Cowboy Bebop The Movie/Knocking on the Heavens Door
Ah. Oh. Wszyscy znają 26 odcinkowy serial Cowboy Bebop, najlepsze anime jakie przyszło mi oglądać. Czy wszyscy znają pełnometrażówkę, która wyszła cztery lata po zakończeniu serii?

Film jest w oczywisty sposób materią inną od serialu. Nie można postawić na, krótkie i jednocześnie emocjonujące skrawki fabularne bo w pełnym metrażu to nie będzie miało nóg (rąk też nie). Twórcy Knocking on the Heavens (ta sama ekipa co serialowa) zdawali sobie z tego sprawę i wykroili dla nas coś poważniejszego i dłuższego. Jest na czasie. I się strzelają. Terroryści i broń chemiczna. :) Główny szwarc charakter jest zły i ubiera się na czarno. Są pościgi. Oldskul pełną gębą.

Ekipa Bebopa (nazwa statku, którym podróżują nasi hero jakby ktoś nie wiedział) jest w pełnym składzie, pozwoliło na to umiejscowienie The Movie pomiędzy 23 a 24 odcinkiem. Nie wiem czemu ale jakkolwiek jest to dobry film nie odczuwam w nim ducha serialu. Pewnie dlatego że to serial nie jest.

Teraz najważniejsze, tj. pościgi i strzelaniny. Fabuły tłumaczył nie będę ponieważ jedynym jej oryginalnym motywem jest zły pan w czarnym (badguy, główny boss itd.), o którym nie da się za wiele powiedzieć, cała reszta niczym nie zaskakuje ale jest na solidnym poziomie. Pościgów jest parę. Parę na nogach i jeden na stateczku (kosmicznym, czy wspomniałem że CB to sf?). Są cholernie dynamiczne i przeplatane strzelaniem. Jest też najlepsza scena strzelanino - pościgu w kolejce linowej (tak wiem że to nie jest kolejka linowa, ale jak mam wytłumaczyć zastosowanie tego pojazdu?). Główny bohater pali i bije. Giną cywile (no dobra, pamiętam tylko jednego :)). Czy przeklinają to nie wiem bo jak tak to po japońsku a ja nic z tego trudnego języka nie rozumiem. Czy pisałem że kopaniny są fajne? Nie? No to wspominam, są fajne a bohaterowie naprawdę się przy nich 'niszczą'.

Cały film przypomina mi misz - masz oldskulu w rodzaju wczesnych Die Hardów czy Lethal Weaponów (tak, tu też zaznamy nieco humoru). O czym zresztą napisał niejaki Marek Grabka - MARKOS w tejże recenzji: http://film.org.pl/prace/bebop.html . Wspomina również o początkowej scenie. Polecam ją każdemu kto nie może się przekonać że w filmach animowanych też mogą się fajnie strzelać: http://youtube.com/watch?v=V6X7bAK39jU (tak wiem, amerykański dubbing, błe :)). Polecam wszystkim, którzy mają ochotę na trochę porządnej akcji a ominęli ten film lub nie słyszeli o nim w ogóle ze względu na egzotykę jaką dla niektórych wciąż jest japońska animacja.

W mordę, właśnie czytam że w USA filmidło ma kategorię R, ktoś mi to wyjaśni?

[Obrazek: faye.jpg]

[Obrazek: FilmCowboyBebop3.jpg]
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Wyjasnienie dales sobie sam na pierwszym obrazku.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Jedna taka scena w całej produkcji, nie dochodząca zresztą do skutku. W UK jest od 12 lat.

Amerykańce mają pierdolca albo dodają lata zwracając uwagę na to że jest to film animowany i potencjalny rodzic się nie zastanowi i wyśle pociechę 'bo to bajka'.

Odpowiedz
Może troszeczkę zofftopuję, ale niegroźnie ;) Polska gra "Wiedźmin" wychodząca jakoś na dniach w USA została cofnięta za cycki (przemoc była OK), a w Niemczech za przemoc (cycki OK). W Polsce nie było problemu, zaś w Rosji chcieli nawet wszystko podkręcić :D
fb.com/bart.poznaniak

Odpowiedz
Cytat:zaś w Rosji chcieli nawet wszystko podkręcić

LOL :)

Moje oczekiwania na Witchera ustały gdy zdałem sobie sprawę z wymagań sprzętowych. Już nie na mój stary sprzęcik. Trzeba było kupić konsolę. ;)

Odpowiedz
Myślałem że zabiję swojego brata , powiedział że to jest przegadana bajka.

Odpowiedz
Czyli nie obejrzałeś? Wybacz ale mam mały problem w rozeznaniem się w twoim poście.

Odpowiedz
Obejrzałem uwielbiam film i serię, ale popełniłem błąd pokazałem ten film starszemu bratu.

Odpowiedz
Acha. Tak to rozumiem. :)

Film nie jest przegadany, ale znajduje się parę momentów, w których bohaterowie sobie pogadają. No ale wiadomo - akcję trzeba pchać do przodu. Jeżeli komuś takie dialogi przeszkadzają to sceny akcji powinny wszystko zrekompensować. :)

Odpowiedz
Dla mnie ten film to dorobienie do arcygenialnej serii dodatkowego odcinka, tyle, że wydłużonego. Wszysko można by zmieścić w 25 minutach. Jednak film, moim skromnym zdaniem, nie zatracił ducha serialu. Przyjemnie się ogląda.

Odpowiedz
Jeden z najlepszych filmow anime, jaki widzialem. Jakby wziac kino sensacyjne z lat 70-tych i 80-tych i osadzic je w futurystycznych klimatach Bebopa. Watanabe zawsze mial smykalke do takich gatunkowych mixow.

Odpowiedz
Co racja to racja. To co mnie min. rozbraja to sposób walki wręcz w wykonaniu Spikea. Noż kurła, gdyby Bourna tak nie pocięli, to tak by sie ruszał.

Ej, ludziska: http://youtube.com/watch?v=sSQtn7lYJIM - Co by było gdyby Francuskiego łącznika przerobić na sf? Właśnie to. ;) Zwróćcie uwagę na muzykę.

Odpowiedz
Glut napisał(a):Czy przeklinają to nie wiem bo jak tak to po japońsku a ja nic z tego trudnego języka nie rozumiem.
Pamiętam, że w serialu - w hardsubach przynajmniej - latały czasem "shity", ale "fucków" żadnych nie przypominam sobie.

Film rewelacja, choć ciężko mi sobie teraz przypomnieć czy dorównał serialowi. W wolnym czasie znowu musze nadrobić. :)

No i prawie widać nagą Faye, a jak wiadomo nie ma niczego lepszego niż animowane, gołe kobietki. :))
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Film jest słabszy od serialu.

Knocking on Heavens Door to dobra sensacja, nieco lajtowa, lecz i z mroczniejszymi momentami. I tak właśnie wygląda seria. Z mała różnicą. W serii są odcinki związane z przeszłością Spikea. Mega mroczne, z mega ciężarem emocjonalnym. Odcinają się tak mocno od reszty że można by z nich złożyć oddzielną serią i nikt by nie zauważył.

Odpowiedz
Prawda, odcinki związane z przeszłością Spike'a miażdża jaja całkowicie. Trudno jednak byłoby wymagać takiego klimatu od filmu, który jednak musiał dotrzeć do jak największej liczby osób. Ogólnie pamiętam, że wrażenia były pozytywne.

Odpowiedz
GENERALNIE TO OD SPOJLERÓW SIĘ ROI.

Bo są. Film jest bardzo dobry, mam go na DVD i w ogóle. Ale nie wciskaj mi kitu że nie dało się docisnąć klimatu w finale. ;) Wystarczyło zrezygnować z nalotu tetryków - weteranów, wyciąć wymianę zdań z Faye i Jetem. Zostawić kapitalną bitkę na wieży i Spikea lapiącego motyla. Ot co. :))

Poraża mnie łatwość z jaką Watanabe i jego ekipa żonglują kliszami i klimatami. Spike szuka jakiś informacji nt. nanobotów. Ślady prowadzą do Dzielnicy Arabskiej. Ekran przybiera barwy sepii, wszystko się ślimaczy, adekwatna muza, powietrze 'faluje', bohater rozpina garnitur. A ja nie wiem kiedy to się stało. Granica jest maksymalnie płynna.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/Powstanie+aktorska+wersja+%22Cowboya+Bebopa%22,News,id=44787

Oh nein!! :/

Odpowiedz
NIeeee.... :(

PS.

[Obrazek: 111cowboy_bebop_57392.jpg.xs.jpg]

Proponuję tego kolesia do głównej roli

[Obrazek: 111fda4face0c792072f546d9db65c6aead6f7bd...jpg.xs.jpg]

Odpowiedz
Ej no ludzie, co jest? W ogóle co to za koleś jest? Ja dobrze rozumiem że on był tylko producentem dotychczas i się teraz za reżyserkę aktorskiej wersji najlepszego anime ever zabiera? WTF? To w 100% potwierdzona informacja?

Odpowiedz
Potwierdzona. On jest producentem aktorskiej wersji i Fox dał mu zielone światło na rozpoczęcie produkcji. Teraz pewno będą szukać reżysera i aktorów.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon