Douglas Darien Walker
#1
Douglas Darien Walker urodził się 17-ego listopada 1981 roku. Od najmłodszych lat pasjonował się filmem, jako licealista podejmował już próby kręcenia własnych, niezależnych produkcji. Podczas studiów starał się rozwijać swoją pasję, angażując w nią najbliższe mu osoby.
Swoją przygodę z Internetem Doug rozpoczął na YouTube - to właśnie tam opublikował swoje pierwsze filmy znane jako "5 second movies" (czyli "Filmy w 5 sekund"). Prezentowały one znane produkcje w kilku ujęciach. Douga cieszyła ich popularność i fakt, że bawiły one wiele osób i zaczął się zastanawiać nad tym, czy byłby w stanie pójść o krok dalej i bawić ludzi w bardziej bezpośrednim kontakcie - występując przed kamerą. Wówczas narodził się Nostalgia Critic, postać kreowana przez Douga, recenzująca filmy z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Recenzje te szybko zaczęły znikać z YouTube, a Doug Walker został posądzony o łamanie praw autorskich. Na nic zdały się tłumaczenia, że wszystkie materiały zostały wykorzystane w celach satyrycznych i służyły wyłącznie recenzji, YouTube kontynuowało usuwanie kolejnych kanałów zakładanych przez Walkera. Ten zdecydował opuścić serwis i razem z webmasterem Mikiem Michaudem założył stronę http://www.thatguywiththeglasses.com. Na niej umieścił wszystkie swoje produkcje, dołączając z czasem kolejne serie, takie jak "Bum Reviews" ("Recenzje Żula") czy "Ask That Guy With The Glasses" ("Zapytajcie Tego Kolesia W Okularach"). Michaud założył też firmę Channel Awesome, która objęła patronat nad stroną, z czasem przekształcając się w znakomicie prosperujące przedsiębiorstwo.
Doug Walker nie ogranicza się jedynie do kręcenia własnych recenzji i skeczy. Wystąpił między innymi w reklamie filmu dokumentalnego stacji PBS, "Make 'Em Laugh: The Funny Business of America". W reklamie przedstawił (grając przede wszystkim mimiką) najpopularniejszych komików, od Charliego Chaplina po Stephena Colberta. W 2009 roku Doug wraz z bratem Robem i Brianem Heinz wyprodukowali komentarz do filmu "Król Lew" dla RiffTrax (strona oferuje komentarze audio do pobrania). Produkcja Walkera i spółki wygrała konkurs serwisu i zdobyła 1000 dolarów nagrody, a zwycięzcy nagrali kolejny komentarz - do filmu "Batman Forever".
W 2008 roku Doug Walker, jako Nostalgia Critic, rozpoczął "rywalizację" z innym popularnym w Internecie recenzentem (tyle, że gier komputerowych) - AVGN (Angry Video Game Nerd). Komunikowali się za pośrednictwem krótkich filmików, publikowanych na własnych stronach, obrzucając wzajemnie kalumniami i wyzywając się na pojedynek. Pierwsze ich starcie polegało na podjęciu się nagrania recenzji (AVGN miał zrecenzować jakiś nostalgiczny film, Nostalgia Critic zaś grę komputerową starej daty). Starcie finałowe rozegrało się w domu AVGN - nakręcona wówczas "bitwa" zyskała ogromną popularność wśród fanów obu recenzentów.
Pod koniec 2010 roku Doug Walker, wraz z innymi reprezentantami Channel Awesome, zorganizował akcję charytatywną na rzecz podopiecznych fundacji Ronalda McDonalda. Zbiórka darowizn trwała kilka dni, w trakcie których zgromadzono ponad 50.000 dolarów! Z przyjemnością informujemy, że TGWTG.pl nie pozostało obojętne i również dołożyło parę groszy na ten szczytny cel :)
W styczniu 2011 roku Doug został laureatem nagrody Entrepreneur of the Year (przedsiębiorcy roku - nagroda trafia w ręce osób prowadzących działalność w sieci). Jak stwierdził Doug, jest niezwykle wdzięczny swoim widzom zarówno za zgłoszenie jego kandydatury, jak i za oddane głosy. Dodał jednak, że kompletnie nie zasłużył na wygraną: "Jestem tylko komikiem, facetem od rozrywki. Nagroda powinna trafić do prawdziwego biznesmena."

Oficjana strona - http://thatguywiththeglasses.com/
Polska strona - http://thatguywiththeglasses.pl/

Polecam "Bum Reviews".

Odpowiedz
#2
Sympatyczny kolo, więc czasem zaglądam. Przede wszystkim warto sobie czasem poprzypominać niektóre tytuły z dawnych lat i zobaczyć w jakie suchary się zamieniły. A że koleś ma cięty dowcip, to te jego recki nieźle się ogląda, choć czasem przesadza, zarówno z nadinterpretacją, jak i ekspresją.

Natomiast to całe universum i zależności pomiędzy nim, a resztą nerdów, którzy coś tam recenzują w ogóle mnie nie rusza. Raz obejrzałem filmik z jakąś bitwą, w której biorą udział wszyscy odpowiedzialni za i występujący w tymże universum i mało nie zszedłem z nudów. To już rzecz dla hardcorów.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#3
Jest zabawny, ale za bardzo krzykliwy - no i za dużo gada o dennych filmach animowanych. Lubię gościa, ale od dawna nie wrzucił na swoją stronę nic ciekawego.

Odpowiedz
#4
Taak... No, ale każdy kiedyś się wyczerpuje.

Odpowiedz
#5
Cytat:Lubię gościa, ale od dawna nie wrzucił na swoją stronę nic ciekawego.

Trzeba mu podesłać jakiś polski film, może to go zainspiruje.

Odpowiedz
#6
Najlepiej polską komedię romantyczną albo "Wiedźmina"... Samego Douga bardzo lubię, ale głównie jego starsze recenzje. Czasem przesadza, ale wciąż poprawia mi humor. Na filmiki AVGN też zaglądam z sentymentu - wychowałam się na grach NES. Zresztą czasem z nudów w pracy wchodzę na stronę That Guy With The Glasses i oglądam inne recki. Mamy nawet własnego Nostalgia Critic, czyli Niekrytego Krytyka, jednak jak dla mnie facetowi brakuje pewnej subtelności jaką Nostalgia posiada.

Odpowiedz
#7
Doug jest bardzo sympatyczny, a w jego recenzjach jest sporo naprawdę trafnych spostrzeżeń i inteligentnego humoru, chociaż czasami przeszkadza mi jego krzykliwość. Ale generalnie bardzo cenię faceta za to, że podchodzi do filmów w profesjonalny sposób, filmiki są dobrze przygotowane, długie, dokładne, sensownie poprowadzone. Mógłby jednak częściej recenzować filmy aktorskie, a rzadziej animacje. Z AVGNa lubię głównie serię Monster Madness, reszta mi jakoś nie podchodzi.
Polecam jeszcze Cinema Snoba - recenzuje głównie filmy exploitation, ale poziom filmików jest równie wysoki, co w wypadku Nostalgia Critica.

A Niekryty Krytyk to jak dla mnie inna, niższa liga - ma niezłe poczucie humoru, więc czasami można się pośmiać, ale brak mu wiedzy, ogłady i wyczucia, celuje raczej do szerszego grona (co biznesowo jest całkiem dobrym posunięciem, bo facet się chyba nawet utrzymuje ze strony z filmikami i ze sklepu z koszulkami, który prowadzi), ale skutkuje to masą głupich tekstów i odniesień do różnych internetowych hitów, które niewiele mają wspólnego z subtelnością.
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz
#8
Goście z TGWTG są świetni. Poza NC, Linkarą i Spoonym lubię też Film Braina za fantastyczny brytyjski akcent i znęcanie się nad szmirowatymi filmami typu 10000 B.C. ;)

Ostatnim ich wspólnym dziełem jest film z okazji 3 rocznicy istnienia strony - "Suburban Knights" - jak na amatorkę z prawie zerowym budżetem, wyszło całkiem nieźle.

Odpowiedz
#9
Za akcent to lubię Guru Larry'ego, choć facet się mało udziela. Jak dla mnie Spoony > Snob > Larry > TGWTG > Angry Joe > cała reszta.

Odpowiedz
#10
NK ma poczucie humoru głównie związane z... ekhem... no... pszczółkami, że tak powiem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości