Die Hard (1988-2013)
Chyba sobie też odświeżę na dniach :) Pamiętam też kozak scenę jak Rickman mówi do Carla : " Rozchmurz się Carl sytuacja jest już opanowana " i to szybkie ujęcie na jego wkurwioną twarz, której już nic nie rozchmurzy jak tylko śmierć Johna :D

Odpowiedz
(23-12-2016, 10:25)Bucho napisał(a): 80s style szef policji jest tez mocno irytujacy.
Ano, ale Vernona da sie jeszcze przelknac, bo to taki typowy twardogłowy biurokrata, a Karl to Hulk. :D Die Hard to wspaniałe kino, ale te wady zawsze mnie uwierają.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
military napisał(a):przegięci agenci FBI, przegięta dyspozytorka policyjna, przegięty dziennikarz, przegięty SWAT... praktycznie cały trzeci plan to parodia

Wymienione przez ciebie elementy sprawiają, że najlepsza jest część trzecia. Jedynka jest potem, a potem długo, długo nic i dwójka.

Odpowiedz
Amen. Jeszcze nigdy w żadnej kwestii tak bardzo nie zgadzałem się z Mentalem.

Też planowałem powtórkę (w końcu mam wersję "Brutalna śmierć"), ale chyba nie znajdę czasu w tym roku. Może na następną gwiazdkę.

Odpowiedz
Trzecia jest lepsza tylko od piątej.

DH - 10/10
DH2 - 8/10
-------------------- i tu się kończy Die Hard, dalej mamy random Bruce Willis action movies-------
DH4 - 6/10
DH3 - 5/10
DH5 - 3/10

No i Last Boy Scout - 7/10 (chyba, dawno nie widziałem, słabo pamiętam).

Powtórka tradycyjnie w pierwszy dzień świąt, zastanawiam się tylko czy obejrzeć w tym roku jedynkę, czy dwójkę (i z jakim lektorem).
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
(23-12-2016, 14:29)Mental napisał(a):
military napisał(a):przegięci agenci FBI, przegięta dyspozytorka policyjna, przegięty dziennikarz, przegięty SWAT... praktycznie cały trzeci plan to parodia

Wymienione przez ciebie elementy sprawiają, że najlepsza jest część trzecia. Jedynka jest potem, a potem długo, długo nic i dwójka.
Trojka jest najbardziej konsekwentna rzeczywiscie. Chyba tez bym ja dal wyzej niz jedynke, bo jednak niezniszczalny Karl mnie irytuje szczegolnie, a w trojce nie ma takich rzeczy. Ale dwójka to padaka. Trylogia Die Hard to: Die Hard 1, Die Hard 3, Last Boy Scout.

Odpowiedz
Wczoraj powtórzyłem dwie świąteczne części Die Hard..., No i co mogę powiedzieć? Jedynka to arcydzieło, arcydzieło i jeszcze raz arcydzieło, po prostu zajebisty film i nie wyobrażam sobie świąt bez brutalnej śmierci ;) ...., dwójka minimalnie gorsza, ale też ją uwielbiam i nic złego o niej powiedzieć nie mogę...., DH1 - ∞/10, DH2 - 10/10
"It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop... ever, until you are dead!" - Kyle Reese

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
(23-12-2016, 23:27)Gieferg napisał(a): Trzecia jest lepsza tylko od piątej.

Tak, tak, wiemy. A Skyfall jest gorsze od Spectre. :)

A teraz wróćmy do rzeczywistości, shall we...

Odpowiedz
Nigdy nie zrozumiem jak ten film może się komuś podobać bardziej od arcydzieła jakim jest jedynka. Początek jest ok, zabawa w zagadki spoko, ale potem... Druga połowa filmu, od momentu jak podjeżdżają ciężarówki to totalny i absolutny ziew. Nie ma tam żadnej sceny na którą mógłbym czekać. Nic. Zero. No i finał jest beznadziejny. Najgorsza finałowa konfrontacja z villainem w całej serii, wolę nawet absurdalną akcję z helikopterem z piątki.

Ale to i tak lepszy trzeci film niż Skyfall. Zresztą, podobnie jak w Bondach z Craigiem, po marnej części trzeciej następuje niewielka zwyżka formy :)

Odpowiedz
(24-12-2016, 12:49)Gieferg napisał(a): Nigdy nie zrozumiem jak ten film może się komuś podobać bardziej od arcydzieła jakim jest jedynka.
Nie przejmuj się nie jesteś sam :)
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
[Obrazek: 634.jpg]

Odpowiedz
Wiemy, Mental. ;)

Niezly tekst o serii i sluszne uwagi o dwojce:

http://www.npr.org/sections/monkeysee/2013/02/14/171996627/a-die-hards-guide-to-die-hard-25-years-of-sweat-dirt-and-blowing-stuff-up

Odpowiedz
Dwójka obejrzana. I choć wyraźnie gorsza od jedynki, to wciąż dobra, nawet bardzo. Uwielbiam ciasne, zadymione, spocone, brudne, a jednoczesnie kolorowe kadry z filmów Harlina - robią klimat. Pierwsza połowa jest autentycznie dobra (jeśli przymknąć oko na takie rzeczy, jak arcydebilny wystrój zaplecza bagażowego - z walcem do walcowania walizek, WTF?), ale kiedy już strącają samolot, film trochę siada. Nie wiem - może to zbyt ciężki motyw jak na Die Hard, może po takim efekciarstwie reszta już się za bardzo nie liczy? Problemem jest też fakt, że kiedy pojawia się wojsko, John zaczyna grać drugie skrzypce. Za mało go, za mało jego inicjatywy.

8/10

Odpowiedz
Trójeczka obejrzana..., powiem krótko uwielbiam ten film tak samo jak poprzednie dwa. Jest on dla mnie po prostu świetny i nie potrafię go ocenić niżej niż na 10/10.

Co prawda pierwsze trzy oceniam tak samo, ale gdybym miał je ustawiać w kolejności od najlepszej to u mnie wygląda to tak - Jedynka>trójka>dwójka, a potem długo długo długo nic i piatka>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>czwórka.
"It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop... ever, until you are dead!" - Kyle Reese

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
Również jak co roku w wigilijny wieczór odpaliłem sobie jedynkę. Jak ja kocham ten film. Ideał, arcydzieło gatunku, którego nic nigdy nie przebiło i nie przebije. Yippie-ki-yay! 10/10.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
robiłem tutaj sondę odnośnie 4 części DH, i forumowicze wybrali 3cią część za najlepsza z serii, nawet spora przewaga była nad 1 i 2. Jest gdzieś post z głosami i wynikami :)
loading podpis...

Odpowiedz
Cytat: długo długo długo nic i piatka>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>czwórka.

This is seriously fucked up

Odpowiedz
Dwójka obleci, trójkę fajnie się obejrzało kiedyś w telewizji ale dla mnie to film na raz. Czwórka miała niezłą Mary Elizabeth Winstead w roli córki Willisa ale też wkurzającego, obecnego prawie cały czas Justina Longa. Nad piątką spuszczam zasłonę milczenia.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
(24-12-2016, 23:39)Gieferg napisał(a):
Cytat: długo długo długo nic i piatka>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>czwórka.

This is seriously fucked up

To jest mniej Fucked up niż uważanie czwórki za lepszą od trójki.

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
Odpuściłem jednak w tym roku jedynkę na rzecz dwójki i... uwielbiam ten film. Ogląda się świetnie od początku do końca, w przeciwieństwie do trójki zero nudy, świetny sequel zachowujący ducha oryginału (również kilka znajomych twarzy w tym pomaga.

Z minusów:

- Wątek dziennikarza w sumie niczemu nie służy (poza tym, żeby dać żonie coś do roboty).

- Zastanawiałem się czemu Stuart uznał za dobry pomysł odlatywać samolotem z lotniska na którym narobił zamieszania (i to bez zakładników), pomijam już to co go w związku z tym spotkało, ale co stało na przeszkodzie by posłać za nim myśliwce i go zestrzelić? Dowództwo w tym momencie musiało trzymać rękę na pulsie i znac jego żądania, czy nie byłoby bezpieczniej dla ekipy Stuarta zabrać generała i ewakuować się drogą naziemną, a dopiero potem zorganizować sobie jakiś transport za granicę?

- jeden z najgorszych znanych mi przypadków sytuacji "widzę kaskadera!" w scenie bitki z murzynem na początku.

Wciąż mocne 8/10, poziom do którego żadna z kolejnych części się nie zbliża.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon