• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

David Fincher
(21-11-2019, 01:31)Mierzwiak napisał(a): Może: co jest ze mną? :)

I musisz się z tym pogodzić ;)
Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
U mnie wygląda to np. tak:

1: Zodiak 9/10
2. Siedem 10/10
3. The Social Network 9/10
4. Zaginiona dziewczyna 9/10
5. Obcy 3 9/10
6. Podziemny krąg 9/10
7. Dziewczyna z tatuażem 8/10
8. Gra 8/10
9. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona 7/10
10. Azyl 6/10

Odpowiedz
(21-11-2019, 09:45)Juby napisał(a): @Mierzwiak,
Jeśli miałbyś uszeregować filmografię Finchera od ulubionego, do najsłabszego, to jakby to wyglądało?
1) Se7en
2) The Social Network
3) The Girl With The Dragon Tattoo
4) Gone Girl* / Zodiac
5) Alien 3
6) Fight Club / Panic Room
7) The Curious Case of Benjamin Button
8) The Game
*zdecydowałem że Gone Girl jednak 10/10

Średnia ocen: 9/10

"Ej, Mierzwiak, a czemu Alien 3 nie wyżej?"
Dlatego że chociaż uwielbiam, to jednak nie jest to film Finchera w takim stopniu, w jakim są nim pozostałe. Facet nie montował nawet wersji kinowej a co dopiero, tej lepszej, rozszerzonej.

Cytat:I za kogo teraz się bierzesz? W sierpniu pisałeś coś o Tarantino.
Poza Fincherem z moich ulubionych w sumie tylko QT i Mann mają na tyle krótką filmografię że można się bawić w jej powtarzanie, więc na pewno ci dwaj, ale pierwszy QT :)

Odpowiedz
Cytat:*zdecydowałem że Gone Girl jednak 10/10

Gone Girl to totalnie 10/10. Tak jak Social Network ktoś może zarzucić mu, że temat taki se czy coś albo "ja to bym wolał", ale Gone Girl, tak jak TSN, to pełna, kompletna wizja, która zrealizowana jest z maestrią. Widać, że Fincher dokladie wiedział co robi. Nie mogę się doczekać powtórki tego filmu, ktora musze zrobic jeszcze w tym roku.

Zaskakuje mnie, że Dziewczynę aż tak pozytywnie oceniłeś, bo dla mnie ona mocno się wlecze i to Fincher ratuje ten film, i choć ratuje go po swojemu tworząc dobre kino, ale IMO nie na tyle by byc lepszy np. od Fight Clubu.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Dziewczyna w ogóle mi się nie wlokła przy ostatniej powtórce (zresztą wcześniej raczej też nie), ten film jest krótszy niż niektóre 80-minutowce XD

Patrząc obiektywnie Fight Club na pewno jest ciekawszy tematycznie od Dragon Tattoo, no ale... :)

Uszeregowanie filmów które ocenia się na 10 jest w sumie bezcelowe, tak naprawdę wszystkie tytuły z miejsc 1-4 mogłyby być ex aequo na pierwszym.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon