Castlevania (2017-) Netflix
W jednym z wywiadów, chyba dla IGN Adidas Shankar mówił trochę o 3 sezonie i o tym, że to raczej ich luźna interpretacja gier.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Premiera trzeciego sezonu 5 marca.

Żółte Krzesło, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2013.

Odpowiedz
Dajcie mi to już!

Odpowiedz
Widział już ktoś trzeci sezon?
Ja najwcześniej jutro rano w samolocie.

Odpowiedz
Obejrzane.
Zasadniczo serial trzyma poziom. Byłbym nawet skłonny powiedzieć, że to najlepszy z dotychczasowych sezonów, głównie ze względu na jeszcze lepiej niż dotąd nakreślonych bohaterów i poczucie humoru, ale ostatecznie dwójka wygrywa. Główną słabością jest struktura tego sezonu, rozbita na cztery osobne wątki (Trevor &Sypha, Alucard, Hektor, Izaak) które aż do końca nie łączą się w jedną całość. Podobnie jak w pierwszej serii mamy do czynienia ze wstępem do historii, która doczeka się kulminacji najprędzej za rok; ale tam mieliśmy jeden główny wątek i cztery odcinki, a tu wszystko trochę się rozłazi. Poza tym cały wątek Alucarda to dość nudna strata czasu, w dodatku zmierzająca w przewidywalnym (a w zamierzeniu pewnie zaskakującym) kierunku. Ale pierwsza i ostatnia scena z Alucardem są świetne. W istocie ostatnia jest tak dobra, że pewnie Ellis wymyślił ją najpierw, a potem dopisał resztę tylko po to, żeby do niej doprowadzić.
Jeszcze co do struktury, tak jak ostatnio mamy punkt kulminacyjny przypadający na przedostatni odcinek. Ale w drugim sezonie historia łączyła się w tym momencie w jedną całość, a ostateczna konfrontacja miała emocjonalnego kopa. Tu zaś dostajemy cztery mini finały, z których żaden nie działa do końca. W zamierzeniu miała to być pewnie wielka, odurzająca orgia przemocy i seksu, ale efekt końcowy jest raczej schizofreniczny i mało satysfakcjonujący. Walka Izaaka na przykład jest świetna wizualnie, ale toczona z wrogiem o którym praktycznie nic nie wiemy i który nic nas nie obchodzi - a to i tak chyba najlepszy z tych czterech finałów.
Poza tym brak Vlada jest wyraźnie odczuwalny. Carmilla i jej trzy wampirze siostry nie dorastają mu do pięt. To oczywiście inny typ czarnego charakteru, Dracula był postacią tragiczną i budzącą współczucie, te cztery lafiryndy są pozbawione jakichkolwiek cech pozytywnych i mają budzić głównie nienawiść - taktyka skuteczna, ale jednak mniej interesująca. Jeszcze Lenora jest znacząco lepiej nakreślona od sióstr, ale w sumie też dość płaska. Dużo ciekawszy jest Izaak (jego wątek to być może moja ulubiona część sezonu), ale on z kolei chyba nie kwalifikuje się jako czarny charakter, przynajmniej na tym etapie.
Trochę ponarzekałem, ale tak czy inaczej to nadal wybitny serial, z fantastycznymi dialogami i relacjami między bohaterami. Szczególnie Sypha wypada cudnie i wyrosła na moją ulubienicę z głównej trójki. Z nowych twarzy najciekawszy jest zdecydowanie Saint Germain. Przy okazji, wśród obsady mamy dwoje przedstawicieli wampirzej arystokracji ekranu - Billa Nighy i Barbarę Steele... i żadne nie gra wampira. Ciekawe, tym bardziej że Saint Germain (Nighy) został przedstawiony jako wampir w popularnym cyklu powieści Quinn Yarbro.
A właśnie. Jak zwykle zauważyłem w internetowych recenzjach narzekania, że serial jest powolny i ma za mało akcji. Najwyraźniej niektórzy jeszcze nie zdążyli się zorientować, że to nie akcja jest tu sednem, tylko właśnie dialogi. Castlevania to w na swój sposób bardzo literacki serial, będący przede wszystkim polem do popisu dla bawiącego się słowem scenarzysty, a nawalanka pojawia się tylko momentami i zwykle pro forma, coby uciszyć marudzące pospólstwo. To się ogląda dla takich scen jak dyskusja Izaaka i muszego demona o potępieniu, a nie żeby popatrzeć jak Trevor okłada pejczem jakiegoś piekielnego pomagiera. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, jak fantastyczne starcie finałowe w poprzednim sezonie, tym niemniej wyraźnie widać jakie Ellis wyznaczył sobie priorytety.
Jeszcze jedno - to na swój sposób bardzo nieprawomyślny serial się zrobił. Cztery "silne postacie kobiece" mówiące wciąż o rządach kobiet i siostrzanych więziach przestawiono jako podłe i narcystyczne psychopatki, których szefowa wywodzi się z Austrii i którym marzy się podbój Europy (z Polską w kierunku inwazji) i obozy koncentracyjne dla ludzkiego bydła. Tak właśnie, w Castlevanii dostaliśmy całkiem dosłownie feminazistki. Ha.
A i ze zwieńczenia wątku Alucarda można wydobyć bardzo konserwatywny morał:

Odpowiedz
Bardzo przyjemne zaskoczenie. Tak sobie klikałem po Netfixie i zobaczyłem właśnie ten serial. Coś tam mi się przypomniało, że tutaj był jakiś wątek, zajrzałem odrobinkę i widzę same zachwyty. No i faktycznie uzasadnione. Na razie obejrzałem tylko pierwszy sezon (swoją drogą co to za pomysł robić taki 4 odcinkowy prolog) ale to naprawdę wyborna rzecz. Historyjka prosta ale nie prostacka i do tego odpowiednio brutalna i realistyczna. A w zasadzie nie lubię kreskówek dla dorosłych :)
Mogliby zrobić taki aktorski serial.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Aktorski serial? Jak obskoczysz kolejne odcinki to zrozumiesz, że to bez sensu. Przy normalnej produkcji budżet wypierdzliłby poza skalę. A marka Castlavania nie jest na tyle mocna, żeby to się zwróciła

Animowana forma świetnie pasuje tu idealnie do materiału i ja bym raczej nie chciał aktorskiej wersji. Poza tym jakby wydłużyli odcinki na standardowe 40-50 minut to Warren Ellis już by całkowicie odpłynął w tych swoich dialogach. ;)

Odpowiedz
No a ja bym chciał. Nie wiem skąd mają wziąć na to pieniądze. Nie jestem Harveyem Weinsteinem :)
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Pierwszy i drugi sezon już dawno obskoczyłem. Teraz zacząłem drugi i... No właśnie oglądnąłem 2 pierwsze odcinki jakoś mnie tak nie wciągnęło, a nawet moim zdaniem zbyt dziwnie się zrobiło. Może jeszcze wrócę, ale na razie jakoś ciężko mi się zmotywować. Pierwszy i drugi sezon spoko, szczególnie w finale 2 fani gier mogą zobaczyć i usłyszeć pewne smaczki. :) 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
No dobijam do końca, zostawiłem sobie 2 ostatnie odcinki na jutro.
No i tak jak 2 sezon jest naprawdę świetny to 3 już zatracił trochę magii. Nadal się to bardzo dobrze ogląda, ale mam takie odczucia jak pisał Paszczak. Drakula był postacią tajemniczą i tragiczną, a te cztery laski nie mają razem połowy jego charyzmy. Wątek Alucarda jest, no po prostu nijaki, reszta nadal dobra, ale jakbym miał wystawiać cyferki to pierwsze dwa sezony to takie mocne8-9/10 a trzeci to naciągane 7/10.

Gdzieś tam mi mignęło, że ma być czwarty sezon. W sumie to kreskówka, więc pandemia nie powinna jakoś przeszkadzać, no chyba, że jakiś ważny twórca się wyłoży.

Odpowiedz
Cóż, rysowników i aktorów podkładających głos też trzeba zatrudnić.
Przemęczyłem trzeci odcinek i naprawdę nie wiem, czy dam radę do końca. Nie widzę w tej historii nic ciekawego i rzeczywiście bez Draculi jakoś cały ładunek emocjonalny padł. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
No ja dokończyłem i końcówka jednak u mnie sporo nadrobiła. Całość oceniam pozytywnie. To trochę inna historia niż 1 i 2 sezon, ale mimo swoich wad było dobrze. Szczególnie ten
Czekam na 4 sezon.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon