Die Hard (1988-2013)
Ale mimo wszystko ulecial gdzies duch jedynki. John nie jest ubrany tak jak ktos kto ma wszystko w dupie. Skórzana kurteczka, jakies inne wydziwione elementy garderoby no i ta lysina. Mogli chociaz mu peruke dac... Ale mimo wszystko czekam na ten film z niecierpliwoscia. Kazda Szklana Pulaka to kawal doskonalego kina akcji a kreacja ktora stworzyl Willis jest jedna z najlepszych. Trzymam kciuki mocno za 4. A tytuł Szklana Pulapka 4.0 jest milym uklonem w strone marnego tlumaczenia tytulu jedynki. Ale ten tytul na stale zapisal sie w naszej pamieci jako wlasnie Szklana Pulapka :D
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Według mnie szklana pułapka pasuje do jedynki bardziej niż tytuł oryginalny. Byłby to chyba odosobniony przypadek w polskiej tradycji przekładania zagranicznych tytułów na język rodzimy.

Odpowiedz
A jaki miałby być inny tytuł filmu niż Szlana pułapka 4, jeśli już na plakacie do filmu "Osaczony" napisali tagline Film twórców Szklanej pułapki 4" :wink:
Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):No no no :)
Na chwilę obecną jestem jak najbardziej na tak 8)
To kkiedy premiera?

Data premiery polskiej: 29 czerwca 2007.

Zgodze się jak najbardziej, że tytuł: ,,Szklana pułapka'' najbardziej pasuje do (ze tak powiem) pierwszej części. Atak spoconege podkoszulka 4, tak powinien nazywac sie ten film :evil:
,,Nawet kałuże odbijają Słońce''

Odpowiedz
teaser klasunia, tylko ten mlody szczyl mnie jakos draznil... wraca kino akcji lat 80-tych (po malym liftingu) - i to mnie cieszy.

Odpowiedz
Ten szczyl to będzie pewnie fajowymi tekstami rzucał, żeby publika mogła się pośmiać.

Odpowiedz
Mloda publika owszem. Bo dla starszych Willis bedzie rzucal tekstami (mam nadzieje). Oby tylko nie dali filmowi kategori od 13 lat...
--
Laozi

Odpowiedz
Obejrzałem zwiastun. Teraz LFODH jest najbardziej oczekiwanym przeze mnie filmem.

Odpowiedz
Wszystkie porzednie części miały kategorię R, więc nie powinni zaniżyc standardów.
Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Odpowiedz
W dzisiejszych durnych czasach zaniżają cokolwiek.
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch napisał(a):Mloda publika owszem. Bo dla starszych Willis bedzie rzucal tekstami (mam nadzieje). Oby tylko nie dali filmowi kategori od 13 lat...

Willis nie ma wyjścia, musi rozwalać tekstami. Tak było w 3 poprzednich cześciach u tak musi być w czwartej. Fajnie by było, gfyby były jakies zabawne nawiązania do poprzednich filmowych przygód Johna McClane.
Widziałem zwiastun - ech te latające samochody :)
,,Nawet kałuże odbijają Słońce''

Odpowiedz
Proponuję zmianę tematu na "Szklana Pułapka - tetralogia" :)

Odpowiedz
No motyw z samochodami przegiety na maksa ale diabelnie efektowny :D
--
Laozi

Odpowiedz
Czy tylko mnie kręcą takie sceny? Wprost kocham jak auta koziołkują, zderzają się ze sobą i parę innych rzeczy, które można z nimi zrobić.
Scena z "Wojny światów" z wozem wyrzucanym w powietrze przez Trójnoga jest kapitalna, ale ujęcie z teasera Die Hard 4... to był prawie orgazm :D

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Czy tylko mnie kręcą takie sceny? Wprost kocham jak auta koziołkują, zderzają się ze sobą i parę innych rzeczy, które można z nimi zrobić. (...)ujęcie z teasera Die Hard 4... to był prawie orgazm :D
Nie tylko Ciebie :) Bad Boys 2 to kwintesencja dobrej rozwałki i koziołkowania. A scena z teasera DH4 choć ostro CGI [przynajmniej na razie zbyt wyraznie to widac] daje po oczach - to bedzie wizualna perełka :)

Odpowiedz
A już myślałem że tylko mi przegięcie Bad Boys 2 się podobało ;)

Odpowiedz
Jeśli chodzi o Bad Boys 2, film jest denny, ale ta scenka była fajna. A najlepsze, że wydawało mi się, że te koziołkujące wozy to CGI, ale zobaczyłem materiał z planu i szczęka poszła w dół.

Ktoś gdzieś napisał, że ten teaser przypomina mu GTA i chyba coś w tym jest.

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):A już myślałem że tylko mi przegięcie Bad Boys 2 się podobało ;)
Szukasz swego miejsca bo nie jesteś sam ;)
Mierzwiak napisał(a):Ktoś gdzieś napisał, że ten teaser przypomina mu GTA i chyba coś w tym jest.
Fakt, ma w sobie trochę ducha GTA. Ale obejrzyj sobie trailer, a najlepiej cały film pt. "Crank" :) Zobaczysz co to znaczy rozpierducha quasi-growa :)

Odpowiedz
hops napisał(a):obejrzyj sobie trailer, a najlepiej cały film pt. "Crank" :) Zobaczysz co to znaczy rozpierducha quasi-growa :)
No właśnie widziałem trailer i cholernie chcę ten film wreszcie zobaczyć.

Odpowiedz
Obejrzalem wlasnie teaser nowego Die Hard i nie potrafie zrozumiec, o co tyle szumu. Potrafie natomiast zrozumiec joblo, ktory wystawil tej zajawce tylko dwa hamburgery, argumentujac to tym, ze nie widzimy nic ponad efekciarski trzask i prask, czyli cos, co stalo sie wlasciwie standardem jesli chodzi o wspolczesne trailery.

No bo co tak naprawde bylo w serii Die Hard? Sceny akcji? No, akcji bylo w tym cyklu sporo i to na kapitalnym poziomie, przyznaje, ale w Die Hard byl przede wszystkim John McClane, ktory w najnowszym teaserze tylko miga nam pare razy przed oczami nie wypowiadajac ani slowa. Tyle podniety dla jakiejs strzelaniny i kilku kraks? Sorry, ale spotykam sie z takimi scenami mniej wiecej w co trzecim zwiastunie.

No i te koziolkowanie samochodow... Tworcy hollywoodzkich blockbusterow maja ostatnimi laty bzika na tym punkcie. Ogladam fure przelatujaca nad McClanem i przed oczami smigaja mi od razu zwiastuny M:I 3, X-Men 3 czy The Island. Jezeli takie pseudoefektowne motywy maja powodowac u mnie orgazm, to wole stare, tradycyjne sposoby. :P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon