Captain Marvel (2019)
Z kronikarskiego obowiązku - cyk miliard.

Siódmy tytuł MCU, któremu udaje się ta sztuka. Do szóstego na liście Civil War brakuje 153 mln :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Ależ flop. W końcu nikt nie czekał
.

Odpowiedz
Aż strach pomyśleć co by było jakby ktos czekał :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
SZOK! Pompa społecznego obowiązku oglądania kobiety w kinie + popularna seria i zarobiło to miliard. NIEDOWIERZANIE, ZASKOCZENIE. Gdyby tak nakręcić film o czarnym superbohaterze?
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
O czarnym superboahaterze geju muzułamaninie żydzie
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(04-04-2019, 21:02)SonnyCrockett napisał(a): SZOK! Pompa społecznego obowiązku oglądania kobiety w kinie + popularna seria i zarobiło to miliard. NIEDOWIERZANIE, ZASKOCZENIE. Gdyby tak nakręcić film o czarnym superbohaterze?

No chyba niedowierzanie, skoro przed premierą niektórzy usilnie próbowali udowodnić , że to będzie flop i finansowo-artystyczny koniec Marvela. 

Odpowiedz
Internetowy dyskurs jest gównianym wskaźnikiem faktycznego odbioru filmu i byłoby miło jakby ludzie przestali przykładać tyle wagi na jojczenie wokalnych mniejszości, średnich ocen na Rotten Tomatoes czy innych serwisach. Sam mam raczej letnie podejście do tego filmu, średniak z plusem, dolny tier Marvelów, podobnie jak z "Black Panther", ale trzeba chyba żyć w innej rzeczywistości aby zaprzeczać temu, że te filmy po prostu podobały się publice. Miliard z plusem to jednak miliard z plusem.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
O, jednak byłem.
Ogólnie meh, choć wrażenia nieco bardziej pozytywne, niż po Panterze. Kilka rzeczy:
+ Danvers jest kiepsko napisana i jej ścieżka zaczyna się od zajebistej wojowniczki bez pamięci do zajebistej wojowniczki z pamięcią
+ Mimo wszystko postać broni się tylko i wyłącznie dzięki Brie Larson, która dwoi się i troi, żeby wzbudzić w widzu sympatię - i mnie kupiła 8)
+ Samuel wypada bardzo fajnie, ale ciężko mi uwierzyć, że ten śmieszek był kiedyś szpiegiem, a w przyszłości stanie się ważniakiem w czarnym płaszczu
+ Talos to największe zaskoczenie filmu, w ogóle Skrulle wypadli naprawdę nieźle
+ Humor na ogół działał
+ Muzyka

- Lata 90, baba spada z nieba, po ulicach latają zielone gobliny, i wszyscy ziemscy bohaterowie przechodzą z tym do porządku dziennego w ciągu minuty. Pierwszy kontakt z obcymi powinien wywołać chyba wieksze poruszenie?
- Fury jakby nigdy nic zabiera Obcą Babę z Kosmosu do najtajniejszych baz wojskowych w USA
- Jeden Skrull-technik wystarczy, żeby przerobić ziemski samolot na statek kosmiczny ze sztuczną grawitacją
- Kree to naprawdę nieznośni lamerzy. Jude Law został koncertowo zmarnowany i zagrał jednego z najgorszych przeciwników w całym MCU
- Jakikolwiek styl wizualny tego filmu nie istnieje. Kostiumy, scenografie, wnętrza statków kosmicznych wyglądają ultragenerycznie i nieciekawie

Nie jest źle, ale w całej stawce MCU jest to mocny średniak. Do takiego Dr Strange'a nie ma w ogóle startu.
Do tego uświadomiłem sobie, że brakuje mi w kinie takiego twardego sci-fi w stylu Mass Effecta - początkowa potyczka Kree i Skrulli zaostrzyła apetyt na więcej.

Takie 6/10.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon