DC Universe Animated Original Movies
(26-07-2016, 20:01)OGPUEE napisał(a):
(26-07-2016, 17:38)Crov napisał(a):   Oryginalne kolory wspaniale pasuja do dziwnego klimatu lekkiej psychodeli, podczas gdy w nowej po prostu probuja byc realistyczne.
Bo Bolland chciał od początku takie kolory jak w nowej wersji, ale kolorysta źle zrozumiał wskazówki :). No i przy reedycji Bolland wybłagał DC, by to on nakładał kolory.
Wiem, ze niby Bolland nadzorował te kolory. Nie zmienia to faktu, ze te oryginalne znacznie lepiej pasuja i sa znacznie ciekawsze.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz

Chyba poczekam na napisy, ale widzę, że niepotrzebnie się napalałem i ponownie (tak jak mówiłem po dwuczęściowej adaptacji TDKR) to może być ostatnia animacja DCUAOM jaką obejrzę. Na razie prawie wszystkie opinie znajomych na filmwebie są negatywne (średnia ocen to 4,71 od 7 użytkowników). :/

Odpowiedz
Ja oceniłem na 6, ale zastanawiam się nad 5-tką cały czas ; )
Generalnie kategoria R była niczym więcej jak chwytem marketingowym, bo nagości i krwi bywało dużo więcej w animacjach PG-13 np. Arkham Assault.

Ogólnie nie czytałem komiksu, ale liczyłem na naprawde dobrą animację, coś pokroju "Year One". A tu takie no rozczarowanie w sumie. Cały prolog z Batgirl jest w sumie zupełnie oderwaną historią i wgl nijak się ma do głównego wątku filmu. Wiadoma scena na dachu między Batmanem i Barbarą mi nie przeszkadza, ale cały wątek mógłby zostać spokojnie pominięty.
Końcówka to jedno wielkie WTF :D Wgl nie potrafię zrozumieć Batmana i Gordona - gość skrzywdził tak bardzo bardzo bliską im osobę a oni się wciąż upierają zeby trzymać go przy życiu. Ile już żyć by ocalili gdyby zabili go w porę?

Na poprzedniej stronie ktoś (chyba Mierzwiak) wypatrzył bardzo fajne nawiązania do B'89 i TDK. Na tych screenach są chyba też kadry Robina z "Under the Red Hood" i o ile się nie mylę, to także z animowanego TDKR (??)

Juby, nie czekaj na napisy, przecież w tych animacjach mówią mega wyraźnie. Skoro oglądasz te wszystkie videa na YT, artykuły czytasz po ang i wgl to nie wiem po co sobie tak robisz pod górkę z napisami :D
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Bo wątek romansu jest dodany do oryginalnej historii z komiksu, zaś zastanawianie się nad tym dlaczego Batman czy Gordon nie zabije Jokera, to już było wałkowane po stokroć :)

Odpowiedz
Wgl jeszcze co do easter-eggów:
To aż wygooglowałem do czego nawiązują te inne ujęcia ze zdjęcia :D

W skrócie:
Jak już wspomniano 2 i 4 obrazek to nawiązania do Jokera z '89 i z TDK
Obrazek nr.1 to kadr z animacji TDKR,
Obrazek nr. 3 to ponoć nawiązanie do Jokera z serialu z lat 60. (w filmiku jest porównanie ze sceną z serialu)
#5 - śmierć Jasona Todda (czyli pewnie kadr pochodzi z animacji o Red Hoodzie)
Obrazek nr. 6 odnosi się rzekomo do aktualnego designu tych postaci w komiksach
Obrazek nr. 7 i ten ostatni nawiązują do odcinków TAS.

Autor filmiku twierdzi, że ten ósmy obrazek nawiązuje do pierwszego pojawienia się postaci w komiksie, ale wg mnie design postaci jest wzięty z jakieś innej animacji, wydaje mi się, że TDKR.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Kadr 6 to raczej luźne nawiązanie do Batman TAS, bo w komiksach po Rebirth, Joker ma nosić biały garniak i mieć wygląd taki jak Leto.
A w TASie, dość istotny był wątek Jokera i Harley (w końcu Harley powstała właśnie w tym serialu) i dlatego nosi tą maskę i ma te kolory czerni i czerwieni.

Zaś 8 obrazek jest nawiązaniem do pierwszego występu, ten kadr jest nie do pomylenia w tej kwestii :)

Odpowiedz
Tzn tak też twierdził autor filmiku i tak też zastawia ten obrazek z tym, który ty wrzuciłeś ; ) Ale ja tylko mówie, że sam design (kreska) postaci jest zaczerpniięty z innej animacji chyba ; )

Odpowiedz
Aaa... a nie zauważyłeś, że design jest wszędzie ten sam? design jest z tego filmu i tym stylem są narysowane nawiązania, tak by móc wpleść różne historie jak z Batmana czy TDK w jego przeszłość.

Odpowiedz
No nie wiem, na 8 obrazku wygląda jakoś inaczej :D Ale napewno nie jest to design z TDKR tak jak mi się wydawało. Sprawdziłem i w tamtym filmie wygląda całkiem inaczej.

Odpowiedz
Tak czy siak, animacje DC zaczynają ssać...
Gdzie te filmy jak, Justice League: Crisis on Two Earths, Return of the Joker, czy w końcu Batman: Under the Red Hood...
Serio, te filmy zaczynają być pozbawione jakiegokolwiek klimatu i zajebistości.
Kiedyś DC wyprzedzało o lata świetlne Marvela w animacjach i dalej wyprzedza to co robi w serialach Marvel, ale co z tego skoro teraz zbliża się do tego poziomu i to bardzo.

Odpowiedz
(27-07-2016, 11:32)szopman napisał(a): Końcówka to jedno wielkie WTF :D Wgl nie potrafię zrozumieć Batmana i Gordona - gość skrzywdził tak bardzo bardzo bliską im osobę a oni się wciąż upierają zeby trzymać go przy życiu. Ile już żyć by ocalili gdyby zabili go w porę?
Sprawdzilem koncowke w filmie. Jest taka sama jak w komiksie, teoretycznie. Bo usuneli swiatlo z kałuży. :) Serio! Bo cały komiks jest przecież właśnie o tym, o czym piszesz, szopman.

Tylko, że komiksowe zakonczenie jest własciwie chyba nieprzekładalne na język filmu bez zepsucia jego dwuznaczności. O co chodzi? Nie chce tutaj spoilerowac, ale jezeli kogos to ciekawi to polecam interpretacje zakonczenia wg Granta Morrisona (która mi otworzyła oczy i uwazam ją za jedyna sluszna obecenie):

I szczerze? Mysle, ze DC zrobiło to specjalnie, bo w "kanonie DC" tylko jedno zakonczenie jest wlasciwe (nie musze chyba mowic które). Ale abstrachujac od trudności w zaadaptowaniu tego dobrze - zabili to zakończenie zostawiajac tylko efekt WTF. ;) A snop swiatla w kaluzy byl wyraznym odniesieniem do żartu Jokera.

Odpowiedz
Mimo, że lubię Killing Joke, to nigdy nie ozdabiałem go jakimś kultem, o wiele bardziej lubię The Dark Knight Returns, Arkham Asylum czy chociażby Batman: The Man who Laughs.

Odpowiedz

Odpowiedz
@Crov, ciekawa sprawa z tym zakończeniem. Rzeczywiście, ciężko by było zachować te dwuznaczność na ekranie.

EDIT
Co do zajawki JLD, film obejrze pewnie z ciekawości, ale już straciłem wiarę w animacje DC. Poza "Year One", TDKR i Arkham to chyba każda była słabiutka. Niektórych nawet nie dotrwałem do końca (Red Hood).
Aczkolwiek, O'Mara jako voice Batmana jest swietny wg mnie ; ) Zostane tutaj zaraz zlinczowany przez fanów ale jego głos mi się lepiej podoba niż np. czczonego przez wszystkich Conroya. A najlepiej mi się chyba podobał Peter Weller z TDKR jako starszy Batman.

Odpowiedz
Matt Ryan był świetny jako Constantine, liczę, że wróci do Arroverse, bo to już kpina, że Supergirl w ten sposób odratowali, a Constantine mimo walki fanów nie... a przecież nawet nie mają zamiaru w filmowym uniwersum go wprowadzać, bo projekt Justice League Dark od Del Toro stoi w miejscu jak pradawny serial o Hulku który miał robić.

ps: Batman w filmie o JLD, to już przesada, jakby projekt nie mógł odnieść sukcesu bez niego xD

Odpowiedz
(27-07-2016, 13:30)szopman napisał(a): @Crov, ciekawa sprawa z tym zakończeniem. Rzeczywiście, ciężko by było zachować te dwuznaczność na ekranie.
No zesnajderowali kolejnego Moore'a, tym razem bez Snydera. ;) Bo to by sie moze dalo zachowac, ale nie przez kopiuj-wklej z komiksu. (Choc moze sama wiazka swiatla zrobilaby robote.)

Odpowiedz
Heh, gdyby animacja kończyła się w ten sposób, chyba podniósłbym ocenę o 2 punkty.

Odpowiedz
Interpretacja interpretacją, ale gdyby Joker z Killing Joke został zabity, to by kolidowało z historią z Rebirth, gdzie jednocześnie istnieje trzech Jokerów.

Odpowiedz
Szpeku, Dwuznaczne zakończenie ma to do siebie, że jest DWUznaczne.

Odpowiedz
Czopman, a te dwuznaczne zakończenie do kanonu ma się tak, że wg kanonu, istnieje trzech Jokerów jednocześnie, w tym Joker z Killing Joke, przy czym co innego oczywiście adaptacja animowana, w niej może i zginąć.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon