Czołówki filmowych wytwórni i ich modyfikacje
Za długie nie jest, ale słabsze jak najbardziej, nie rozumiem po co ta zmiana. W każdym razie i tak mi to wisi :)

Odpowiedz
(18-11-2013, 13:03)Juby napisał(a): Za długie? Przecież trwa 30 sekund.

W skali loga to wieczność. Dłużej może trwać jedynie jeden logos, ale jego już od dawna nie ma, więc...
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
A jeśli chodzi o przydługie czołówki, to działa mi na nerwy koreański Showbox. Długie, brzydkie, hałaśliwe łupu-cupu-pierdu-jebu.

To tak na marginesie. Do tematu o najgorszych logosach jak znalazł. :)

Odpowiedz
W "Maleficent" zamiast klasycznego zamku Disney mamy ten z filmu:
[Obrazek: Maleficent_2014_1080p_Blu_Ray_x264_YIFY_mp4_00002.jpg]

Odpowiedz
Dzisiaj co 3cia czołówka jest stylizowana i to już... nie jest fajne.
Czasami się dziwię, że któraś nie jest (choć ewidentnie się prosiło) ;)
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
W "Godzilli" Edwardsa się tego ustrzegli. A WB wiodący prym w modyfikacjach loga ostatnio się zastopował.

Odpowiedz
http://logos.wikia.com/

Wiedziałem, że musi istnieć taka strona :) Ale chyba tam sporo rzeczy brakuje.

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ta strona jest lepsza:
http://www.closinglogos.com/

I jest tam aktualny spis wszelkich modyfikacji.

Odpowiedz
Zachciało mi się przejrzeć znane mi polskie czołówki filmowych firm produkcyjnych, by wyłuskać z nich te najładniejsze, najciekawsze lub choćby nieodbiegające od światowych standardów. Tak więc oto one – moim skromnym zdaniem, rzecz jasna – nieułożone od naj do naj, tylko według najróżniejszych kryteriów.

Pod względem dopieszczenia formy graficznej z pewnością wyróżnia się Skorpion Art, również Akson czy autentycznie świetna Alvernia, która dodatkowo ma ładną poprzedzającą ją animację.

W tym względzie warto też zwrócić uwagę na elegancką Paisę, atakującą czerwonym kolorem, którą wypatrzyłem w dwóch wersjach, jak również docenić rzadką u nas wariację na temat czołówki, w tym przypadku doskonale znanego PISF-u.

Przyznaję, że wyjątkowo podoba mi się Perspektywa, z jej minimalistyczną, ale bardzo przyjemną i przejrzystą grafiką, tą samą cechą wyróżnia się zasłużony Tor w swojej najnowszej wersji (choć mógłby być trochę większy).

Jeśli chodzi o pomysłowość grafiki, może się podobać także Tramway i Satchwell.

Pewien wspólny, minimalistyczny mianownik reprezentują Faun, Muflon i Yeti, do których dołączam trochę w ramach ciekawostki Cezara 10, studio Cezarego Pazury, firmujące jego popisowe gnioty.

Tradycyjnie z sympatią spoglądam na Zebrę, mając nadzieję, że za jakiś czas doczekamy się naprawdę dopieszczonej animacji, choćby na miarę TriStara. Najcieplej jednak wspominam starego Zodiaka – plansza może siermiężna, ale pojawiające się kolejno dwanaście znaków przy wtórze charakterystycznej muzyki robiło niesamowite wrażenie w kinach, to jak dla mnie legenda polskich czołówek. Dodatkowo trafiła się też nowa wersja.

Odpowiedz
A myślałem, że ktoś zebrał czołówki z kilku ostatnich lat (gdzie zmieniona jest w co 4tym) ;)

Odpowiedz
Dobre i to.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon