który opowie o kobiecej bohaterce. Film będzie prequelem, akcja toczyć się będzie w latach 90. Obok Karol Danvers (Brie Larson) pojawi się Nick Fury (Samuel L. Jackson) w swojej młodszej wersji, jeszcze z obojgiem oczu (pewnie ujrzymy jak traci jedno z nich). Sama Captain Marvel ma być najpotężniejszą postacią uniwersum, silniejszą nawet od Thora i Hulka. Karol była swojego czasu pilotem wojskowym dopóki jej DNA nie zostało złączone z kosmicznym kodem genetycznym. W związku ze swoimi nowymi mocami bohaterka wmiesza się w odwieczny konflikt między Skrullami a rasą Kree. Sama postać ma w tajemniczy sposób zniknąć by powróci w trakcie "Avengers 4" gdzie stanie u boku reszty superbohaterów.

Skrulle są popularnymi antagonistami Marvela, są przede wszystkim zmiennokształtni i umieją przybierać wygląd każdej żywej istoty. Są wysoko rozwiniętą technologicznie rasą. Kree to natomiast ich odwieczni rywale, inna z wielkich kosmicznych ras. Są również inteligentną i humanoidalną rasą, ich wojna ze Skrullami trwa od wielu, wielu lat. Kree byli podzieleni na dwie rasy: niebieską i białą. Jedynie jeden z nich, największy wojownik Mar-Vell (pierwszy Captain Marvel) był biały. To właśnie jego według pogłosek sportretować ma Jude Law. Mar-Vell miał także swoje ziemskie alter-ego czyli doktora Waltera Lawsona. W komiksach był również bohaterem i nie raz pomagał Avengersom. W filmie ma być mentorem Karol, to on w pewien sposób odpowiadał za to, że zyskała swoje moce. 
Głównego antagonistę i przedstawiciela Skrulli według pogłosek najpewniej zagra Ben Mendelsohn. 

Produkcje wyreżyserują Anna Boden oraz Ryan Fleck ("Całkiem zabawna historia", "Szkolny chwyt").

Film mnie długo nie interesował, jednak prawdopodobny casting Juda przekonał mnie do dokładanego poczytania o tym co ma się w filmie pojawić i cholera...jestem kupiony. Potężna bohaterka grana przez świetną aktorkę, do tego dwie bardzo fajne i ciekawe kosmiczne rasy, powracający Nick Fury który chyba mi nigdy nie zbrzydnie i co najważniejsze, bardzo prawdopodobny występ w fajnych rolach dwóch rewelacyjnych i mega charyzmatycznych aktorów.
Tym bardziej, że Skrulle i Kree (mieli duże powiązania z Inhumans) są bardzo ciekawi. Generalnie w sieci krąża teorie, że zmiennokształtni Skrulle wzorem komiksów będą podszywać się pod jakiegoś bohatera znanego z obecnych filmów po czym ujawnią się w "Avengers 4" co będzie wielkim twistem tego filmu. Podoba mi się ta teoria, ale wątpię aby Marvel zaryzykował z poważnym zmienieniem jakiegoś ważnego bohatera. Larson natomiast uważa,że "Captain Marvel" i "Avengers 4" będą w jakiś sposób połączone.
Jeśli ktoś okaże się Skrullem to nie zdziwię się jak Nick Fury. Ewentualnie Black Widow/Hawkeye. A z Widow bym się nawet ucieszył :D

Grafiki jeszcze z Comic Conu:

[spoiler]

[Obrazek: 67-9.jpg]

[Obrazek: 080.jpg]

[Obrazek: C57BpB8U8AIOq-n.jpg]

Odpowiedz
Pierwsze spojrzenie na (wstępny?) kostium:

[Obrazek: 26733396_2123852310964663_76520401484426...e=5B1F4051]

Odpowiedz
A gdzie skąpy bezgustowny kombinezon, pierdylard kieszonek i poza wypinająca jednocześnie dupę i cyce ;(? Nie o takie lata 90. walczyłem :(.

Odpowiedz
Kostium spoko, a widziałem, że ludzie narzekają na płaskodupie. Lubię Brie i liczę, że dostała dobrze napisaną postać.

Odpowiedz
Wygląda jak przemalowany kostium od Ant-mana. Okropność.

Odpowiedz
To i tak pewnie jakiś prototyp.

Odpowiedz
Zdjęcia podobno pochodzą nie z solowego filmu, a z planu Avengers 4, a więc jest szansa na wypięty biust i tyłek wciśnięte w czerwono-niebieski kostium w latach 90.!

Odpowiedz
Niektórzy sugerują, że to nawiązanie do pierwszego kostiumu pierwszego Kapitana Marvela:
[Obrazek: marvel_super_heroes_12_7.5_zoom.jpg]

Odpowiedz
Najpierw Osa, teraz ta też, Marvel ogłosił sezon na totalnie nudne kostiumy or what?

Swoją drogą - ponoć to prequel, a więc MCU podrabia teraz DCEU (WW), które podrabiało MCU (CA:FA & Thor). Czy tylko ja ziewam jak to widzę?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Przecież to jest na pewno jakiś prototyp (z tego co wiem zbroje podobną miał Mar-Vell którego gra Law), jestem pewien, że spokojnie w "Captain Marvel" jak i "Avengers 4" będzie latać w swoim firmowym wdzianku ktore jest na grafikach koncepcyjnych :P

Odpowiedz
Przypomina mi się jak to niektórzy byli pewni, że kostium Black Bolta z fotek promocyjnych tego kiepawego serialu to też na pewno nie ten właściwy (a był? bo w sumie nie wiem).
------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz
Był :P

Ale co ty porównujesz? :P Serial ktorego tworcy przedstawili w najnudniejszy z możliwych wizualny sposób Inhumans, idąc całkowicie po najniższej linii oporu, tworząc totalne gówno a film MCU z dużym budżetem, ogarniętym teamem i (zapewne) ambicjami by przynajmniej przebić WW wynikami?
Zwłaszcza, że concept arty pokazuja Marvel w normalnym stroju. Serio wierzysz, że zostawia ją w tym?

Odpowiedz
Serio.
Osa też wygląda lipnie (a może jej też zmienią kostium, co?), widać taka moda. Anyway, Wondy FTW :)

Odpowiedz
Okej ;) To czekamy na wyciek zdjęcia właściwego kostiumu abyś znów mógł się mylić ("Shazam!" ciągle nie anulowany) :)

Nie wiem jaki jest komiksowy stroj Wasp, wiem, że w przypadku Marvel na 99% nie odejda od wyglądu z komiksów. Może ta zbroja bedzie przez wiekszosc filmu a właściwa wejdzie w finalnym akcie+Avengers 4, to już jest bardziej prawdopodobne.

Odpowiedz
(25-01-2018, 23:36)Lambon napisał(a): Zdjęcia podobno pochodzą nie z solowego filmu, a z planu Avengers 4, a więc jest szansa na wypięty biust i tyłek wciśnięte w czerwono-niebieski kostium w latach 90.!

No raczej nie. Avengers4 to teraźniejszość i tam pewnie będzie miała ten normalny, kolorowy strój, a ten na tych fotkach wygląda jak jakiś prototyp, który przecież właśnie pasuje do prequelowej koncepcji solówki.

W każdym razie, whatever... Filmowy kostium Wasp to jeszcze większa cienizna, która nie ma startu do tych komiksowych/serialowych wersji i co najgorsze, w jej przypadku, to pewnie finalny kostium :<

Ja to: 
- Nie rozumiem fenomenu Larson. 
- Nie czekam na tę produkcję.
- Myślę, że może nawet i wyjdzie z tego lepszy film, niż "WW", ale

wizualnie
Gal Gadot  jako Wondie >>>>>>>>>>>>>>>>>...>>>>>>>>>>>>>>>>> Brie Larson i jej CM

Nie trzeba było długo czekać i..
[Obrazek: ooD_2CdWz3Yq40FxiOqA2JttiHRcTjQ06ZoxV0y2...0f4d02bc87]
pokolorowane, to też szału nie robi :/

Gdzie jej tam do takiego cudeńka
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
(25-01-2018, 23:47)Gieferg napisał(a): ...które podrabiało MCU (CA:FA & Thor). Czy tylko ja ziewam jak to widzę?

Cap przecież nie był żadnym prequelem. To było logiczne, że cofnęli się w czasie w pierwszym filmie. A Thor? Thor dział się przed którymś innym?

A zresztą... Co ja robie w tym teamcie...
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
WW będąca prequelem podrabiała filmy MCU. Nigdzie nie powiedziałem, że wszystko co podrabiała to prequele.

A Cap był prequelem w stosunku do poprzednich filmów tej serii, tak samo jak była nim WW.
A jeśli trzeba ci konkretnego wątku/postaci, żeby nazwać film prequelem, to choćby dla wątku tesseraktu, poruszonego już we wcześniejszym od niego Thorze :P

Odpowiedz
Nie rozumisz. Chodzi mi o to, że "Cap" był pierwszym filmem z Capem (podobnie jak "Thor"?). Nie pojawili się wcześniej w żadnym innym filmie jak WW w "BvS".
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale "Cap" zaczyna się jak odnajdują go w lodzie? Ale czy taka scena, jako zapowiedź się pojawiła wcześniej gdzieś?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(26-01-2018, 01:06)Gieferg napisał(a): A Cap był prequelem w stosunku do poprzednich filmów tej serii, tak samo jak była nim WW.

No nie. WW pojawiła się już w BvS i oglądając WW znamy już tę postać. Za to w First Avenger pierwszy raz widzimy Capa i dopiero go poznajemy, nigdy wcześniej nie mieliśmy z nim do czynienia.

Odpowiedz
Żeby być prequelem film nie musi zawierać postaci, które pojawiają się w filmie, którego jest prequelem tylko pokazywać wcześniejsze wydarzenia, mające jakiś związek z tymi, które pokazał tamten film. Wszystko się zgadza, Cap jest prequelem, pokazuje wątek tesseractu, który pojawił się w Thorze i wprowadza postać ojca Tony'ego Starka.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon