Ankieta: DH vs LW
Die Hard
Lethal Weapon
DH = LW
Ani DH ani LW
[Wyniki ankiety]

Die Hard vs Lethal Weapon
Nie wiem jak z tym u was ale gdy ja slysze jeden tytul zaraz podswiadomosc zaswieca neon z nazwa konkurencyjnej serii. Wraz z pytaniami o sens istnienia i o to co bylo pierwsze jajko czy kura wlasnie odpowiedz, ktora serie wole nalezy do najwiekszych zagwozdek w moim zyciu. Po dlugich i nieowocnych przemysleniach pozwolilem sobie na wygode postawienia miedzy nimi znaku rownosci a prawdziwsza prawda jest taka, ze wole ten tytul, ktory wlasnie ogladam. Innym komfortem na ktory sobie pozwolilem jest to ze dla mnie DH wciaz pozostaje trylogia.

[Obrazek: lethal-weapon-v-die-hard.jpg?w=450&h=270]

???
work 8 hours, sleep 8 hours, play 8 hours, buy, consume, submit, conform, watch tv, no thought, obey ...

Odpowiedz
Prosty wybór - "Die Hard" - obok "The Killer" Johna Woo najlepszy akcyjniak wszechczasów. Z "Lethal Weapon" tylko jedynka mi się podoba.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Lethal Weapon 1 = Die Hard 1 (Ledwo, ledwo ale bardziej LW)
Lethal Weapon 2 > Die Hard 2
Lethal Weapon 3 < Die Hard 3
Lethal Weapon 4 > Die Hard 4

Według mnie tak sprawa wygląda : )
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):Lethal Weapon 1 = Die Hard 1 (Ledwo, ledwo ale bardziej LW)
Lethal Weapon 2 > Die Hard 2
Lethal Weapon 3 < Die Hard 3
Lethal Weapon 4 > Die Hard 4

Według mnie tak sprawa wygląda : )

hmmm dziwne - u mnie tak samo i zgadzam się z takim zdrowym podejściem :D
loading podpis...

Odpowiedz
dla mnie najzdrowszym podejsciem jest DH = LW

Odpowiedz
Pierwsze filmy z każdej serii to dla mnie bez żadnej dyskusji 10/10 i koniec. Nie wiem który wolę, ale gdybym musiał wybierać prawdopodobnie wybrałbym jednak Szklaną pułapkę. Dwójeczki jeszcze trzymają się mniej więcej równo choć tu już przewagę zdobywa LW, obie serie mają największy spadek formy przy trzeciej odsłonie z tym że o ile trzecią Zabójczą Broń lubię i chętnie oglądam, tak trzecia Szklana pułapka zawsze mnie zaczyna nudzić mniej więcej w połowie z wszystkich osmiu filmów lubię ją zdecydowanie najmniej. W przypadku częsci czwartej jedna i druga popada w przesadyzm (i głupotę), jednak LW jakoś bardziej mi podchodzi bo komediowy charakter filmu pozwala łatwiej różne bzdury łykać. No i Zabójczą Broń oglądam rok w rok całą serię, podczas gdy Szklaną Pułapkę tylko 1 i 2.

Zabójcza:
1 - 10/10
2 - 9/10
3 - 7/10
4 - 8/10

Szklana:
1 - 10/10
2 - 8/10
3 - 5/10
4 - 7/10

Czyli krótko mówiąc jeśli chodzi o serię wygrywa Lethal Weapon.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Skąd w ogóle zestawienie akurat tych dwóch serii? Rzut monetą się odbył chyba, co?

Odpowiedz
Błędem jest porównywać w ten sposób oba filmy, serie. Przecież to gatunkowo całkiem inne filmy- przynajmniej pierwsze części obu serii.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Ja tam obie serię bardzo lubie, jednak zdecydowanie duzo bardziej podoba mi się "Szklana Pułapka". Pierwsza część to po prostu genialne kino akcji/sensacyjne. 8/10.
Druga cześc mi się nie zbyt podobała. Jednoczesnie chcieli zrobić w filmie podobną sytuacje jak w 1dynce i z drugiej strony całkiem inną sytuację. Dlatego też fabuła dwójki wychodzi lekko słabo. 6+/10.
Trzecia część już duzo lepiej mi się pdoobała niż dwójka. 'Simon mówi....' . Ogólnie fabuła lepiej mi się podobała. Nie było zżynania z poprzednich filmow tylko całkiem inna sytuacja, inna pora roku. Nie brak też tradycyjnie zabawnych scen/dialogów. 8/10.
Czwórka to w prawdzie nie najgorszy powrót ale jednak to już nie to samo. Moge się mylić ale czy ten film nie miał czasem kategorii PG-13 ? ; / Stawiam tą część na równi z dwójką.

Zabójcza broń także jest bardzo fajną serią filmów.
Najlepiej podobała mi się część czwarta. Najwięcej humoru i akcji. Po prostu usmiałem się nieziemsko na tym filmie.
Jedynka gdyby nie głupie do bólu zakończenie byłaby b. dobra. A tak w moich oczach jest jedynie dobra.
Części 2 i 3 stawiam na równym poziomie. Bardzo fajne filmy.
Ogólnie w całej serii najlepiej podobał mi się Joe Pesci ; DD

Myślę, że obie serie można z całą pewnością nazwać kultowymi ; )) Jednak 'Die Hard' podobało mi się lepiej mimo wszystko ; ))
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Cytat:Pierwsza część to po prostu genialne kino akcji/sensacyjne. 8/10.

Trzy punkty niżej i byłby szajs :mrgreen:

Cytat:najlepiej podobał

:roll:

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):
Cytat:Pierwsza część to po prostu genialne kino akcji/sensacyjne. 8/10.

Trzy punkty niżej i byłby szajs :mrgreen:

Cytat:najlepiej podobał

:roll:

Byłby średniak ; DD Ale 3 pkt to bardzooooo dużo w skali 1-10 ; D

A poza tym zdaje sobie sprawę z mojego nie zbyt bogatego słownictwa ; )

Ja jednak wierzę, że jesteś w stanie wykrzesać z siebie minimum poprawności stylistyczno-gramatycznej i odejść od wciskania emotów, gdzie popadnie na rzecz TREŚCI.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
To porownanie jest troche z dupy...

Dla mnie zawsze LW był swietnym sensacyjniakiem ( oczywiscie obejzralem prawie caly wczoraj - ale drugie 20 ku...wa minutowe reklamy zbyt mnie wku..wiły ) a Die Hard tylko naparzanką.

PS - zauwazyl ktoś, że jak Amanda ? spadla to byly cienie na drzwiach samochodu, ktos tam sie krecil ? :lol:
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
shamar napisał(a):Die Hard tylko naparzanką
Dowcip miesiąca. Wiesz, następnym razem między scenami akcji, zamiast chodzić do kibla lub zasypiać, posłuchaj dialogów. Odnajdziesz tajne znaczenie filmu przeznaczone dla ludzi, którzy go obejrzeli :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch napisał(a):
shamar napisał(a):Die Hard tylko naparzanką
Dowcip miesiąca. Wiesz, następnym razem między scenami akcji, zamiast chodzić do kibla lub zasypiać, posłuchaj dialogów. Odnajdziesz tajne znaczenie filmu przeznaczone dla ludzi, którzy go obejrzeli :)

A co ? Die Hard nie jest naparzanka dziejącą sie w wiezowcu Nakatomi ? to zawsze był film - 1 czlowiek - cool, wyluzowany John vs. Zgraja bandziorów. Gdzie tu w ogole start do Zabojczej Broni ?

I teksty o chodzeniu do kibla mnie obarzają bo widzialem ten film dziesiatki razy, pzrez lata :twisted:
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Tym bardziej pokazujesz, że filmu nie znasz i oglądasz piąte przez dziesiąte, skoro na przestrzeni lat wciąż umykają ci aspekty poza scenami akcji.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Szopman napisał(a):Czwórka to w prawdzie nie najgorszy powrót ale jednak to już nie to samo. Moge się mylić ale czy ten film nie miał czasem kategorii PG-13 ?

Rated R for violence and language.

Odpowiedz
Jakby nie patrzeć, na różnych płaszczyznach obie serie można porównywać - chociażby dlatego, że obie stały się ikonami popkultury. Ale, kiedy tak patrzę na czwarte części, to LW nokautuje DH już w pierwszej rundzie. A podobno LW ma mieć piątą część. DH się tego nie doczeka, i dobrze.
loading podpis...

Odpowiedz
Stupid me. STUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIID.

Zruinowałeś mi dzień!

Z drugiej strony - co mi tam. Po głupotach z DH4 nie obejrzę tego i tyle. W przeciwieństwie do LW4, któe oglądałem wielokrotnie i nie mogłem wyjść z podziwu, że tak ładnie pociągnęli serię.
loading podpis...

Odpowiedz
Cytat:A podobno LW ma mieć piątą część. DH się tego nie doczeka, i dobrze.

Jest dokładnie odwrotnie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon