Dracula (Netflix&BBC)
[Obrazek: 1543418579-dracula-claes-bang.jpg]

Mark Gatiss oraz Steven Moffat powracają do BBC (tym razem również w współpracy z Netflixem) by zaadaptować kolejną klasykę brytyjskiej literatury - "Dracule" Stokera. Twórcy kultowego "Sherlocka" nie przeniosą jednak historii o wampirze do współczesności a pozostaną w realiach jakich osadzony był pierwowzór. Całość ma jednak mieć znowu trzy 90-minutowe odcinki. Zdjęcia ruszyły w marcu i dziennikarze przewidują premierę na sam koniec 2019 lub początek przyszłego roku. 
Oczywiście scenarzyści nie byliby sobą jakby odpowiednio nie przerobili historii Stokera, jedną z kluczowych zmian ma być postawienie bardziej w centrum wydarzeń postaci samego hrabiego, tym razem będzie on pełnoprawnym protagonistą tej historii. 

Główną role zagra Claes Bang, duński aktor znany przede wszystkim z "The Square". Reszta ekipy to zdecydowanie mniej rozpoznawalne nazwiska - Jonathan Aris, Morfydd Clark, Sacha Dhawan ("Iron Fist"), Clive Russell, John Heffernan, Youssef Kerkour, Joanna Scanlan, Catherine Schell czy w końcu sam Mark Gatiss. Obsada zbyt obszerna póki co nie jest więc spodziewałbym się niedługo nowych ogłoszeń, może bardziej emocjonujących. 

Ekipa za kamerą wydaje się również solidna. Pilot wyreżyseruje Jonny Campbell a pozostałymi odcinkami zajmą się Paul McGuigan (cztery odcinki "Sherlocka") oraz Damon Thomas ("Killing Eve"). Kompozytorami są panowie od "Sherlocka" a za zdjęcia odpowiada Tony Slater Ling.
Wiem, że w 4 sezonie "Sherlocka" twórcy konkretnie odlecieli i poziom serialu poleciał na łeb, ale ja i tak ten serial kocham, uwielbiam pierwsze trzy sezony, uważam, że to jedna z najlepszych rzeczy jakie powstały w telewizji - kocham dialogi obu panów, sposób w jaki kreują postacie i przy tym nie zapominają o naprawdę fajnej i ciekawej realizacji. Tutaj zabierają się za oczywiście oklepany materiał, ale hej! Sherlock też taki był a oni pokazali go na nowo! Same dzieło Stokera uwielbiam, to jedna z moich ulubionych książek więc nawet wierna adaptacja 1:1 by mi nie przeszkadzała - jestem jednak pewien, że tego nie dostaniemy. Ja czekam, jest realna szansa na kolejną perłe. 

Btw. Tak przy okazji, strasznie dziwi mnie fakt, że jeszcze nikt nie wziął na warsztat historii prawdziwego Vlada Palownika, to przecież chodzący samograj i materiał na niesamowity serial lub epicki, brutalny i konkretny film historyczny. To ciekawsza historia niż jakikolwiek wampir.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon