Cowboys & Aliens (2011)
[Obrazek: unused_cowboys_aliens_poster.jpg]
Mistrz Struzan dalej w formie

Filmweb napisał(a):Akcja filmu "Kowboje i obcy" rozgrywa się w 1873 roku. Samotny, nieznajomy kowboj Jake (Daniel Craig) przybywa do miasteczka Absolution znajdującego się pośrodku pustkowia. Mieszkańcy nie są zadowoleni z jego wizyty. W tym miejscu obcy nie są mile widziani, a sami mieszkańcy robią tylko to, co rozkaże im pułkownik Dolarhyde (Harrison Ford). W miasteczku niepodzielnie rządzi strach. Jeśli mieszkańcom wydawało się, że wiedzą o nim wszystko, to nadchodzące wydarzenia brutalnie to zmienią. Z nieba przybywają tajemnicze istoty, które zaczynają porywać ludzi. W panice mieszkańcy zwracają się o pomoc do obcego, którego wcześniej odrzucili. Ten wspólnie z Elli (Olivia Wilde) organizuje drużynę, która stanie do walki z kosmicznymi najeźdźcami...

Byłem, widziałem, i...niestety mogło być dużo lepiej. Co prawda plenery ładne (widziałem takie na żywo, ha!), efekty widowiskowe, ekipa mocna i znana, westernowy klimat się wylewa... ale brakuje tego czegoś, co powoduje, że film jest po prostu zajebisty. A materiał na instant cult classic był. Może to brak scen godnych zapamiętania, może za głeboko wciśnięty kij w zadzie... Całość to w zasadzie jedynie guilty pleasure dla fanów westernów i sci-fi.
Co nie znaczy, że film jest zły, nie, ogląda się dobrze i pewnie jeszcze do niego kiedyś wrócę. Choćby dla samej obsady (pani Olivia...), która jest chyba największym plusem filmu.
6/10

PS: Potwierdza się trend, że PG-13 pozwala teraz na więcej. Po zmielonym w śmigle Hydrancie w Capie, można zobaczyć ludzi palących, pijących i krwawiących po postrzale. No i brudnych.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
PG-13 nigdy nie zabraniało pokazywać ludzi pijących, palących i krwawiących po postrzale.

Moja opinia pojawi się tu w niedzielę.

Odpowiedz
Cytat:Mistrz Struzan dalej w formie

Czy ja wiem? Oczywiście, świetna ilustracja, ale te symetrycznie ułożone twarze, wiszące w powietrzu...

Odpowiedz
Wątek komiksowy?

Odpowiedz
Ekranizacja komiksu o ludziach z 19 wieku, którzy walczą z obcymi, no i ludzie wygrywają :) :).

Odpowiedz
Mr. ?? dzięki za treściwy post.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Nie wierzę :D.

Odpowiedz
(26-08-2011, 17:53)Jakuzzi napisał(a): Wątek komiksowy?
Wlasnie, niech ktoś przeniesie. Chociaz z tego, co słyszałem z (podobno bardzo słabego) komiksu został wyłacznie tytuł i ogólny koncept (tj. dziki zachód + kosmici).
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Spodziewałem się czegoś znacznie lepszego, film z cyklu obejrzeć i zapomnieć.

+ Kozacki Craig
+ Zjawiskowa Wilde
+ Niezłe zdjęcia Libatique'a, chociaż można było lepiej wykorzystać plenery
+ Sympatyczna muzyka
+ Mimo wielu wad ogląda się bezboleśnie

- Klisze i banały - flashe głównego bohatera które ostatecznie prowadzą do rozwiązania "zagadki", tyle że żadnej zagadki nie ma i zastanawiam się po co było marnować na to czas ekranowy; chłopiec i nóż, Ford i jego syn, Ford i wódz Indian - schemat schematem pogania.
- Postać grana przez Wilde
Kolejny po broni Craiga wątek, którego mogłoby nie być.
- Obcy głupi jak but
- Design obcych; w Super 8 mi nie przeszkadzał, ale oglądanie znowu tego samego zaczyna być irytujące
- Obsadzenie Sama Rockwella i nie danie mu niczego do zagrania
- Sceny akcji nakręcone ładnie i chwilami dość widowiskowe, ale kompletnie nieangażujące.
- Film jest za długi i ma kilka dłużyzn, spokojnie można by go skrócić o jakieś pół godziny

Odpowiedz
Jeśli C&A poradzą sobie finansowo, to może będzie szansa na ekranizację Podniebnej krucjaty - czadowej książki o tym, jak w średniowieczu na Ziemi lądują kosmici, dostają w tyłek od ludzi, ludzie wsiadają na statek, lecą na ich planetę i urządzają mały armagedon.:) Mogliby nawet zmienić tytuł na Knights and Aliens, byle zekranizowali tę książkę, bo jest po prostu przezabawna.

Odpowiedz
Military - tak z ciekawości. Nie wiedziałeś o ekranizacji z 1994 roku, czy jej po prostu nie akceptujesz?

Odpowiedz
To w takim razie military raczej nie ma co liczyć na remake, gdyż "Cowboys & Aliens" sobie słabo radzą w Box Offisie. I mają tym samym też swój wkład, że nie powstanie "Lone Ranger" :(
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
ale to chyba nie jest pewne, że "Lone Ranger" nie powstanie? na razie chyba wytwórnia chciała obniżenia budżetu o 50 milionów, nie?

Odpowiedz
Budżet 50 milionów? Przecież tyle wyniesie pewnie sama gaża Deppa. ;)

Odpowiedz
o =/= do

Co do C&A to pomysł jest na tyle nietypowy, że były spore szanse że się to nie przyjmie.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
(29-08-2011, 16:38)Crov napisał(a): Budżet 50 milionów? Przecież tyle wyniesie pewnie sama gaża Deppa. ;)

Czytamy ze zrozumieniem :) Budżet miał wynosić 250 baniek, a wytwórnia chce 200. Nie wiem w czym taka wielka różnica, ale podobno kombinują, więc może film powstanie. W sumie lubię Verbinskiego i jego westernowy "Rango" mi się podobał, więc chętnie zobaczyłbym to dziełko.

Odpowiedz
A ja myslalem, ze ktos sie przyczepi do tego, ze 50 milionow wyniesie gaża Deppa... ;)

Odpowiedz
a co, może nie?

Odpowiedz
Krowie chodzi o to, że ktoś mógłby pomyśleć, że to trochę za dużo. W sumie, żeby daleko nie szukać - ja uważam to za absurd.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Za ostatnich Piratów ponoć tyle wziął. :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon