Co nowego w F/X
Zawsze mnie ciekawiło co by było, gdyby zamiast robić dinozaury w CGI Spielberg wykorzystał go-motion Tippeta, tylko podrasowane lekko kompem - niby narzekał, że poklatkowe efekty mają swoje ograniczenia i ruchy dinozaurów są trochę "kanciaste", ale wystarczyłoby dać motion blur i ruchy byłyby dużo płynniejsze a dinozaury zachowałyby specyficzny, poklatkowy look (widać, że to coś realnego, czuć masę itepe) a jednocześnie pozbyto by się tych ograniczeń, o których mówił reżyser. Cos jak typ zrobił ze scenką z "The Valley of Gwangi" - tutaj oryginał stop-motion:

poniżej ta sama scenka z użyciem wspomnianego motion blura:

Jak dla mnie rewelacja i wielka szkoda, że nigdy ne dowiemy się jakby to wszystko wyglądało, gdyby spróbowano pchnąć technikę go-motion o krok do przodu. Nie to, że narzekam na CGI w "Jurassic Park", które jest genialne do dziś, ale zżera mnie po prostu czysta ciekawość fana poklatkowych technik, tym bardziej, gdy widzę coś tak świetnie wyglądającego:

i wyobrażam sobie, że mogłoby to wyglądać jeszcze lepiej ;)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Wygląda spoko, ale czy naprawdę wygląda to lepiej od tego co mamy w "Jurassic Park" O_o

Odpowiedz
Jurassic Park to film, który nawet za sto lat się nie zestarzeje ze swoimi genialnymi efektami specjalnymi. Poza kilkudziesięcioma ujęciami rewelacyjnego CGI, dinozaury opierały się również na modelach animatronicznych i kostiumach, co dało niezwykle realistyczny efekt.

Obejrzałem wszystkie powyższe filmiki i uważam decyzję Spielberga aby zrezygnować z przestarzałej animacji poklatkowej na rzecz rozwijającej się animacji komputerowej, za słuszną.

Odpowiedz
Slepy, o ile fajnie to wygląda, to niestety nie ma startu do finalnego efektu znanego z JP. Efekty w JP to niedościgniony do dziś kosmos.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Nie mówię, ze wygląda to lepiej (tym bardziej, że "The Valley of Gwangi" to film z 1969 roku, co tez należy wziąć pod uwagę), ale - spójrzcie na tego go-motion T-rexa od Tippetta - przy tej technice uzywany był i komp i motion blur, przez co ruchy już są płynniejsze, a ja chciałbym tylko zobaczyc jakby to wyglądało, gdyby jeszcze trochę na kompie nad tym popracować, jeszcze bardziej upłynnić jego ruchy, jednocześnie zachowując fakturę skóry (już na tym filmiku kapitalnie to wyglada) i inne. "Jurassic Park" CGI ma kapitalne, nie przeczę, ale mimo wszystko zastanawia mnie jak mogłaby wygladać jakaś chociażby jedna scena z T-rexem przy uzyciu tej akurat techniki, tylko dopracowana do perfekcji - z aktorami, scenografią, światłocieniem itp.

Edit:

Dobra, znalazłem mniej więcej to, czego szukałem:

I dalej chciałbym to zaobaczyc połączone w jeden obraz z aktorami itd. bo wyglada rewelacyjnie.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz

Odpowiedz
Super. Zaraz szukam jak to zrobili.
Nie ma się chyba do czego przyczepić (przynajmniej w tej jakości).

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
No niestety nie znalazłem w prawdziwym HD (ale nie szukałem długo).

Odpowiedz
Na razie (raczej) nigdzie nie ma HD bo nawet na stronie studia, które to robiło jest w rozdziałce 640x360.

"full CG face replacement" ->
Tutaj całe wyjaśnienie ->
http://www.framestore.com/work/galaxy-choose-silk-chauffeur

Jeśli mam być szczery to momentami trochę to chyba jedzie "uncanny valley"...
Właśnie "chyba" bo jakbym nie wiedział, że to jakieś CGI to pewnie w ogóle bym nie zwrócił uwagi. To samo było z reklamą Diora.

Wygląda na to, że jesteśmy już bardzo blisko wskrzeszania gwiazd w filmie "na wysokim poziomie CGI".
Choć pewnie to jeszcze zbyt drogie na pełnometrażowe produkcje.

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(28-02-2013, 00:21)shamar napisał(a): Jeśli mam być szczery to momentami trochę to chyba jedzie "uncanny valley"...
Właśnie "chyba" bo jakbym nie wiedział, że to jakieś CGI to pewnie w ogóle bym nie zwrócił uwagi.

Ot co. Dlatego wrzuciłem to troszkę licząc, że pierwszy komentarz to będzie "CGI gówno" :)

Odpowiedz
wg mnie wzięli aktorkę podobnej figury i nałożyli na nią podrasowaną mimikę z filmów Audrey (z rzęsami imho przesadzili jednak trochę)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
to jest bardzo podobne do Audrey, ale niestety tylko podobne.

Odpowiedz
Najpierw widziałem tę reklamę w TV, jeszcze zanim dowiedziałem się, że to CGI. Pomyślałem, że znaleźli rewelacyjnego sobowtóra.

Odpowiedz
Stary sprzęt ILM, który użyli/stworzyli na potrzeby Gwiezdnych wojen - stół montażowy Lucasa, kran do kamery motion control i wiele innych. Z innych ciekawostek: - pro robota, ten kowal wyrabia miecze do filmów już od 1991 r. (jego pierwszym zleceniem były szable do Hooka : ).
Red, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2012.

Odpowiedz
Chyba najlepsze CGI rekiny jakie widziałem:

Odpowiedz
Jedno słowo: wow.

Odpowiedz
Na takie rekiny liczyłem oglądając Życie Pi. Ja chcę nowy film kinowy, podobny do Szczęk, z takim rekinem!

Odpowiedz
Kon-Tiki to bardzo ładny film, a pod względem efektów naprawdę nie da się mu nic zarzucić, gorzej ze ta akcja z rekinami to najfajniejszy fragment filmu...

Odpowiedz
(13-03-2013, 09:58)Juby napisał(a): Na takie rekiny liczyłem oglądając Życie Pi.

Oczywiście, wszak trailery z miejsca zapowiadały 20.000 mil podmorskiej żaglugi :]
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Nie wiedziałem gdzie dać (a to chyba projekt fanowski). Mogliby ukończyć "Grę śmierci".

Jak na 9 miesięcy roboty to momentami słabizna. Trzeba poczekać na HD.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości