Dracula (Netflix & BBC, 2019)
Cytat:zwiastuny kłamały
Nie kłamały. Po prostu to i owo przemilczały.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Dwa pierwsze odcinki są niezłe i twist na koniec drugiego fajny, nie wiem czemu niektórzy czepiają się takiego rozwiązania. Ale to co dzieje się w trzecim to jakaś żenada na czele z chyba najgłupszą sceną jaką widziałem w serialu od dawna.

Odpowiedz
Cytat:i twist na koniec drugiego fajny, nie wiem czemu niektórzy czepiają się takiego rozwiązania.
Bo kładzie cały klimat.

Odpowiedz
Twist sam w sobie nie położył klimatu, tylko ogólna głupota tego co z nim zrobili.

Odpowiedz
(08-02-2020, 12:30)Kerev napisał(a):

Odpowiedz
Cytat:Twist sam w sobie nie położył klimatu
Dla mnie położył.
Nie miałem po tym nawet specjalnej ochoty oglądać trzeciego odcinka i w sumie trzeba było olać, bo okazał się stratą czasu.

Cytat:Nie mam nic przeciwko
A ja mam. Gdyby w zwiastunach dali fragmenty z trzeciego odcinka olałbym serial w całości.

Odpowiedz
Mr. Sunday Movies zespoilerował mi ten serial w kompletnie niezwiązanym z nim video.

Oszczędziłem dwie godziny życia :)
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Jestem po dwóch odcinkach i połowie trzeciego. Ogląda się przyjemnie, ale ten dystansujacy od historii, podszyty ironicznym humorkiem ton momentami jest dość męczący, odziera z dramaturgii nawet te w zamierzeniu majace trzymać w napięciu sceny. W trzecim odcinku to już w ogóle skręca w rejon heheszkowo-sherlockowy - z jednej strony to dość jawne trollowanie odbiorców, które potrafi rozbawić (motyw z prawnikiem, lol), z drugiej kompletnie straciłem zainteresowanie tym, co się wydarzy dalej.

Najwiekszym plusem jest oczywiście obsada - Bang ma świetną prezencje (w niektórych ujęciach kojarzył mi się z Christopherem Lee) i tonę charyzmy, a takze bardzo dobrą chemię z grającą Van Helsing Dolly Wells. Niewiele ustepuje im John Hefferman, którego interpretacja postaci Harkera jest naprawde przejmująca. Ogólnie Harker i jego wątek to jedyny motyw, gdzie Moffat z Gatissem nieco się wstrzymują przed ciągłymi uśmieszkami i spazmatycznym mruganiem okiem. Realizacyjnie... hmm, zależy od sceny. Bywają ładne ujęcia, bywaja też takie, z których wali plastikiem. Montaż też czasami niezgrabnie skacze pomiędzy kolejnymi scenami, można odnieść wrażenie, że całosć była klecona na ostatnią chwilę.

E: zakończenie jest całkiem spoko. Ogólem nie załuje seansu, ale też gdyby powstała kontynuacja (na co sie nie zanosi) to raczej machnałbym ręką.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon