Die Hard (1988-2013)
Pierwszy Lecter (a właściwie Lecktor) to Brian Cox.

Odpowiedz
Zgadza się, ale ogromna większość kojarzy go z Hopkinsem, a o istnieniu "Czerwonego smoka" z lat osiemdziesiątych pamięta niewielu . 

Zresztą w przypadku "Die Hard" mamy trochę podobną sytuację. W książkowym pierwowzorze (znacznie gorszym od filmu) bohater nazywał się Joe Leland. Autor powieści napisał również wcześniejsze przygody Lelanda - "Detektyw", które zekranizowanio w 1968 roku z Frankiem Sinatrą w roli głównej.

Czyli "Detektyw" to taki quasi-prequel "Die Hard" (choć nie ma z nim właściwie nic wspólnego).
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
No, Szklana Pułapka miała być sequelem z Sinatrą, potem sequelem Commando ze Schwarzem i chyba coś po drodze z Christopherem Reevem było grane, a ostatecznie wiemy jak się skończyło
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
(13-03-2018, 16:05)Dirk napisał(a): Lethal Weapon to był Gibson i Glover, a zrobili serial (wiem, że to trochę inna bajka).
Han Solo to Harrison Ford, a powstaje "Solo".
Hannibal Lecter to Hopkins, a powstał prequel i serial z innymi aktorami.

No tak, tylko ciągle to tamci, oryginalni (zazwyczaj) aktorzy są traktowani jako słuszniejsze wersje o których głównie się pamięta i dzięki którym te franczyzy odniosły sukces.
Niby Cox był pierwszym Lecterem ale to Hopkins był lepszym. Ten młody z prequela? Mi akurat pasował i sam film lubię ale właśnie jako młodszą wersję.

(13-03-2018, 16:05)Dirk napisał(a): Poza tym, jeśli rzeczywiście narracja będzie dwutorowa, to młodego McClane'a zagra jakiś młody aktor. A stąd już tylko krok do rebootu.

Albo odmłodzą mu ryja w CGI. Zresztą, dlaczego niby młody McClane, w wykonaniu innego aktora miałby prowadzić do rebutu? Czy ktoś będzie chciał taki film oglądać? Wątpię.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Oficjalny tytuł szóstej części to "McClane". Reszta fabuły bez zmian, zaczerpnięta z "Die Hard: Year One" historia młodości Johna pomieszana z Johnem współczesnym.

Odpowiedz
Wciąż śmierdzi mi to podbudową pod reboot. Jakby chcieli się odciąć od serii. Choć nie zdziwiłbym się, gdyby ostatecznie tytuł brzmiał"Die Hard McClane" albo coś w tym guście.

Odpowiedz
A mi jakoś pachnie Loganem, może przez tytuł. Coś czuję, że John na końcu umrze, a wcześniej odbędzie razem z widzem podróż nostalgiczną.

Odpowiedz
To byłoby najgłupsze, co mogą zrobić. Nie ubija się takich postaci, jak John McClane. Po prostu się tego nie robi :D

Odpowiedz
Może Bruce rzeczywiście zobaczył Logana i zapragnął pożegnać się może nie na nieosiągalnym poziomie jedynki, ale we wzruszający sposób. Facet przecież na pewno wie jakim badziewiem okazała się piąta część.

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę w czym ostatnio grywa, nie wiem czy dla niego liczy się jeszcze jakość filmu... Ale może do postaci Johna McClane'a Bruce czuje jakiś sentyment i nie da jej całkowicie zeszmacić.

Z drugiej strony, zrobił jednak piątą część...

Odpowiedz
Już wiadomo czy młodego McClane'a zagra inny aktor, czy może będą bawić się w Scorsese i Bruce sam jako aktor pożegna się z tą postacią w 100%?
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
(03-09-2018, 22:55)zombie001 napisał(a): Już wiadomo czy młodego McClane'a zagra inny aktor, czy może będą bawić się w Scorsese i Bruce sam jako aktor pożegna się z tą postacią w 100%?

Ma zagrać inny aktor. Mało tego, Bruce ponoć ma mieć jakiś wpływ na ostateczny wybór aktora
koronex1989

Odpowiedz
Raczej inny skoro robili casting ;)
To pewnie zbyt tania produkcja by mogli se pozwolić na efekty warte miliony skoro miliony ma skasowac głowna gwiazda

PS - Dirk od poprzedniej strony ciągle powtarza o reboocie. Toż to smap ;)

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(03-09-2018, 23:01)shamar napisał(a): PS - Dirk od poprzedniej strony ciągle powtarza o reboocie. Toż to smap ;)

Ja się po prostu boję, że zniszczą kolejnego bohatera, którego lubię. Choć w sumie, to już się dokonało. 

I mam nadzieję, że nikt już tego nie będzie kontynuował. W żadnej formie.

Odpowiedz
Niech sobie robią z tą serią co chcą. Po trójce "Szklanej Pułapki" już nie ma.

Odpowiedz
(04-09-2018, 00:22)Krismeister napisał(a): Niech sobie robią z tą serią co chcą. Po trójce "Szklanej Pułapki" już nie ma.

Ja lubię czwórkę, mimo kilku zastrzeżeń. 

Natomiast o piątce chciałbym zapomnieć - napisałem nawet kiedyś jej recenzję w formie opowiadania, która kończyła się widokiem powieszonych na drzewie ciał rozczarowanych widzów :D

Odpowiedz
Jak wyżej.

Ale też - niech ta seria zdechnie albo niech uśmiercą Willisa.

Odpowiedz
Świąteczny trailer jedynki

.

Odpowiedz
Wygląda na to, że Disney zaorał prequelo-sequel "Die Hard":
https://comicbook.com/movies/2019/08/08/disney-is-scrapping-a-bunch-of-major-fox-movies/#8

Niby dobrze, ale liczyłem że się po katastrofalnej piątce zrehabilitują. 

Odpowiedz
Ale po co Dirk, po co w ogóle chciałbyś to zobaczyć? Na rehabilitację jest za późno, a Die Hard skończyło się na trójce.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon