• 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Denis Villeneuve
(25-12-2017, 19:58)Kuba napisał(a): Oczywiście, pewnie w czekaniu bardziej na Kleopatre nie ma nic złego, ale też stwierdzenie, że Diuna jest ch*jowym pomysłem na film jest raczej śmieszne :)

Presajsli. Diuna to kopalnia epickiego materiału najwyższej próby. Po prostu nadal czeka na swojego Petera Jacksona. Dosiadanie i jazda na czerwiu, przy obecnych możliwościach sfx. Tak bardzo czekam.

A film Lyncha bardzo lubię. Dobry casting. Świetna scenografia. Sporo świetnych pojedynczych scen. Baron Harkonnen! No i sam OST Toto, którego słucham przynajmniej raz w tygodniu.

Niestety, cięcia, cięcia, cięcia, kompresja materiału i parę mocno chybionych decyzji (fremeńska broń dźwiękowa WTF?) I film woła na każdym kroku: zmarnowany potencjał.

Odpowiedz
Odnośnie Kleopatry-polecam pare rakotwórczych komentarzy z Filmwebu (nie liczac dyskusji o kolorze skory i pochodzeniu), znajdziecie perełki z cyklu "Kleopatra jest popularna?".

Jestem ciekaw czy Denis znów przygarnie swoich stałych współpracowników. Na pewno z Deakinsem dobrze by sie czuli w klimatach starożytnego Egiptu.
Bardziej martwi mnie to, że wyjdzie kinowa "Gra o Tron" z takim samym przerostem formy nad treścia, której głowna atrakcja będzie seks i krew.

Odpowiedz
Diuna to mieszanka Gry o Tron i Władcy Pierścieni w klimatach sci-fi. Tylko nawet lepsza od obu.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
"Denis Villeneuve’s Great Admiration For Christopher Nolan, and Why He Wants to Make ‘Dune’"

http://www.indiewire.com/2017/12/denis-villenueve-influences-christopher-nolan-steven-spielberg-ingmar-bergman-1201904623/

Cytat: “Christopher Nolan is a very impressive filmmaker, because he is able to keep his identity and create his own universe in that large scope,” he said. “To bring intellectual concepts and to bring them in that scope to the screen right now — it’s very rare. Every movie that he comes out with, I have more admiration for his work.”
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Tak, tak Lawrance. My też czujemy tę ironię. Takie słowa z ust człowieka, któremu Nolan mógłby buty sznurować... Dobrze, że też to zauważyłeś i wkleiłeś.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Zdajesz sobie sprawę Lawrence, że on mówi tylko o oczywistych zaletach Nolana, natomiast nie nazywa go wybitnym reżyserem?

Chyba każdy się zgodzi, że Nolan na ogół ma jakąś wizję i potrafi ją wprowadzić w filmie i że większość jego filmów ma jakieś imponujące elementy.

Ps. Zombie001 patrząc na Twoje MOTY polecam Ci film "Contratiempo", taka hiszpańska wersja Służącej jako współczesny thriller... jest nawet lepszy (a też miałem Służącą w topce 2016).
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Wszyscy jarają sie "Diuną", ale przecież to nie jedyny projekt Denisa, od wczoraj wiele portali (o różnym poziomie wiarygodności) podaje, że nową, mocną kandydatką do roli w "Kleopatrze" jest..Lady Gaga :) pozycja Jolie nie jest już taka mocna.
Ciekawy byłby to wybór, znacznie trudniejsza i ciekawsza rola od tej w ASiB, pod okiem Denisa mogłaby rozwinąć skrzydła.

Niektórych martwi, że w przypadku angażu Gagi Sony nie będzie chciało czekać aż Villeneuve nakręci "Diune" i znajdą innego reżysera, jest takie niebezpieczeństwo, ale mam nadzieje, że wytrwają, Scarpa wydawał sie bardzo podekscytowany wizją zrobienia tego filmu właśnie z nim.

Odpowiedz
(16-01-2019, 23:16)Kuba napisał(a): pozycja Jolie nie jest już taka mocna
Zdziwiłbym się gdyby wciąż była z tym projektem związana. Gaga? W erze ciągłego pieprzenia o reprezentacji i diversity nikt przy zdrowych zmysłach nie obsadzi w tej roli białej aktorki.

Odpowiedz
Z tego co czytam Jolie jest od samego początku bardzo mocno związana z projektem bo jej samej bardzo na tej roli zależy. Miała grać jeszcze kiedy do reżyserii przymierzano Camerona oraz Finchera :P

Też nie wydaje mi sie aby wybrali białą aktorke...ale kto ich tam wie.

Odpowiedz
Tutaj trochę o tym.

https://www.oprahmag.com/entertainment/tv-movies/a25907570/cleopatra-movie-lady-gaga-angelina-jolie-beyonce/

Mierzwiak pewnie nie czytał, ale już wie w jakim kierunku będzie zmierzać narracja ludu.

Btw. Ja jakoś specjalnie nie wierzę w tą Kleopatrę od Villeneuve. Niby ugadane to było już po przyjęciu posady reżysera "Diuny" i ma wejść na plan po zakończeniu tego projektu, ale mam wrażenie, że jego plany uległy lekkiej zmianie. Plus nad tym projektem ewidentnie ciąży jakaś klątwa :P

Sony chyba też nie wierzy w to, że Villeneuve szybko wejdzie plan, skoro przymierzają się do poszukiwań kolejnej aktorki. I to najpewniej bez wiedzy ich potencjalnego reżysera (albo już nie?), który obecnie jest pochłonięty czymś innym.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Gaga jakoś bardziej mi pasuje przynajmniej wiekowo na Kleopatrę.

Też jakoś nie jestem pewien, czy Sony będzie na tyle cierpliwe i Villeneuve będzie nadal przy projekcie, a byłaby wielka szkoda jakby odpadł, bo pamiętając te wypowiedzi Scapy to krwawy thriller historyczny w połączoniu ze stylem Denisa mógłby być za*ebisty.
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Chyba, że dla Sony to absolutnie poboczny projekt który zrealizują kiedyś tam, ale im nie zależy. Bo raczej robienie z tego politycznego thrillera z Rką z Villeneuvem nie sugeruje aby liczyli na sukces kasowy.

Odpowiedz
Gaga powinna dostać rolę, choćby ze względu na nos :)
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Wypowiedź Scarpy brzmiała naprawdę fajnie, ale gość nie popełnił w życiu scenariusza do niczego, co by się specjalnie wyróżniało, więc nie miejcie złudzeń.
Villeneuve prawdopodobnie zmarnowałby przy tym tylko czas. :P

Eric Roth, który pracował nad wcześniejszą wersją scenariusza, dawał nadzieję na coś ciekawego, ale Scarpa? Meh.

Jolie była z tym filmem związana tak długo, że wróciłem dziś do starszych newsów, żeby zobaczyć co to się stało. Czemu szukają innej aktorki? No i tak... przecież przy okazji tego wycieku e-maili i innych danych z Sony wyszło, że Scott Rudin (gość który miał "Kleopatrę" produkować) niekorzystnie się o Jolie wypowiadał

Cytat:'minimally talented spoiled brat'

Myślę, że to dużo wyjaśnia :p

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Scarpa też nie jest autorem jakieś niewyobrażalnej liczby scenariuszy aby już go skreślać. O ile sie orientuje Denis ma na dodatek z założenai dużą kontrole nad skryptem a czas jego pracy nad Diuną Scarpa miał wykorzystać na dopracowanie historii. Zresztą ktoś tu kiedyś napisał mądra rzecz, że scenarzysta może mieć passe wpadek a potem nagle wyskoczyć ze świetnym tekstem bo w przypadku tej profesji bardziej niż inne zależy jak danej osobie podejdzie temat. Tak czy inaczej to jest przepis na absolutny hit.

Odpowiedz
To prawda z tymi scenarzystami - łatwiej o scenarzystę, który napisze jeden genialny skrypt w karierze niż o podobny przypadek reżysera, aktora czy autora zdjęć. Według mnie to kwestia warsztatu - do reżyserowania, grania, czy bardziej technicznych spraw po prostu trzeba wiele umiejętności, a wymyślić super historię i dialogii to może się zdarzyć każdemu, wystarczy wynająć jakiegoś pomagiera to zgrabnego przelania myśli na papier według standardów i voila.

Przepis na hit? Szczerze wątpię, zwłaszcza z tą Rką i biorąc pod uwagę, że taki film musi swoje kosztować, pewnie będzie droższy od BR2049, a czy możemy liczyć na wiele lepszy wynik (259 mln worldwide)?

Odpowiedz
Bardzo mało prawdopodobne, aby Villeneuve to nakręcił - przez najbliższe dwa lata będzie zajęty na planie pierwszej połowy "Diuny", która jest i tak bardzo ryzykowna, więc jak się nie zwróci, to oddanie kanadyjczykowi kolejnego wielkiego widowiska po dwóch wtopach finansowych się nie wydarzy. Z kolei jeśli "Diuna" odniesie sukces, to następne dwa lata trzeba doliczyć na czas kręcenia przez niego "Diuny 2". Tak czy siak, nie ma za bardzo co się napalać.

Odpowiedz
(17-01-2019, 15:27)Kuba napisał(a):  scenarzysta może mieć passe wpadek a potem nagle wyskoczyć ze świetnym tekstem bo w przypadku tej profesji bardziej niż inne zależy jak danej osobie podejdzie temat. 

No i ja jak najbardziej życzę Scarpie powodzenia. 

Do tego co napisał Albertino dochodzi też fakt, że jak przyjdzie co do czego - np. oficjalnie ogłoszonego castingu (lipnego czy też nie) - to prawdopodobnie podniesie się zbiorowa histeria, czemu w ogóle, w dzisiejszych czasach, film o Kleopatrze  reżyseruje biały, heteroseksualny mężczyzna???  

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Denis przyznaje, że po "Diunie" jest gotowy na powrót do tych mniejszych produkcji, jak "Prisoners". Wykluczałoby to pewnie jego angaż w "Kleopatrę".

https://theplaylist.net/denis-villeneuve-small-film-post-dune-20200710/
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości