Downton Abbey - serial (ITV, 2010-2015) i film (2019)
@Kuba Co do tego spoilera
Wiadomo w ewentualnym drugim filmie to widziałbym, aby poświęcili więcej uwagi też innym postaciom. Gdyż np. mąż Mary to ma typowe cameo. 
I ogólnie ciekawym jest jak przy filmie twórcy położyli główny nacisk na postacie kobiece. To właściwie wokół nich toczy się cała fabuła, to one są tutaj siłą napędową i ich wątki są najbardziej rozpisane. Dlatego też myślałem, że Robert Crawley będzie miał większą rolę. Nie żeby w ostatecznym rozrachunku mi to aż tak bardzo przeszkadzało. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Tak
do tego oczywiście jak wspominałeś rozwój postaci z cameami. Henry nawet w serialu był krótko więc można jeszcze z nim działać. Gdzieś w tym świecie jest też rodzina Cory, Rosjanie, dziennikarz grany przez Mormonta czy O'Brien. Możliwości jest multum.

Ogólnie jestem ciekaw czy Fellowes dotrze kiedyś z historią do II WŚ.

Odpowiedz
Piszesz trochę tak jakby miały powstawać kolejne filmy, a co dopiero sezony? 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Tzn rozpisywałem możliwości, co mogliby dać w tym jednym sequelu :) i co prawda sezonów sie nie spodziewam, ale serie filmów powstających co pare lat - jak najbardziej!

Przynajmniej jeden film to pewniak. Fellowes i producenci oficjalnie już coś grzebią, obsada jest chętna a film jak zarobi jeszcze 9 milionów to będzie największym sukcesem dystrybutora w historii.

Odpowiedz
Nie no, serial to zamknięta sprawa (chyba, że za X lat na fali jakiegoś sentymentu zbiorą obecnie młodych aktorów i zrobią jakiś sezonik o II WŚ), ale jeden czy dwa kolejne filmy za 2-3-4 lata to jak dla mnie pewniak - za łatwa kasa do zrobienia i zbyt mało znane nazwiska (Maggie Smith w końcu uśmiercą), żeby się na to nie porwali.

Odpowiedz
Nie miałbym nic przeciwko kolejnym filmom, gdyby były one tak samo urocze jak te. Chociaż jednak Maggie Smith jest pewną wizytówką tej serii i bardzo trudno mi sobie wyobrazić ten serial bez niej. I chociaż wiadomo jest to możliwe, na pewno nie będzie to strata do zastąpienia.

Przy czym wiem, że i Matthew został jakoś zastąpiony. Przy czym nie ukrywam, że Matthew był jedną z moich ulubionych postaci. I wiem, że jego "odejście" było też podyktowane, że sam Dan Stevens nie chciał już grać tej postaci (wielki błąd!), to jednak do nowego partnera Mary do tej pory się jakoś nie przekonałem. I ciągle sobie myślę, że to nie jest Matthew. 

W przypadku Violet jedynie byłoby wskazane, aby twórcy nie starali się szukać postaci, która trochę charakterem, style bycia będzie w stanie zapełnić tę lukę. Aby nie skończyło się trochę jak w Grze o tron, gdzie po śmierci Joffrey'a, jakoś chcieli mieć kolejnych obrzydliwych sadystów i najpierw pojawił się Ramsay, a potem Janusz Greyjoy. 

Ale nawet jakby kolejne filmy nie miały powstać, to jestem bardzo szczęśliwy z tym co powstał. :) 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Jak potwierdził producent - ruszyły pracę nad Downton Abbey The Movie 2 :) póki co chcą stworzyć sensowną historię (Fellowes ma jakieś wizja, ale na razie robi 3 inne seriale) i zaplanować już kiedy będą w stanie wszystkich ściągnąć. Tegoroczny film jest ciągle jednym z większych zaskoczeń finansowych, 185 milionów dolarów co daje DA drugie miejsce jeśli chodzi o najbardziej dochodowe produkcje dystrybutora.

Odpowiedz
Lata 30te, czy już II wojna światowa? Ciekawie, ciekawie i oczywiście czekam z niecierpliwością. Chociaż też jestem świadom, że niestety już bez Maggie Smith. :( 
W sumie to chyba mogliby tę historię ciągnąć, gdzieś do lat 50tych bym rzekł. 

P.S. A jakby kogoś interesowała i najmocniej przepraszam za autopromocję, tutaj są moje recenzje soundtracków do Downton Abbey:
Film:
https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2902

Serial:
https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2901
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Raczej lata 30, Fellowes coś mówił, że chcialby przyjrzeć się sytuacji w posiadłości po zapowiadanym na koniec filmu wydarzeniu. Chociaż II wojna byłaby zdecydowanie ciekawsza!

Jak zdrowie i chęci dopiszą to oni taką sage mogliby ciągnąć przez dekady, widownia by się znalazła.

Odpowiedz
Widownia się znajdzie i ja nią jestem. Ale niestety niektóre postacie muszą odejść, aby zachować jakieś pozory , że ludzie nie są nieśmiertelni. Zresztą film mocno i bardzo ładnie zaznaczył, że z jedną postacią trzeba się będzie pożegnać. :(
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon