Daredevil (2003)
Obejrzałeś chociaż do końca?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
military napisał(a):skąd DD wziął wszystkie zabawki czy kostium
Naprawdę Cię to interesuje? Naprawdę chciałbyś zobaczyć film, w którym postać DD pojawia się na ostatnie pół godziny?

Odpowiedz
Phil napisał(a):Obejrzałeś chociaż do końca?

Jeszcze nie, zrobię to dziś lub jutro. Widziałem równo do połowy.

Phil napisał(a):Naprawdę Cię to interesuje?

Nie o to chodzi, że chciałbym oglądać jak DD składa zamówienie na dare-wannę, ale o to, że chciałbym jakieś usprawiedliwienie. Takie jak: Bruce Wayne ma kostium i batmobil bo sra pieniędzmi. Parker ma kostium bo se uszył. Kick-Ass zamówił z netu. Daredevil ma super-gadżety i mega-kryjówkę... bo? To normalny koleś z biednej rodziny, w jaki sposób wmontował mega-zabezpieczone wejście w ścianę zabytkowego kościoła? Skąd ma taki kostium? Skąd ma swoją super-krykę?

Odpowiedz
military napisał(a):To normalny koleś z biednej rodziny, w jaki sposób wmontował mega-zabezpieczone wejście w ścianę zabytkowego kościoła? Skąd ma taki kostium? Skąd ma swoją super-krykę?

Z tego co pamiętam to jest adwokatem, więc kasy trochę ma, do tego kościół go sponsoruje z datków, siostry zakonne wydziergały kostium i wszystko jasne. :razz:
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
SonnyCrockett napisał(a):Z tego co pamiętam to jest adwokatem, więc kasy trochę ma

Adwokatem który przyjmuje zapłatę w rybach.:) I który bierze udział w sprawach jakichś najdrobniejszych przestępców, przeprowadzanych w pokoikach kamienic, a nie sądach z prawdziwego zdarzenia. Generalnie z filmu wynikało, że nie jest to zbyt dobry adwokat, a na pewno nie ma dużego wzięcia (przynajmniej u dużych klientów).

Odpowiedz
military, wziąłeś się za dir cut? Jest jeszcze gorszy niż wersja kinowa, bo dłuższy :mrgreen:

Odpowiedz
Cytat:Parker ma kostium bo se uszył.

No akurat filmowy kostium Parker to ma taki, że by sobie na pewno sam taki uszył :roll:

Odpowiedz
Przynajmniej jest JAKIEŚ wytłumaczenie. No i Parker nie jest ślepy - może uszyć kostium i wierzę że będzie w takich kolorach, w jakich sobie zażyczy.:)

Odpowiedz
Ja wolę brak wytłumaczenia aniżeli tłumaczenie, że uszył TAKI strój sam. Mnie naprawdę nie obchodzi skąd on bierze te zabawki. Dla mnie ważniejszy jest dobry klimat, ciekawy wątek kryminalny, mrok, dobre sceny akcji, muzyka. Wiem, dla was to wszystko wady. Ja widzę silną inspirację Batmanem Burtona i... <ok>.

Odpowiedz
Phil napisał(a):inspirację Batmanem Burtona
Tyle tam Burtona, co Manna w TDK :lol:
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
W DD są oczywiste inspiracje tak Batmanem Burtona, jak i Krukiem, Matrixem i Spider-Manem.

Z rzeczy które mi nie pasowały wspomniałbym jeszcze o sytuacji w której

Odpowiedz
Chyba odwrotnie, skoro się ma tego typu zwidy przed oczami :)
--
Laozi

Odpowiedz
Słabizna. Oglądałem na Polsacie, wersja kinowa, i o ile początek nawet dał rady, aż do retrospekcji, to później jest już cienizna. Szczytem tandety, że aż poczułem zażenowanie i nie mogłem uwierzyć w to, co widziałem była walka na placu z Elektrą. No japierdut - kto to wymyślił? Rozwleczony, przebajerowany film ale plus taki, że mroczny, za to pełen zaprzeczeń. Pomysł z echolokacją (czyli widzeniem DD) zrealizowany ciekawie pod względem graficznym, ale to koniec plusów. I Elektra to Nr Uno najgorzej dobranych aktorek do superhero...

3/10

loading podpis...

Odpowiedz
Też wczoraj oglądałem na Polsacie. I przypomniała mi się jedna przezabawna/tandetna scena, o której wcześniej nie wspomniałem. To jak mały Matt Mardock bije się z tymi gnojkami z Hell's Kitchen, którzy wcześniej go dręczyli. Szczególnie to jak postukał grubaska po buzi laską mnie rozśmieszyło. A jakby tego było mało to na koniec wykonał jeszcze ten wyskok w powietrze... Jezu, kto to wymyślił? Nawet bójka na placu zabaw wymięka przy tym. Cały ten film jest pod wieloma względami przerysowany, ale to już bije wszelkie granice.

Odpowiedz
Czerwone Widmo!
--
Laozi

Odpowiedz
Już pomijając to, że Dir Cut jest jedyną słuszną wersją. Oglądacie filmy na Polsacie? Really? Rozumiem sport, wiadomości, jakiś teleturniej czy telenowelę (dobra, tego nie rozumiem :P), ale filmy? Zgroza :)

Odpowiedz
Daredevil oglądany w 3D w kinie IMAX nie stałby się nawet o kwant lepszym filmem, nawet jakby dystrybutor oferował darmowego blowjoba w trakcie seansu. Format obrazu czy reklamy nie mają tu nic do rzeczy. To po prostu zły film.

Odpowiedz
Co nie zmienia faktu że filmy powinno się oglądać w takiej formie, w jakiej zostały nakręcone. Niezależnie od ich poziomu.

Odpowiedz
Co nie zmienia faktu, że obejrzenie filmu 4:3 daje ci pełne prawo do jego oceny.

Odpowiedz
Obejrzenie w całości. Zdaje się, że ostatnio jak pisałeś to DD byłeś gdzieś w połowie.

A oglądanie w 4:3 nie pozwala choćby na ocenienie zdjęć, które są w tej postaci najczęściej okaleczone.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon