Co jeszcze oprócz Holiłud zeżre politykal korektnes?
W czwartym sezonie She-Ry pojawiła się niebinarna postać, w oryginale używa zaimków "they". Polska tłumaczka zrobiła z niego postać jednoznacznie męską. No i zrobiła się mała afera:

https://www.facebook.com/MistycyzmPopkulturowy/photos/a.388445924557109/2465431250191889/?type=3&__tn__=H-R
https://noizz.pl/lgbt/she-ra-i-ksiezniczki-mocy-niebinarna-postac-w-polskim-tlumaczeniu-jest-mezczyzna/xkbd2b8
https://wyborcza.pl/7,75410,25383618,awantura-o-meskie-koncowki-jak-polski-netflix-zrobil-z-klopotow.html

Odpowiedz
[Obrazek: IMG-20191210-081130.jpg]

[Obrazek: IMG-20191210-081132.jpg]

[Obrazek: IMG-20191210-081133.jpg]

Odpowiedz
Wstyd tak pochodzić z dobrej rodziny :)

Odpowiedz
Moze to przypadek, choc na moje tania PR-owa zagrywka, bo praktycznie dzien po akcji z "łajt prwilidz" Dejzi atakuje wiadomo kogo i znow jest po dobrej stronie mocy:

https://insidethemagic.net/2019/12/daisy-ridley-political-opinions-trump-supporters-ec1/

https://www.washingtonexaminer.com/news/star-wars-star-daisy-ridley-every-sane-person-has-an-issue-with-trump

Odpowiedz
Ridley Scott rasistą, bo w filmie historycznym dziejącym się w średniowiecznej Francji zatrudnia tylko białych. Plus dyskryminuje osoby z farbowanymi włosami, tatuażami i dziurawymi uszami:
https://wsiecihistorii.pl/rezyser-rasista-bo-kreci-historyczny-film,1129,pl

Odpowiedz
[Obrazek: 80002408_536852143828823_138354946301178...e=5E78888A]
Samą siebie (Screen z grupy Łukasza Stelmach)
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Debil z THR m.in. o białym rasistowskim widelcu w Toy Story

https://www.hollywoodreporter.com/news/whiteness-toy-story-4-1266176?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

To juz jest hard antybiala propaganda, tu nawet nikt sie nie bawi w pudrowanie tematu.

Serialu nie widzialem, ale:

Jewish actor has black child actress read out 'ways to find a Nazi in your everyday life', two of which are just 'white people'. From the 2020 TV series Hunters, produced by Jewish director David Weil. In the same episode Al Pacino calls a white woman his team of vigilantes just killed a 'shiksa', a racist and sexist slur meaning a female 'whore' or 'abomination' not of Jewish descent. All 'Nazis' killed are depicted as everyday rural Americans, including one female German scientist recruited by NASA in operation paperclip, who is now an elderly pensioner who the team lock in a shower and kill with poison gas. The propaganda show also makes fun of people concerned over mass immigration.

Moim zdaniem lewicujaco-syjonistyczne Kosherwood gra w bardzo, ale to bardzo niebezpieczna gre. I mowie tutaj o wszystkich: bialych, czarnych, latynosach i samych Zydach, ktorzy nie mieszkaja w ogrodzonych kilkumetorwym murem willach w Beverly Hills. Ogolna niechec miedzyrasowa (z Antysemityzmem wlacznie) rosnie w USA w postepie geometrycznym, kto niby na tym korzysta? Przeciez nawet jacys neutralni wobec spraw politycznych i rasowych biali spojrza na takie cos, i w koncu zapytaja: co do jasnej kurvy sie tutaj dzieje?

Odpowiedz
(26-02-2020, 15:39)Wyatt Earp napisał(a): 'shiksa', a racist and sexist slur meaning a female 'whore' or 'abomination' not of Jewish descent.
Sorki, że nie na temat, ale czy to shiksa to jakiś przodek polskiego słowa siksa?

Odpowiedz
Tak, u nas tez sie tego uzywa jako obelge, ale raczej w zartobliwym tonie. Samo okreslenie wywodzi sie z chyba z Tory, ale w tej wersji pochodzi z yiddish i w tej wersji jest jak najbardziej rasistowskie, i ksenofobiczne. Nie wyobrazam sobie obecnie filmu, gdzie glowny bohater (przedstawiany jako ten dobry), rzuca sobie nigerami i kike'ami. Powtorze, Holly/Media zaczynaja sie coraz perfidniej bawic w bardzo niebezpieczna gre rasowa.

Odpowiedz
Bucho napisał(a):Serialu nie widziałem, ale

To może obejrzyj i potem się wypowiadaj zamiast robic powtorke z Watchmen?

Akurat ekstremizm i fanatyzm prezentowany przez żydowskie postacie w serialu jest raczej przedstawiany jako coś negatywnego i potępiany. Samosądy też są mocno kwestionowane i główni bohaterowie tego serialu to kryminaliści. Co ten Twój cytat ma przedstawiać nawet nie wiem XD
Juz pomijam, ze Hunters to zwyczajny GRINDHOUSE, gdzie takie rzeczy sa zawsze wyolbrzymione i uzywane raczej jako plot device, a nie pochylenie sie nad jakims powaznym problemem.

Cytat:All 'Nazis' killed are depicted as everyday rural Americans

Lol no i co? Jednym z motywów serialu, jest pokazanie jak naziści pięknie się ukrywali jako 'zwykli amerykanie'. Tak są przedstawieni, bo tak się prezentują, w każdym razie dopóki przykrywka nie jebnie.

Bucho napisał(a):Nie wyobrazam sobie obecnie filmu, gdzie glowny bohater (przedstawiany jako ten dobry), rzuca sobie nigerami i kike'ami.

Ani Pacino, ani nikt z jego ekipy w sumie nie są przedstawiani jako postaci jednoznacznie dobre czy złe. Pacino szczegolnie przedstawiony jest jako relikt poprzedniej epoki i czlowiek srednio w kontakcie z rzeczywistością. Przestań pisać, spekulować, dumać mając wiedzę opartą na jakimś stronniczym artykule :) 

EDIT: O kurcze pieczone, przepraszam, to nie zaden artykul jaki Ty cytujesz tylko komentarz typa ktory wrzucił wyrwaną z kontekstu scenę na swój kanał, na którym pełno antysemickich i innych zjebanych komentarzy. GOOD JOB <OK> Korespondent Bucho jak zwykle nie zawodzi <3 

Serial jest zwyczajnie kiepski i dziwaczny, ale nie nawołuje do nienawisci do bialych ludzi, nie gloryfikuje żydów, do wszystkich postaci i ich wypowiedzi podchodzi z odpowiednim dystansem. Sprawdzaj samemu czasem o czym piszesz, bo łykasz jak pelikan wszystko co Ci podrzucą :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Serial jest zwyczajnie kiepski i dziwaczny

Łaat. A specjalnie sobie wykupiłem Prime'a, żeby obejrzeć bo mega czekałem na ten tytuł.

PS w oczekiwaniu na weekend oglądam "Jean-Claude Van Johnson" - kurła, to powinno mieć milion sezonów, a skasowali po zaledwie 6 odcinkach. Złoto, złoto i jeszcze raz złoto - jak ktoś kocha kina z tym aktorem z lat 80. i 90. to pozycja obowiązkowa. No chyba, że JCVD chciał, żeby to był taki jeden strzał :(

Odpowiedz
Mam duzy problem z Hunters taki, ze stoi w rozkroku - zdecydowanie za malo szalone/dziwaczne by usprawiedliwic fabularne mielizne i klisze i zdecydowanie zbyt szalone/dziwaczne by na powaznie dac sie traktowac :) Wiec wychodzi takie nie wiadomo co. W ogole mocno zaskoczony jestem ze to nie jest na podstawie jakiegoś komiksu, dokładnie tak wygląda. Okropna czołówka. Aktorstwo ekstra, dialogi takie sobie, mocno ciosane. Pewnie tez z wyciagania ich z kontekstu itp moga wychodzic takie histerie jak ta wyzej u Bucho.

Warto zobaczyc jednak dla pierwszej sceny, ktora jest campowa, dziwaczna i ma super Izę Miko. Tobie może się akurat spodobać, sprawdz smialo ale dla mnie kontrast miedzy klimatem wesolych 70's/super ekipy zabojców a proba powaznego opowiedzenia o zydowskim cierpieniu i holokauscie jest zbyt duży.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
LOL, a ja liczyłem na coś w stylu "The Americans", tylko że o polowaniu na nazioli.

Czytam również, że sporo kontrowersji wywołała scena gry w szachy. :) Szkoda, że żywcem podjebana z "Trupiej Otuchy" Dana Simmonsa.

Odpowiedz
(26-02-2020, 19:09)Snuffer napisał(a): dla mnie kontrast miedzy klimatem wesolych 70's/super ekipy zabojców a proba powaznego opowiedzenia o zydowskim cierpieniu i holokauscie jest zbyt duży.

Trochę mnie to zaniepokoiło bo od razu mam przed oczami Jojo Robbit. To znaczy dla mnie rozstrzał pomiędzy sielankowym życiem dzieciaka w okresie panowania nazizmu, a tragicznymi wydarzeniami, które wówczas miały miejsce były nie do zaakceptowania. Albo jedno, albo drugie. No nic, pewnie i tak sprawdzę, ale Twoja opinia mnie nieco ostudziła. Wolałbym, żeby to było na 100% poważne.

(26-02-2020, 19:13)nawrocki napisał(a): LOL, a ja liczyłem na coś w stylu "The Americans", tylko że o polowaniu na nazioli.

Oo, to samo.

W sumie mogliby "Sześć grobów do Monachium" Mario Puzo nakręcić.

Odpowiedz
Cytat:Czytam również, że sporo kontrowersji wywołała scena gry w szachy. :) Szkoda, że żywcem podjebana z "Trupiej Otuchy" Dana Simmonsa.

Ta gra w szachy jest w czołówce, jednej z najgorszych jakie widziałem :)

Oj nie nie, temu daleko bardzo do poziomu Americans, bliżej temu do jakiejś postmoderny która sama nie wie czym chce być i o czym opowiadać. Ostatnie odcinki chyba sobie obejrzę przewijając do scen mordów tylko :)

Cytat:Trochę mnie to zaniepokoiło bo od razu mam przed oczami Jojo Robbit.

Nawet gorzej mój drogi, Jojo miał pomysl na siebie (jaki by on nie byl) i ten rozstrzał mial jakies chociaz fabularne uzasadanienie w postaci perspektywy dziecka, Hunters to glupawy grindhouse udajacy powage przez wiekszosc czasu przez powolywanie sie na najbardziej dramatyczne wydarzenie w historii. Momentami to az przykro widziec potencjal marnowany. Serial ma problemy, ale nic z tych płaczy przewrażliwionych typów wrzucanych przez Bucho.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Oto rzeczona czołówka. Dżizas, dats agly.

Hej, pamiętacie taki film sprzed kilkunastu lat o grupie żydowskich mścicieli-egzekutorów, gdzie temat potraktowano na 100% poważnie, cele pokazano jako prawdziwych ludzi, egzekucje jako bezwzględne morderstwa, a główny bohater z czasem tracił wiarę w Misję?
To były dobre czasy.

Odpowiedz
(26-02-2020, 19:39)Paszczak napisał(a): Hej, pamiętacie taki film sprzed kilkunastu lat o grupie żydowskich mścicieli-egzekutorów, gdzie temat potraktowano na 100% poważnie, cele pokazano jako prawdziwych ludzi, egzekucje jako bezwzględne morderstwa, a główny bohater z czasem tracił wiarę w Misję?
To były dobre czasy.

Ano, najlepszy film w karierze jego twórcy :) W sumie muszę sobie przypomnieć bo dawno go nie widziałem.

Odpowiedz
Ja też na ten moment chyba uznałbym go za szczytowe osiągnięcie Steve'a, choć osobiście najbardziej kocham Krucjatę.
A fakt, że hollywoodzki Żyd reżyser i dwóch żydowskich scenarzystów stworzyło scenę, w której izraelski zabójca rozmawia z palestyńskim terrorystą i uświadamia sobie, że są dokładnie tacy sami nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.

Odpowiedz
(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): To może obejrzyj i potem się wypowiadaj zamiast robic powtorke z Watchmen?

Nie musze, bo wypowiadam sie glownie o tym fragmencie, a nie o calym serialu. Co do Watchmen to takze nie wypowiadalem sie o calym serialu, a jedynie napisalem czego sie spodziewam sugerujac sie zaklamana i jednostronna propaganda historyczna jaka uraczyli nas tworcy przedstawiajac te poczatkowe zamieszki.

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Akurat ekstremizm i fanatyzm prezentowany przez żydowskie postacie w serialu jest raczej przedstawiany jako coś negatywnego i potępiany.

Gdyby naprawde byl potepiany to tworcy nie nakreciliby tego serialu. No ale przeciez to nie tylko mowa o zydowskich postaciach, ale wszystkich bohaterach. Sprzedawany przez Holly amerykansko-wiesniacki Neonazizm to kompetnie inna bajka niz Narodowy Socjalizm, wspolodpowiedzialny za katastrofe jaka byla II WS. Tutaj trzeba bylo to polaczyc, zeby miec mutli-kulti zaloge przeciwko Naziolom.

Kose starego Zyda z Naziolami moge jak najbradziej zrozumiec i gdyby to byl miniserial o starym Chasydzie, ktory dowiaduje sie, ze gdzies w Teksasie zyje jakis Naziol, ktory odstrzelil mu rodzine podczas wojny i ten pojechal go odjebac to w ogole nie mialbym tutaj problemu. Takie Monachium kocham i mam w czolowce ulubionych filmow.

Glownym przeslaniem jest mordownie Nazioli, ktorymi wg. tego nagrania powyzej sa wszyscy biali - przecietny czarny straszony bialym diablem wyciagnie z tego to co bedzie chcial wyciagnac. Klimat polityczny w USA jest jaki jest, a Naziolami regularnie nazywani sa wszyscy biali na prawo od skrajnej lewicy.

Tego typu seriale to siermiezna i celowa propaganda, ktora w najlepszym przypadku cynicznie probuje robic kase na rozgrzanych do czerwonosci nastrojach spolecznych, a w najgorszym jest zwyczajna proba nakrecenia jeszcze wiekszej niecheci rasowej w USA. To, ze serial ma ladne zdjecia, dobrze zagrany (a to nie mial byc Grindhouse?) i jacys tam bohaterowie sa krytykowani (gdzie przeciez robia moralnie dobra rzecz: Morduje Nazioli) to sprawa naprawde trzeciorzedna jezeli chodzi o przeslanie.

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Samosądy też są mocno kwestionowane i główni bohaterowie tego serialu to kryminaliści.

Wedlug prawa USA kryminalistami sa nielegalni imigranci, na ulicach USA roi sie od nakreconych antybila nienawiscia (poprzez media i Holly) kryminalistow, ktorzy regularnie juz i masowo atakuja bialych na ulicach.

Historycznie konserwatywna, biala Ameryka glosuje przeciwko (nielegalnej) imigracji i twardego prawa wobec przestepcow (o kosie z mniejszosciami nie wspominajac) - ci sami wyborcy od 4. lat przedstawiani sa jako Nazisci przez wszystkie liberalne media w USA. To nie jest ladnie mordowac i linczowac ludzi, ale jakby nie bylo to tylko Nazisci...

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Lol no i co? Jednym z motywów serialu, jest pokazanie jak naziści pięknie się ukrywali jako 'zwykli amerykanie'. Tak są przedstawieni, bo tak się prezentują, w każdym razie dopóki przykrywka nie jebnie.

To z tego, ze Naziole nie musieli sie wielce ukrywac jako zwykli Amerykanie, bo to amerykanski rzad dbal o to, zeby ich w USA osadzic.To byli w wiekszosci ludzie o poteznym znaczeniu dla amerykanskiej obrony (naukowcy, inzynierowie) i nie byli trzymani na wsiach, zeby doic krowy, ale dla swojej wiedzy i brali czynny udzial w badaniach naukowych dla rzadu USA (pracujac takze z Zydami), a finalnie takze dla Izraela. Gdyby nie Naziol to Amerykanie nie polecieliby na ksiezyc. Mowa tutaj tylko o tych z operacji "Paper Clip".

Cala masa Nazioli robila po wojnie jeszcze wieksza kase niz podczas wojny, zarowno z USA, UK i Izraelem. Co do tych z operacji PC to mozliwe, ze finalnie niektorzy wyladowali na wsiach, ale caly motyw "ukrywania" sie Nazistow to w duzej mierze Hollywoodzki mit, ewentualnie prywatna kosa Syjonistow z Nazistami, ktora nie ma zbyt wiele wspolnego z zemsta za Holokaust.

Po pierwsze Syjonisci i Naziole wspolpracowali, gdzie ci drudzy zrobili tym pierwszym mega prezent min. pozbywajac sie bedacych antysyjonistami polskich Chasydow. Po drugie prosesy w Norymberdze to byl skandaliczny spektakl bezprawia (glownym sedzia byl komunistyczny zbrodniarz, nie mniejszy od Adolfa), gdzie zrobiono kilka pokazowych egzekucji, a grube ryby wrocily do dalszego robienia poteznej kasy po obu stronach Atlantyku.

Caly ten motyw "everyday rural american" to Nazisci to nic innego jak dzisiejsi "everyday rural american" to Nazisci, bo tak maluja mieszkancow mid-USA media.

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Juz pomijam, ze Hunters to zwyczajny GRINDHOUSE, gdzie takie rzeczy sa zawsze wyolbrzymione i uzywane raczej jako plot device, a nie pochylenie sie nad jakims powaznym problemem.

GRINDHOUSE by default (nie licze zabawy w kino Quentina) jest dziadowskim i wyolbrzymionym kinem niszowym, i sprzedawane jest/bylo jako wlasnie takie.

Ten serial byl promowany ze smiertelna powaga jako mainstremowa opowiesc dziejaca sie w alternatywnej rzeczywistosci. Owszem, moze im wyszedl shlock, ale watpie, ze celowano w taki rodzaj kina.

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Ani Pacino, ani nikt z jego ekipy w sumie nie są przedstawiani jako postaci jednoznacznie dobre czy złe.

Poluja na Nazistow, a wiec dla osob, ktore wszedzie widza Nazistow sa dobrzy. Tyle wystarczy.

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Pacino szczegolnie przedstawiony jest jako relikt poprzedniej epoki i czlowiek srednio w kontakcie z rzeczywistością. 

Czyli jak wszyscy, ktorzy w wyborcach, ktorzy nie sa Demokratami widza Nazistow.

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Przestań pisać, spekulować, dumać mając wiedzę opartą na jakimś stronniczym artykule :) 

To nie jest zaden artykul, ale opis spod filmiku na tubie i owy filmik glownie komentuje.

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): EDIT: O kurcze pieczone, przepraszam, to nie zaden artykul jaki Ty cytujesz tylko komentarz typa ktory wrzucił wyrwaną z kontekstu scenę na swój kanał, na którym pełno antysemickich i innych zjebanych komentarzy. GOOD JOB <OK>

Nie mam pojecia kim jest ten koles, nawet nie przegladalem jego kanalu i nawet moglby byc samym Hitlerem, bo to nie ma znaczenia.

Wymowa tej sceny jest jasna, wszyscy biali to Nazisci. Wiecej, koles moze byc sobie Naziolem, jezeli juz to tylko potwierdza to moje slowa, ze tego typu produkcje robia tylko jedno, jeszcze bardziej nakrecaja rasizm i ekstreme.

Inna sprawa (bez zagladania na kanal tego typa) krytyka Zydow i ich wplywow na kulture oraz polityke w USA (i na Swiecie) to nie jest antysemityzm - antysemityzmem jest niczym nie poparta nienawisc rasowa wobec Zydow.

Edit. Przejrzalem konto kolesia, ma jeden filmik bedacy krytyka wojen w imieniu Izraela (i nic w tym zlego), a poza tym ma filmiki pokerowe i jezykowe. No ale guilty by association widze nadal w modzie, bo przeciez ktos mu skomentowal w taki, a nie inny sposob, a wiec takie nagranie jest z gory spalone.

Zreszta zobacz ile troli pisze pod trailerem tego serialu na tubie, to tez go czyni anysemickim?

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Korespondent Bucho jak zwykle nie zawodzi

Masz prawo do swojego zdania. Oczywiscie te wszystkie produkcje wszedzie widzace Nazistow i faszystowski zamordyzm mid-USA, ktorych tak bogato wysypalo w ostatnich latach to tylko przypadek i w ogole nie maja one wplywu, ani znaczenia w budowaniu nastrojow politycznych w Ameryce. One co najwyzej tylko oddaja rzeczywistosc, ewentualnie sa odcietymi od owej rzeczywistosci tworami stricte artystycznymi. Moze byc i tak, ale ja uwazam inaczej.

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Serial jest zwyczajnie kiepski i dziwaczny, ale nie nawołuje do nienawisci do bialych ludzi,

Poza tymi ludzmi, ktorzy beda uwazac inaczej. Skoro to taki bezpieczny i niegrozny serial to sobie odpowiedz na jedno pytanie, czy Hollywood i media w USA pozwoliby na film, w ktorym biali, konserwatywni i religijni amerykanie poluja na ukrywajaych/zyjacych w USA/Izraelu Zydow wspolodpowiedzialnych za komunisyczne zbrodnie w Bolszewickiej Rosji - dajmy na to, zaglodzenie milionow ludzi w Kazachstanie i na Ukrainie?

W tej samej formie, wszystko to samo, ale zamiast bialych Nazioli mamy Zydow-Komunistow. Myslisz, ze przeszloby to, czy nie, a jezeli nie to dlaczego?

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): do wszystkich postaci i ich wypowiedzi podchodzi z odpowiednim dystansem.

Tak dziala dobra propaganda.

(26-02-2020, 18:46)Snuffer napisał(a): Sprawdzaj samemu czasem o czym piszesz, bo łykasz jak pelikan wszystko co Ci podrzucą :)

Wiem o czym pisze, pisze o scene w ktorej dwie postaci mowia jak rozpoznac Naziste, w dwoch przypadkach wytarczy byc bialym.

(26-02-2020, 19:24)Snuffer napisał(a): Hunters to glupawy grindhouse udajacy powage przez wiekszosc czasu przez powolywanie sie na najbardziej dramatyczne wydarzenie w historii.

Jezeli juz to jedno z najbardziej dramatycznych (choc z najlepszym PR-em), nie robmy z tego religii.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon