Ciekawe wywiady, rozmowy, wykłady filmowe
#41
Lubimy oglądać filmy czy czytać artykuły o nieustępliwych twórcach, więc nie chcę pastwić się nad Męderkiem. Zastanawia mnie tylko jaki ma sens kręcenie tego dalej. O ile pamiętam zaczęło się od krótkometrażówki z 2000 roku, dodanej nieco później na CD do Cinemy która parodiowała przede wszystkim Matrixa i Mroczne Widmo. Film który wystartował w 2006 roku miał korzystać również z krótkometrażówki. Tylko, że przez 11-17 lat zmieniło się wszystko. Parodia wywietrzała, jej obiekt nie zajmuje już głów kinomanów, efekty poszły niebotycznie do przodu, nawet tak pospolite rzeczy jak ubrania czy fryzury mogą gryźć się ze sobą po 11-17 latach produkcji. To tak jakby z Boyhoodu próbować sklecić dramat z akcją latem 2014 roku.

Odpowiedz
#42
Crov, a mogę mieć własne zdanie na temat tego że koleś porwał się na praktycznie niemożliwy do zrealizowania projekt? (gdyby wszyscy pasjonaci tak robili...) Mogę krytykować go za to że zamiast realizować swoją pasję małymi krokami, robiąc mniejsze/krótkie projekty od razu skoczył na głęboką wodę i dlatego od kilkunastu lat tkwi w miejscu? (no, nie wiem na jakim etapie ukończenia jest ten film, ale z punktu widzenia widowni na żadnym skoro dla niej nie istnieje bo w kinach i TV nie reklamują a na mieście nie wiszą plakaty) Mogę mieć stosunek do jego twórczości, tej którą znam i której fragmenty widziałem, a którą to część mojej wypowiedzi naturalnie pominąłeś?

Nie wiem jak to co napisałem ma się do kariery Mąderka jako filmowca, bo mnie ona nie interesuje, równie dobrze mógłby być dentystą. To podobno reżyser/scenarzysta pasjonat i efekty (lub ich brak) tej pasji są tematem tej rozmowy, a nie jego zawód.

Odpowiedz
#43
(01-11-2017, 17:06)Szaman napisał(a): Lubimy oglądać filmy czy czytać artykuły o nieustępliwych twórcach, więc nie chcę pastwić się nad Męderkiem. Zastanawia mnie tylko jaki ma sens kręcenie tego dalej. O ile pamiętam zaczęło się od krótkometrażówki z 2000 roku, dodanej nieco później na CD do Cinemy która parodiowała przede wszystkim Matrixa i Mroczne Widmo. Film który wystartował w 2006 roku miał korzystać również z krótkometrażówki. Tylko, że przez 11-17 lat zmieniło się wszystko. Parodia wywietrzała, jej obiekt nie zajmuje już głów kinomanów, efekty poszły niebotycznie do przodu, nawet tak pospolite rzeczy jak ubrania czy fryzury mogą gryźć się ze sobą po 11-17 latach produkcji. To tak jakby z Boyhoodu próbować sklecić dramat z akcją latem 2014 roku.
Mam podobne zdanie. Obawiam się, że z tego może wyjść czerstwy suchar i - mówiąc szczerze - byłbym zaskoczony, jeżeli wyjdzie z tego, coś naprawdę ciekawego. Niemniej rozumiem, że jednak Mąderek ma potrzebę skończenia tego - choćby dla siebie i ludzi, którzy pomogli przy tworzeniu filmu. Tym bardziej, że można próbować odrobić koszta włożone w film pokazując go jako ciekawostke albo próbując sprzedać go na Netflix, czy inne VOD. Tak czy siak, kibicuje mu, bo propsuje takie robienie filmu z pasji.

Mierzwiak napisał(a):Mogę mieć stosunek do jego twórczości, tej którą znam i której fragmenty widziałem, a którą to część mojej wypowiedzi naturalnie pominąłeś?
Może pominąlem, dlatego że nie mam problemu z tym, że oceniasz fragmenty jego filmu? Nie pomyślałeś o tym? ;) Wyraźnie przecież napisałem do czego się odnoszę. Drwiny z gościa, bo robi film i ma przy tym problemy to wiocha. I pewnie - masz prawo to robić. Ja mam prawo uznać to za niepotrzebną bucówę, wypomnieć ci to i zapytać "po co to robisz?". Tym bardziej, gdy piszesz tak, jakbys miał recepte na jego bolączki, a on jest głupi i frajer, bo nie widzi tej recepty. Co właśnie wypominam - bo tworzenie filmu (nawet jak się go robi na jutuba z kumplami) to cholernie złożona rzecz. Mąderek to też nie jest amator, który sobie nagle zamarzył zrobić Star Łors, tylko gość, który pracuje w branży od lat. Podejrzewam, że na jego problemy z filmem - poza oczywistym porwaniem się z motyką na Słońce - złożyło się mnóstwo czynników, w tym takie, jak okres, w którym się za to zabrał. Podejrzewam, że gdyby robił to dziś to film byłby ukończony znacznie sprawniej.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#44
Ale może on po prostu marnym tym twórca jest i dlatego nie nakręcił tego filmu. Ten zwiastun sprzed lat to poziom amatorskiej grupy OFFowej w wieku 14-15 lat. Czytaj bardzo niski poziom. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trailery filmowe. LukeSpidey 9,440 650,192 24-04-2019, 10:56
Ostatni post: Corn
  Filmweb, IMDb, itp. - portale filmowe Craven 627 66,500 25-01-2019, 18:10
Ostatni post: Pelivaron
  Vlogi filmowe smackey 92 13,381 01-12-2018, 14:52
Ostatni post: Mierzwiak
  Warto przeczytać, czyli polecamy filmowe artykuły Jakuzzi 176 24,445 18-05-2018, 10:32
Ostatni post: f.lamerUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości