DC Universe Animated Original Movies
Recenzje filmów animowanych od DC błąkają się w tematach o Batmanie, krótkiej piłce i bóg wie gdzie jeszcze. Czas z tym skończyć :).

Superman: Doomsday - średnio udana próba przeniesienia dość chyba obszernej historii do krótkiego filmu animowanego. Nieciekawa kreska, pseudo-dorosły ton. 5/10

Justice League: New Frontier - ogromny potencjał ugrzęzł na poziomie powalającego klimatu. Bo fabularnie film nie ma nic do zaoferowania. Znów chyba próbowano zmierzyć się ze zbyt obszernym materiałem. 6/10

Batman: Gotham Knight - Antologia o bardzo nierównym poziomie. Historie świetne i klimatyczne mieszają się z przeciętnymi i bardzo słabymi. 5/10

Wonder Woman - kompletnie tego filmu nie pamiętam. Wklejam ocenę z filmwebu: 3/10

Green Lantern: First Flight - mam na półce i chętnie wracam. Proste origin story w łatwo przyswajalnej formie. Nie zaskoczę was, jeśli powiem, że warto sięgnąć do tego zamiast do wersji aktorskiej. 7/10

Superman/Batman: Public Enemies - pierwowzór jest fajną bijatyką z dobrze rozumianymi postaciami Batmana i Supermana oraz ich interakcji. Podobnie film, chociaż komiks lepszy. 6/10

Justice League: Crisis on Two Earths - kompletnie tego filmu nie pamiętam. Wklejam ocenę z filmwebu: 5/10

Batman: Under the Red Hood - Drugi z obecnych na półce. Jedno z najfajniejszych animowanych wcieleń Batmana. Dojrzałe i z klimatem. Chociaż obecność niektórych postaci może wydawać się kompletnie od czapy. 7/10

Superman/Batman: Apocalypse - to też lubię. Ładnie narysowane, wciągające. Tylko finał słabuje. 7/10

All-star Superman - takiego Supermana lubię. Uśmiechniętego, ratującego ludzi, lekko kiczowatego. Patrz, Snyder. Da się. 7/10

Green Lantern: Emerald Knights - szału nie ma. Kilka historii, których już nie pamiętam. Lepiej było zrobić sequel "Pierwszego lotu". 5/10

Batman: Year One - absolutnie uwielbiam pierwowzór, ale formuła filmu do tej historii średnio pasuje (przynajmniej w tak wierny sposób przenoszonej), a i nie obyło się bez licznych uproszczeń i taniego efekciarstwa. 4/10

Justice League: Doom - kompletnie tego filmu nie pamiętam. Wklejam ocenę z filmwebu: 5/10

Superman Versus The Elite - pamiętam, że ledwo przez całość przebrnąłem, chociaż podobał mi się motyw zabijania/niezabijania przez superbohaterów. 2/10

The Dark Knight Returns 1 & 2 - Pierwowzór to obok "Strażników" najlepszy komiks w historii. Filmy dają radę, ale znowu uproszczono to wszystko, pozbawiono duszy. 6/10

Superman: Unbound - kompletnie tego filmu nie pamiętam. Wklejam ocenę z filmwebu: 3/10

Justice League: The Flashpoint Paradox - nie znałem nawet ze streszczeń pierwowzoru, więc całość zrobiła na mnie duże wrażenie. Festiwal oryginalnych pomysłów (ten Superman!) i niecodziennego klimatu. Jeden z najlepszych filmów od DC. 7/10

Justice League: War - infantylna bzdurka dla pięciolatków. 2/10

Son of Batman - widziałem to na pewno, na pewno mi się nie podobało, ale kompletnie filmu nie pamiętam (tam coś było o ataku na Ligę Zabójców, prawda?) i nawet na filmwebie nie mam oceny :<. edit: 4/10

Batman: Assault on Arkham - wow! Własnie skończyłem oglądać. Wciągająca historia, dobre zwroty akcji, szalone pomysły i moja ukochana Harley w dobrej formie. Aż nie mogę doczekać się wersji aktorskiej! 8/10

Justice League: Throne of Atlantis - sequel infantylnej bzdurki dla pięciolatków. Nie wytrwałem do końca.

Batman vs Robin jeszcze przede mną.

Odpowiedz
Justice League: Crisis on Two Earths - wcześniej pomyślane jako epizod do "JL" z DCAU. Kupiłem koncept Ziemi-2 i Syndykatu Zbrodni w tej wersji. Animacja śliczna, momentami zabawny. Takie 8/10.

Batman: Under the Red Hood - a z kolei ten film mi się nie podobał. Poważne momenty i lanie krwi mieszają z takimi idiotyzmami jak roboninje czy kim tam byli, Black Mask jest karykaturalny i niezamierzenie śmieszny. No i nigdy nie kupowałem odrodzenia Jasona Todda we wszystkich wcieleniach. 4/10

Ogólnie problemem są krótkie metraże trwające do 60-ileś minut, które w przypadku rozbudowanych komiksowych pierwowzorów nie powinny występować. Przynajmniej byli na tyle przytomni, by podzielić TDKR na dwie części.

Boję się takiego "All-Star", bo komiks był bardzo fajny, ale obszerny (12 rozdziałów), ma sporo smaczków (Clark Kent przez swoją niezdarność ratuje czyjąś skórę) i nie wiem czy w filmie to będzie.

A na "Year One" skuszę dopiero jak wydadzą oryginał w grudniu, by mieć porównanie i potem narzekać jak spaprali :).

Odpowiedz
Z animacji, ktore zapamietalem to jedyne dobre wydaja mi sie Justice League: New Frontier (bo klimat i material zrodlowy, choc ma niewykorzystany potencjał to daje rade) i Batman: Assault on Arkham. All-Star Superman był spoko w pewnych momentach, ale IMO komiks znacznie, znacznie lepszy i uwielbiam go, wiec moze przycmil mi film.

Za to serialowe animowane uniwersum DC (TASy) to absoltunie jedne z najlepszych adaptacji komiksowych w jakimkolwiek medium (gier, filmow, seriali, animacji) i na pewno najlepsza seria animowana o superbohaterach (bo wszystko od Batman TAS, poprzez Superman TAS, JLU, az do Batman Beyond zachowuje ciaglosc, ze mozna to interpretowac jako jeden serial). Szkoda, ze Warner nie potrafi tak świetnie przedstawic swiata DC w filmach, jak zrobil to w serialowych animacjach.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Widziałem chyba wszystkie animki od DC jakie wyszły (w sensie filmów, nie seriali), ale jestem zbyt wielkim leniem by cokolwiek napisać na temat każdej z nich - największe wrażenie zrobiły na mnie jednak Assault on Arkham, Flashpoint Paradox. Superman/Batman Apocalypse i The Dark Knight Returns, bo naprawdę przypominały komiksy i dawały masę frajdy (a przy tym były brutalniejsze i ciekawsze niż niejeden film o herosach). Reszta... no, jest. Wielu nie pamiętam, ale filmweb mówi, że oglądałem, a średnia ocen tych filmów to chyba pięć i siedem, może parę ósemek też się znajdzie.

Odpowiedz
(04-04-2015, 22:31)Crov napisał(a): Szkoda, ze Warner nie potrafi tak świetnie przedstawic swiata DC w filmach, jak zrobil to w serialowych animacjach.

Jeden internetowy recenzent powiedział, o ile Marvel rządzi na dużym ekranie, tak DC rozdaje karty na małym. I chyba coś w tym jest. Taki balans równowagi Mocy komiksu :).

Odpowiedz
Nie no, DC rządzi w kwestii seriali animowanych - tj. rządził, bo teraz już nic od ekipy Bruce'a Timma nie wychodzi, a przynajmniej nie jest częscią DCAU. Seriale Warnera są bardzo różnej jakości, co najwyzej miłe. Z nadchodzącym DD to raczej nie beda mogly sie rownac.

Odpowiedz
Apropo animacji DC i B.Timma..

Ich nowy interesujący projekt: „Justice League: Gods & Monsters”
z nieco innymi wersjami Supermana, WW i Batmanem :)

zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
Wczoraj obejrzałem Syna Batmana i kurde. Źle mi się co prawda nie oglądało, bo to krótkie jest, na ekrania jak się zaczyna dziać to dzieje się sporo, ale... Absolutnie nie wykorzystany potencjał Ligi Zabójców i przede wszystkim Deathstroke'a. Dwa - dzieciak jest niesamowicie irytujący, do tego znowu dochodzą te walki małego, 9-10 letniego gówniarza z Nightwingiem czy Deathstrokiem, gdzie gościu walczy jak równy z równym. W ogóle to walka z Deathstrokiem bardzo kurwiozalna, nawet jak na filmy animowane. Takie naciągane 5/10, bo jednak ogląda się nieźle.

A, no i wkurza mnie, że Nightwing jest tylko postacią drugo, a nawe trzecioplanową i robi za opiekunkę albo ewentualnie pilota samolotu. Apeluję - BO WIEM, ŻE TWÓRCY TO PRZECZYTAJĄ - o solo film dla tego bohatera. :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Co do DC Animated Original Movies: Trylogia "Year One" i 'Dark Knight Returns 1&2' to uważam, że te filmy są świetne i nie mają sobie równych nawet wśród aktorskich filmów o Gacku ;) Z Batmanem widziałem także "Arkham Assault" i uwazam, że jest super ;) Jesli tak by wyglądał aktorski 'Suicide Squad' to byłby to naprawde swietny film ;) "Under the Red Hood" - niby krwawo, brutalnie i wgl ale .. jakiś taki średniawy. Uważam, że troche zbyt infantylny . Chociaż wstęp do filmu jak Joker masakruje Robinka, naprawde mi się podobał ;) 'Son of Batman' - generalnie fajny, lepszy niż Red Hood, ale jak ktoś napisał wyżej, przegięty pod względem fight-skillsów młodego Wayne'a. Dziecko pokonuje Nightwinga ;o no i zgodze się z tym, że sam w sobie Damien jest mega irytującą postacią. Ciekawe jak wypadnie w 'Batman vs. Robin'. Widziałem także 'Gotham Knight', który funkcjonuje jako pomsot między "Batman Begins" i 'The Dark Knight", więc zalicza się do tzw Nolanverse ;D W sumie oglądałem dość dawno, ale podobał mi się, napewno bardziej niż Syn Batmana czy Czerwony Kapturek ;)

Co do filmów z innymi postaciami to widziałem tylko 'Justice League: War' ;) Fajne designy nowe klasycznych bohaterów, fajnie wypadł Green Lantern, Superman i oczywiście Batman. Podobała mi się także nowa wersja Shazama ;) Ale sam w sobie film był przeciętny. Może się skusze na drugą część kiedyś ;)

Aktualnie czekam najbardziej na zapowiedziany animowany sequel "Batmana" z 1966, gdzie głos będzie podkładał sam Adam West ! ;) Can't wait :) Z ciekawości obejrze także wspomniany "Batman vs Robin".

Czy oglądał ktoś All-Star Superman ? Fajne? Jeśli nie jest to jakiś infantylny film tylko coś bardziej jak te nowe Batmany to chętnie rzucę okiem ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Co to znaczy "infantylny film" i "coś jak nowe Batmany"? Bo All-Star Superman ani troche nie jest jak film o Batmanie, bo to film o Supermanie. ;) To najlepsza, ostateczna wersja Supermana, która idealnie oddaje esencje tej postaci. Przynajmniej jezeli chodzi o komiks. Komiks "All-Star Superman" to komiks, ktory sprawił, że naprawde polubilem i zainteresowalem sie Supermanem. Film calkiem wiernie oddaje czesc klimatu komiksu, ale jednak jest troche zbyt wyrywkowy, chaotyczny - komiks to jednak 12 historii luźno połączonych śmiercią Supermana. Zamiast animacji jednak polecilbym Oryginał.

Odpowiedz
Przeklejam posta z krótkiej. Sam film widziałem wcześniej niż Syna Batmana, którego jak wyżej napisałem nadrobiłem wczoraj.

Batman vs. Robin (2015)
Po seansie raczej pozytywnie. O co chodzi w filmie? Młodemu Robinowi średnio podoba się to, że musi żyć według zasady Batmana - "Justice, not vengeance". Zaczyna więc sie trochę buntować co chce wykorzystać Court of Owls i zwerbować go w swoje szeregi.

Plusy
+ fajna kreska, sama animacja też mi odpowiadała
+ sekwencje walk bardzo fajnie zrobione
+ raczej udana próba nakreślenia relacji na linii ojciec-syn
+ pojawienie się Nightwinga!
+ zbroja Batmana, coś na wzór Hulkbustera
+/- ostatecznie do plusów zaliczam też postać Talona, chociaż nie do końca kupuje jego motywacje w finale

Minusy
- same sekwencje walk są dobre o czym wspomniałem wyżej, ale już to że 10 letni Robin jak równy z równym naparza się z Talonem, Gackiem i Nightwingiem jest słabe
- oczywisty i chujowy twist z Arcymistrzem
- Nightwing się pojawił, ale i tak było go za mało!!
- mimo wszystko zmarnowany potencjał Court of Owls
- bardzo mierna motywacja Talona w finale

Pomimo tych minusów oglądało się przyjemnie, 6/10

[Obrazek: e06he1.jpg]

Ja w suime dopiero nadrabiam animacje DC. Jakiś czas temu widziałem Superman DCU: Wyzwolenie (na FW wystawiłem 6/10), Justice League: The Flashpoint Paradox (8/10, to było zajebiste, całkowicie inne ukazania historii Gacka i nie tylko, do tego kilka fajnych epizodow jak Grifter), no i wiadomo Batman: Maska Batmana.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Cytat:Son of Batman - widziałem to na pewno, na pewno mi się nie podobało, ale kompletnie filmu nie pamiętam (tam coś było o ataku na Ligę Zabójców, prawda?) i nawet na filmwebie nie mam oceny :<.
Powtórzyłem. Bardzo lubię tę interpretację Batmana, w której napieprza się z wielkim krokodylem, ma Bat-family, za sobą związek z córką nieśmiertelnego terrorysty, więc klimat kupiłem od razu. Nie mówiąc już o tym, że zawsze reaguję uśmiechem na motywy w stylu "armia zmutowanych ludzi-nietoperzy ninja" :). No ale niestety - zupełnie nie kupuję postaci tytułowej - chłopak jest irytujący, nieciekawy i nawet na tę konwencję abstrakcyjnie głupi. A fabuła nudzi. Tak nudzi, że oglądałem na trzy podejścia.

4/10

Odpowiedz
OK, "Batman vs Robin" obejrzane + nadrobione "Justice League: Throne of Atlantis" :)
BvR: Podobał mi się dużo, dużo bardziej niż pierwsza część :) Damien już tak bardzo nie irytuje jak wcześniej ;) Na plus Nightwing. Generalnie film mi się dosyć podobał, ale uważam za przegięte, że Damien ma tylko 10 lat (!)
Takie 6/10 ;)

Gorzej z nową odsłoną Ligi Sprawiedliwych. Wytrwałem 50 minut i spasowałem. Film mnie zanudził na maxa, jak jeszcze żaden z DC ;o 3/10, nie więcej.

Chciałem jeszcze obczaić "JL: Doom" i 'Flashpoint Paradox' ale póki co najnowsze 2 filmy o JL strasznie mnie rozczarowały, zdecydowanie lepiej podobają mi się przygody samego Batmana. Widział ktoś może "Batman/Superman: Public Enemies" ? Czy jest to film w stylu nowych animacji o Batmanie (krew, bijatyka, zabijanie), czy bardziej mu do dawniejszych animacji DC ?? :)

Naprawde nie mogę się już doczekać animacji BATMAN 1966 :D To będzie jedna z premier roku 2016 dla mnie ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Cytat:Chciałem jeszcze obczaić "JL: Doom" i 'Flashpoint Paradox' ale póki co najnowsze 2 filmy o JL strasznie mnie rozczarowały
Doom możesz odpuścić, ale Flashpoint Paradox śmiało oglądaj, świetna rzecz choćby dlatego, że jest inna niż reszta (trwa wojna, Bruce nie żyje, Superman to ktoś zupełnie inny, tego typu rzeczy) a w centrum wydarzeń niejako jest Flash.

Cytat:Widział ktoś może "Batman/Superman: Public Enemies" ?
Widział, ale... nie pamiętam praktycznie nic z tego :D filmweb mówi, że na sześć oceniłem.

Odpowiedz
'Flashpoint Paradox' oglądaj, Flash jest główną postacią. Ogólnie dzieje się wiele porąbanych rzeczy i kilka dobrych twistów. Warto! Widziałem dopiero kilka filmów DC, ale ten zdecydowanie najlepszy

Odpowiedz
No to w takim razie dam szanse 'Flashpoint Paradoxowi' :) Strasznie nierówne te produkcje DC. Jedne są świetne, takie mocne 7-8/10, inne to bardziej takie piątki a niektóre to pożal się Boże ;)

Odpowiedz
Podobał mi się Batman vs. Robin. Nie nudził, Damien nie wkurzał, Trybunał Sów to super pomysł (chcę zobaczyć jak tłuką się z Batflekiem), naprawdę dużo klawych scen i motywów (Dollmaker!). Jest też kilka debilnych, a i Bruce/Batman mnie miejscami wkurzał swoją, wybaczcie, pizdowatością. Koniec końców oglądało się jednak miło. Lekko naciągane 7/10 na zachętę ;).

Odpowiedz
Cytat:Trybunał Sów to super pomysł (chcę zobaczyć jak tłuką się z Batflekiem)
To jest rewelacyjny pomysł na nowy film z Batmanem, nie dość, że naprawdę oryginalny i nietypowy, to jeszcze rozszerzający postać nietoperza o niezbadane dotychczas rejony. Co do kreskówki, to boli mnie, że pominięto arcygenialne starcie na wieży.

Odpowiedz
Są ploty, że w solo filmie Batfleck będzie się naparzał z Red Hoodem! Też spoko pomysł, ale Sowy również fajne. Talon znakomity materiał na czarny charakter.

Odpowiedz
OK, Flashpoint Paradox i Batman/Superman: Public Enemies nadrobione. 'Public Enemies' jest wg mnie ... tragiczne. Póki co, najslabsza animacja DC jaką widziałem. Zdecydowanie odpuszczam sequel.
Flashpoint Paradox jest już troche lepsze, ale też szalu nie robi. Akcja postepuje za szybko, za chaotycznie. Motyw Batmana na +. Wole chyba Batmana-ojca niż Bruce'a ;) Ciekawy pomysł na film ogólnie, ale wykonanie średnie. Film byłby o wiele lepszy gdyby trwał np 120 minut ;) takie 5-6/10 :) "Flashpoint..." oglądałem z dubbingiem latynoamerykańskim i troche śmiesznie brzmi np Bruno Díaz zamiast Bruce Wayne ;o

W wolnej chwili może rzucę okiem na "Mask of Phantasm" i "Superman: Doomsday" :) Póki co z tych animacji DC za naprawde dobre uważam tylko Dark Knight Returns, Year One i Arkham. Jeszcze ten BvsR daje rade. Ale reszta to albo mega średniaki albo chłam ;O

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon