Cocaine Cowboys part I, II (reż. Billy Corben)
[Obrazek: 3395832729_d3b4f666dd.jpg]

Kojarzycie typa z filmu ? Właśnie wyszła książka na polski rynek w której opowiada on o swoim życiu:
Cytat:Prawdziwy gangster to prawdopodobnie najlepsza, najbardziej szokująca i mroczna oraz wypełniona adrenaliną autobiografia, jaka się ukazała w tym stuleciu.
Prawdziwy gangster to wyprawa w głąb prawdziwego jądra ciemności.
Prawdziwy gangster to spowiedź kokainowego kowboja Jona Robertsa, który w pewnym momencie był jedną z najpotężniejszych osób w USA.

Jego ojciec był mafiosem rodem z Chłopców z ferajny. Jon Roberts był po raz pierwszy świadkiem morderstwa, gdy miał siedem lat. Sam nauczył się zabijać w Wietnamie. Jako dorosły człowiek był żołnierzem mafii w nowojorskich klubach, gdzie poznał Bruce'a Lee, uratował z rąk porywaczy Jimiego Hendrixa i spędził noc z dziewczyną Bonda. Kolejnym etapem kariery Robertsa było wejście w biznes narkotykowy. Jego dostawcą był najsłynniejszy narkotykowy baron Pablo Escobar, a klientami największe gwiazdy.
Gdy władze postawiły mu zarzuty, groziła mu kara 300 lat więzienia. Ale Jon Roberts potrafił poradzić sobie nawet z tym. Emeryturę spędził w luksusowej rezydencji, gdzie odwiedzali go zafascynowani nim Snoop Dogg, 50 Cent i Akon (który napisał o nim piosenkę) oraz aktor Mark Wahlberg, który ma zagrać Robertsa w ekranizacji tej książki.

Opowieści Jona Robertsa wysłuchał Evan Wright - autor książki i serialu HBO Generation Kill.
Kupuję!
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Cytat:Prawdziwy gangster to wyprawa w głąb prawdziwego jądra ciemności.
Prawdziwy gangster to spowiedź kokainowego kowboja Jona Robertsa, który w pewnym momencie był jedną z najpotężniejszych osób w USA.

Nagłówki jak z Faktu normalnie ;)

I zajebiste musi być to "jądro ciemności", skoro

Emeryturę spędził w luksusowej rezydencji, gdzie odwiedzali go zafascynowani nim Snoop Dogg, 50 Cent i Akon (który napisał o nim piosenkę) oraz aktor Mark Wahlberg, który ma zagrać Robertsa w ekranizacji tej książki.

Też chce do jądra ciemności!

Odpowiedz
Kawał dobrej, niesamowicie wciągającej książki. Każdemu komu podobał się film na pewno spodoba się książka. Polecam ;)

Cytat:Choć nie paliłem marihuany, nie widziałem powodów, dla których rząd miał mówić ludziom, co powinni zrobić ze swoim życiem. Dla mnie stratą czasu i pieniędzy było to, że rząd zajmował się pogonią za takimi ludźmi jak ja. Nazywałem wszystkie agencje, które na nas polowały - policje, DEA, Służbę Celną, straż przybrzeżna - "konkurencją". Poświeciłem się temu, żeby być lepszym niż konkurencja.
Mickey Munday - prawdziwy kapitalista i bliski współpracownik Robertsa.
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
W 2014 roku "Kokainowi kowboje" wyszli w odrestaurowanej (transfer hd), dłuższej o 60 minut wersji!

[Obrazek: cocaine-cowboys-reloaded.jpg?format=500w]

http://www.rakontur.com/cocaine-cowboys-reloaded

Ścisła czołówka najlepszych dokumentów XXI wieku.

Odpowiedz
haha, military w 2009 roku o drugiej części CC:

"Nie wiem czy to przypadek, ale CC2 przedstawili czarnych jako niezaradnych idiotów, przy których Kolumbijczycy to certyfikowani geniusze. Kiedy Kolumbijczycy sprowadzali tony narkotyków i zarabiali miliony dolarów, tamci zajęci byli jakimiś osiedlowymi porachunkami, które każdy miał gdzieś, bo dotyczyły jakichś nieznaczących spraw. A trupów było jeszcze więcej niż u Kolumbijczyków. Gdyby nie interwencje policji, pewnie czarni powybijaliby się między sobą i powrócili do fazy plemiennej."

JEST DOKŁADNIE TAK JAK NAPISAŁEŚ :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości