Daredevil (2003)
W DD są oczywiste inspiracje tak Batmanem Burtona, jak i Krukiem, Matrixem i Spider-Manem.

Z rzeczy które mi nie pasowały wspomniałbym jeszcze o sytuacji w której
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Chyba odwrotnie, skoro się ma tego typu zwidy przed oczami :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Słabizna. Oglądałem na Polsacie, wersja kinowa, i o ile początek nawet dał rady, aż do retrospekcji, to później jest już cienizna. Szczytem tandety, że aż poczułem zażenowanie i nie mogłem uwierzyć w to, co widziałem była walka na placu z Elektrą. No japierdut - kto to wymyślił? Rozwleczony, przebajerowany film ale plus taki, że mroczny, za to pełen zaprzeczeń. Pomysł z echolokacją (czyli widzeniem DD) zrealizowany ciekawie pod względem graficznym, ale to koniec plusów. I Elektra to Nr Uno najgorzej dobranych aktorek do superhero...

3/10

loading podpis...

Odpowiedz
Też wczoraj oglądałem na Polsacie. I przypomniała mi się jedna przezabawna/tandetna scena, o której wcześniej nie wspomniałem. To jak mały Matt Mardock bije się z tymi gnojkami z Hell's Kitchen, którzy wcześniej go dręczyli. Szczególnie to jak postukał grubaska po buzi laską mnie rozśmieszyło. A jakby tego było mało to na koniec wykonał jeszcze ten wyskok w powietrze... Jezu, kto to wymyślił? Nawet bójka na placu zabaw wymięka przy tym. Cały ten film jest pod wieloma względami przerysowany, ale to już bije wszelkie granice.

Odpowiedz
Czerwone Widmo!
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Już pomijając to, że Dir Cut jest jedyną słuszną wersją. Oglądacie filmy na Polsacie? Really? Rozumiem sport, wiadomości, jakiś teleturniej czy telenowelę (dobra, tego nie rozumiem :P), ale filmy? Zgroza :)

Odpowiedz
Daredevil oglądany w 3D w kinie IMAX nie stałby się nawet o kwant lepszym filmem, nawet jakby dystrybutor oferował darmowego blowjoba w trakcie seansu. Format obrazu czy reklamy nie mają tu nic do rzeczy. To po prostu zły film.

Odpowiedz
Co nie zmienia faktu że filmy powinno się oglądać w takiej formie, w jakiej zostały nakręcone. Niezależnie od ich poziomu.

Odpowiedz
Co nie zmienia faktu, że obejrzenie filmu 4:3 daje ci pełne prawo do jego oceny.

Odpowiedz
Obejrzenie w całości. Zdaje się, że ostatnio jak pisałeś to DD byłeś gdzieś w połowie.

A oglądanie w 4:3 nie pozwala choćby na ocenienie zdjęć, które są w tej postaci najczęściej okaleczone.

Odpowiedz
Cytat:Obejrzenie w całości. Zdaje się, że ostatnio jak pisałeś to DD byłeś gdzieś w połowie.

Dokładnie w połowie. Ale - stosując analogię - jeśli weźmiesz do ust kąsek g*wna, to nie musisz zjadać całej kupy, żeby móc powiedzieć że jest niesmaczna.

Odpowiedz
No to nie masz prawa oceniać. Tyle w temacie.

Military napisał(a):Nie jest co prawda aż tak tragicznie zły jak Ghost Rider,

Ale Ghost Ridera obejrzałeś w całości. Weird.

Odpowiedz
Bo co? Bo ty tak powiesz i nagle nie mam do czegoś prawa?:) To patrz:

Daredevil: 1/10 :)

Odpowiedz
No cóż, byłem ciekaw co powiesz o końcówce tego filmu, a ty se go obejrzałeś tylko do połowy <disappointed>

Odpowiedz
No niestety ale mnie tak znudził, że nie chciało mi się do niego wracać. Ghost Rider był o wiele głupszy, bardziej campowy, ale przy całej swojej mizerii przynajmniej przytrzymał mnie przy ekranie do końca. Był tak zły, że aż zabawny. Czego nie mogę powiedzieć o DD - stąd niższa ocena.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/Daredevil+traci+re%C5%BCysera+i+szans%C4%99+na+powstanie-88008

Jest dobrze :)

Odpowiedz
Marvel lada chwila odzyska prawa do filmowania Daredevila
to już prawda niezaprzeczalna, może dobrze, bo postać niebanalna.

http://www.slashfilm.com/daredevil-rights-will-return-to-marvel-watch-sizzle-reels-from-joe-carnahans-unmade-adaptation/

Najsmutniejsze jest to, że Joe Carnahan to łebski gość
jego adaptacja Diabła poważnym klimatem raczyć nas mogła.

Video Pitch Carnahana dla FOX czyli teaser zmontowany z ujęć filmowych:

i wersja PG-13, która rozni sie tylko wycieciem brutalnych fragmentów:

(15-08-2012, 12:30)Gieferg napisał(a): http://www.filmweb.pl/news/Daredevil+traci+re%C5%BCysera+i+szans%C4%99+na+powstanie-88008

Jest dobrze :)
A ja nie wiem. Dziesięć razy bardziej chciałbym zobaczyć wersję Carnahana niż widzieć Daredevila spowrotem w Marvelu. Bo Daredevil to postać, która i tak najlepiej działa oddzielona od reszty uniwersum. To postać mroczna i poważna, której domeną jest klimat kryminału i thrillera. To nie Batman, który może być i detektywem w kryminalnej opowieści, i Jamesem Bondem w opowieści z kosmitami. Użycie Matta Murdocka jako prawnika, któregoś z bohaterów Avengers na pewno byłoby fajnym puszczeniem oka, ale ciężko mi dopasować film o Daredevilu do klimatu znanego z dotychczasowej twórczości Marvela.

Chyba, że Marvel zdecyduje się na coś, co mnie osobiście bardzo by zadowoliło - stworzenie równoległego uniwersum opartego o Marvel Knights i MAX. Włożył do niego Daredevila, Punishera, może pare innych postaci (Luke Cage?) i jazda. Mogliby nawet szarpnąć się dla nich na Rki, bo i budżety mniejsze. To byłoby ciekawe.

A ten nius z filmwebu jak zwykle zajebisty. Piszą tak, jakby to Carnahan zrezygnował, a ten wyraźnie pisze, że to przez czas Fox nie zdecydował się zrobić tego filmu, bo nie dadzą rady.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
No i dobrze bo Fox poza trzema X-Menami (X1, X2 i X-Men First Class) za bardzo sobie nie radził.

http://www.comicbookmovie.com/fansites/MarvelFreshman/news/?a=65718

http://www.superherohype.com/news/articles/172239-daredevil-reverting-to-marvel-watch-joe-carnahans-pitch

W komiksach Daredevil jakoś pasuje do uniwersum Marvela i nawet dołączył
do Avengers.
Więc co to za p.......e ?
To że Marvel odzyska prawa do Daredevila nie oznacza że od razu zrobią z nim film.
Joe Carnahan to ten co zrobił Drużynę A, więc ja mu podziękuje :).

Odpowiedz
Carnahana znam tylko z A-Team, a że była to kicha, raczej nie będę po nim płakać. Teraz jeszcze trzymam kciuki żeby Fox stracił Fantastic Four.

Cytat:To nie Batman, który może być i detektywem w kryminalnej opowieści, i Jamesem Bondem w opowieści z kosmitami.

Łączenie Batmana ze zbytnio fantastycznymi historiami mi nigdy nie odpowiadało (przez co nie przekonuje mnie w ogóle idea Justice League z jego udziałem). Daredevila w połączeniu z MCU na pewno prędzej bym przełknął, choć jednak umieszczenie go w pełnym humoru filmie jak Avengers średnio mi się widzi. Za to R-rated Daredevil jak najbardziej, a jeśli wyjdzie lepszy od filmu z Affleckiem to już w ogóle będzie super, bo tamten był (w wersji Dir Cut) zaskakująco dobry.

Odpowiedz
Do MCU powinno trafić przede wszystkim FF i Spider-Man bo bez niego to jak DC Universum bez Supermana, flagowa postać po prostu (może jakoś się dogadają z Sony żeby udało się zrobić jakąś formę cross-overu z Avengers), X-Men jest tak rozbudowane, że może z powodzeniem mieć swój odrębny świat, zresztą Fox tego raczej szybko z rąk nie wypuści, Daredevil - jak Batman czy Punisher - też chyba lepiej się sprawdzi oddzielnie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon