Dead Island
No a więc mamy pierwszą ekranizację polskiej gry w produkcji.

Lionsgate rozpoczęło produkcję filmu na podstawie gry Dead Island Techlandu. Jest to survival horror z zombie na wyspie w ciepłych krajach w roli głównej. Bardzo dobre opinie zdobył trailer do tej produkcji, uważany za najlepszy trailer w historii gier wideo. Gra sama w sobie zbiera raczej średnie (lub, biorąc pod uwagę absurdalne oceny gier - słabe) recenzje, podobno jest mocno zabugowana (sam nie grałem, nie oceniam).

Za produkcję odpowiada Sean Daniel, producent m.in. serii Mumia. W ekipie znajdują się również: Stefan Sonnerfield (X-men 3, Piraci z Karaibów, Mumia, Rum Diary, Hurt Locker i wiele innych).

Źródło do informacji: http://deadisland.deepsilver.com/blog.php?page=1

Oczywiście jak na razie gra jest jedynie optioned, a pamiętajmy, że biografia wałęsy i funky koval też były optioned, a nie wyszło z tego nic. No ale może coś z tego wyjdzie.

Odpowiedz
Ja się cieszę. Potencjał na dobre zombiemovie plus ciekawa miejscówka oraz szansa na uniknięcie błędów gry itd. Może być wpoorzo, o ile zatrudnią kogoś kto ma wyobraźnię. Fajnie jakby Snyder wrócił.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ekranizują grę która jest hołdem dla klasycznych filmów o zombi. Nie wyjdzie z tego nic dobrego. To tak, jakby robić komiks na podstawie filmu, który nakręcono na podstawie komiksu. Już takie potworki powstawały, i - no właśnie - były potworkami.

Odpowiedz
Z Sin City nawet się udało...
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Tylko ze względu na stronę wizualną.

Odpowiedz
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=81106

Cytat: Kinowy film ma właśnie kreatywnie opierać się na wspomnianym zwiastunie. Producenci obiecują, że "Dead Island" będzie innowacją dla gatunku filmów o zombie, z uwagi na skupienie się na ludzkich emocjach, rodzinie i nie-liniowym opowiadaniu historii.

- Jak setki dziennikarzy i miliony fanów na całym świecie, którzy byli oszołomieni fantastycznym zwiastunem, my także byliśmy pod wielkim wrażeniem. To jest właśnie rzecz, którą chcemy adaptować. Zwiastun jest wyszukany i inny niż cokolwiek w tym gatunku. Ten zwiastun także zbudował świadomość marki na całym świecie, powodując, że kinowe "Dead Island" ma szansę na serię - opowiadał przedstawiciel Lionsgate.

Odpowiedz
Powstanie 90 minut filmu o zombi puszczanego od tyłu.:D Swoją drogą to twórcy gry muszą czuć się niezbyt komfortowo z myślą, że studio nie chce ekranizować gry, tylko jej zwiastun.

Inna sprawa, że WSZYSTKIE FILMY O ZOMBI (oprócz durnoty w stylu Resident Evil) Z ZAŁOŻENIA SKUPIAJĄ SIĘ NA LUDZKICH EMOCJACH, RODZINIE, PRZYWIĄZANIU itp.

Odpowiedz
A ja myślałem, że skupiają się na ukazaniu spektrum ludzkich zachowań pod wpływem przerażającej sytuacji, głównie stawiając na konflikty między ocalałymi. Rodzina, przyjaźnie, przywiązanie zwykle pojawiają się gdzieś w tle...

Cóż, w gruncie rzeczy może i po części tak, ale nigdy ładunek emocjonalny nie był w nich tak wielki jak w tym zwiastunie, to faktycznie nieco inne opowiadanie o zombie, a zaburzenie chronologii może być ciekawym rozwiązaniem.

Inna sprawa, że boję się, że z tego wszystkiego zostanie tylko motyw "zombie na tropikalnej wyspie", a reszta będzie dość standardową fabułą survivalową (czyt.: jak w grze, która nie zaskakuje - poza settingiem - niczym konkretnym). Choć projektu nie przekreślam, zobaczymy kogo zatrudnią do napisania scenariusza i kto wyreżyseruje, bo odpowiednie nazwisko może rzeczywiście odbić się pozytywnie na jakości filmu.

Odpowiedz
Brak w filmach o zombi ładunku emocjonalnego? Widziałeś choćby oryginalną Noc żywych trupów? Przecież to kipi od emocji - i to nie ze względu na zombi, a na tarcia między postaciami.

Odpowiedz
Nie mówimy o tym samym ładunku emocjonalnym, o konfliktach między postaciami wspomniałem przecież ;).

Odpowiedz
Mam tylko jedno pytanie: po co?

Jasne, zwiastun jest doskonały, ale to 3 minutowy klip, którego siła bierze się z konceptu na którym się opiera. Tego się nie da przenieść na język filmu, nawet jeśli znajdą się w nim dokładnie takie same sceny.

Odpowiedz
wow nawet nie wiedziałem, że będą z tego robić film, jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie.
Ulubione postacie z filmów na t-shirtach i śmieszne koszulki z nadrukiem

Odpowiedz
Z kronikarskiego obowiązku -

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ewidentnie chcieli zrobić coś w stylu tego trailera do pierwszej części i pewnie przez to, ten wygląda na jeszcze słabszy niż jest w rzeczywistości.

Odpowiedz
Raczej przez świadomość, co kryje finalny produkt, który przecież nie odbiegnie daleko jeśli w ogóle od podstawki. Jak dla mnie "Dead Island" to wypuszczony za wcześnie, niedopracowany produkt. Za to muzyczki z pierwszego trailera lubię sobie do dziś coraz posłuchać.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
(23-01-2013, 09:42)Hitch napisał(a): Jak dla mnie "Dead Island" to wypuszczony za wcześnie, niedopracowany produkt.

Jak dla mnie Dead Island to najlepsza Polska gra ever i najlepsza gra z zombie w tle (no dobra TWD lepsze). Nigdy mi się nie zdarzyło zacząć jakąkolwiek grę od razu po jej ukończeniu.

Odpowiedz
W warstwie fabularnej gra była mało przekonująca. Początkowo odniosłem wrażenie, że twórcy potraktowali scenariusz filmowy jako rzecz drugorzędną. W Dead Island pierwsze skrzypce grały właśnie walka ze zombie, a sciślej mówiąc: system walki, który opierał się na realistycznym zadawanie combosów. No i oczywiście przetrwanie. Gra moim skromnym zdaniem bardzo dobra. Osobiście szmat czasu spędziłem na Banoi w czasach kiedy obcowałem z tym tytułem.

Kontrowersyjny trailer nijak ma się do całej gry. Lecz w świetny sposób ukazał dramaturgie i tragizm. Masakra w pokoju hotelowym a w tle przygrywa spokojna muzyka. Jeśli miałby powstać remake, widzę go oczami wyobraźni mniej więcej w taki sposób:

Zachowanie specyficznego settingu charakteryzujący DI (dużo krwi, słoneczna sceneria, plaża itp), oraz zachowanie dramaturgi z trailera. Wystarczy odpowiedni pomysł, trochę innowacji, i może wyszło by coś z tego. Mam nadzieje że przyszły scenarzysta doda jeszcze jakieś oryginale rozwiązania, tak aby Dead Island nie przypominał zbytnio remaku Świt żywych trupów (2004)

W sumie jakoś ostatnio cicho w tej sprawie.
"Apokalipsa nadejdzie, gdy odrzucimy Boga, a zaczniemy wreszcie wierzyć w siebie." - Marilyn Manson
Konto filmweb
Recenzje horrorów i nie tylko

Odpowiedz
Ten zwiastun był kontrowersyjny? I jakiś film ma niby być?

Odpowiedz
(04-01-2014, 20:27)patyczak napisał(a): Ten zwiastun był kontrowersyjny? I jakiś film ma niby być?

Wierz nie rzadko pokazuje się śmierć dziecka w zwiastunie gier. A film czy będzie kontrowersyjny? Tego nie wiem, zobaczymy jak wyjdzie...

"Apokalipsa nadejdzie, gdy odrzucimy Boga, a zaczniemy wreszcie wierzyć w siebie." - Marilyn Manson
Konto filmweb
Recenzje horrorów i nie tylko

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon