Czy Filmy na YouTube mają szansę z Hollywood?
Witam wszystkich na forum :)
Chciałbym dzisiaj poruszyć temat jakim są amatorskie filmy tworzone w internecie, a konkretnie na samym YouTube. Większość tak zwanych Youtuberów tworzy vlogi, gameplaye, albo głupkowate filmiki, które zwykle nagrywają suszarką. Zdarzają się jednak twórcy, którzy odbiegają od typowych standardów i starają się nagrywać materiał zawierający jakiś "Kontent". Trend ten staje się szczególnie popularny w USA, gdzie moda gry i durne filmy mija, a zaczyna się tworzenie filmów, które za jakiś czas mogłyby być konkurencją dla Hollywood. Doskonałym przykładem jest kanał CorridorDigital.

Ja jednak skupiłem się bardziej na polskiej stronie YT i właśnie w naszym rodzimym kraju starałem się znaleźć kanał, który przedstawiałby coś więcej niż vlogi, gameplaye lub dziwne filmy nagrane telefonem. Przypadkowo wpadłem na ten kanał: https://www.youtube.com/user/Rectiv13 Nie dość, że chłopaki pokazują dobry humor to ich filmy są jak na polskiego YouTuba na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrym przykładem jest ten film: https://www.youtube.com/w...K1Eo0G6bf4GcktA

Co sądzicie o tego typu dziełach? Mają szansę podbić serca widzów? Czy Hollywood powinno się obawiać konkurencji ze strony takich kanałów?
hawsk, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Dec 2014.

Odpowiedz
W hooj przypadkowo na ten kanał wpadłeś. Dlaczego po prostu nie napiszesz: cześć, mamy taki a taki kanał, wpadnijcie i powiedzcie co sądzicie. Masz nawet wątek o filmach tworzonych przez ludzi tutaj.

Odpowiedz
Cytat:Przypadkowo wpadłem na ten kanał:

Jakby coś takiego napisał user z paroletnim stażem i tysiącem postów na koncie, może bym uwierzył.

A co do zawartego w temacie pytania:
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Okej, może ktoś chce wypromować swój kanał na YT więc żeby było sprawiedliwie nie wchodzę w link ;) ale temat jest ciekawy bo YT bardzo szybko się rozwija i w PL ponoć już prawie 100 użytkowników żyje z nagrywania vlogów i innych filmików, a dla kilkuset jest to kluczowe źródło utrzymania. Wardęga i jego pies pająk bardzo dobrze to pokazał. Liczba wyświetleń jego filmiku robi wrażenie. Mimo, że YT ma siłę to prędzej jest zagrożeniem dla tradycyjnej telewizji niż hollywoodzkich produkcji. Kino niby miało umrzeć śmiercią naturalną, a katem miał być internet. Bilety drożeją a my wciąż do kina chodzimy. YT to źródło nowych możliwości i alternatywa dla nudy w TV.
salamandra0809, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Dec 2014.

Odpowiedz
Ja zamierzam pełnometrażowy film puścić na youtube . Szans z filmami z budżetem za 300 000 000 $ oczywiście nie ma żadnych , no ale włożę w film serce .

W tych hoolywoodzkich produkcjach nie raz wartych przeszło miliard złotych jest pełno głupich błędów że aż by się wstydzili !

Odpowiedz
A czy w TWOIM filmie, drogi Kayz, nie ma absolutnie żadnych błędów? Bo pierwszym błędem wydaje mi się wybór youtube a nie np. vimeo :P opowiedz coś więcej na ten temat, jestem ciekaw tego pełnego metrażu.

Odpowiedz
(16-01-2015, 13:51)raven.second napisał(a): A czy w TWOIM filmie, drogi Kayz, nie ma absolutnie żadnych błędów? Bo pierwszym błędem wydaje mi się wybór youtube a nie np. vimeo :P opowiedz coś więcej na ten temat, jestem ciekaw tego pełnego metrażu.

Mam podobne zdanie i tez bym chciał dowiedziec się czegos więcej o tym Twoim filmie ;)
matlak, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Feb 2015.

Odpowiedz
O, ktoś rozmawia sam z sobą z 5 kont :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon