Dystrybucja polskich filmów na świecie
Masa polskich filmów wysyłana na festiwale filmowe i tam nagradzane, nie kończy się ich tam dystrybucją, czytaj sprzedażą.

Jakie kryteria, warunki należy spełnić aby wydano polski film w dystrybucji na zachodzie?
Czy to projekcja w sieci kin, czy na płycie Bluray?

Pitbull`e Vegi puszczane są w kinach w UK. "Wołyń" Smarzowskiego też leciał. A dlaczego tych filmów nie ma tam w dystrybucji na płytach?

No więc czemu z tym jest tak słabo?
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz
(14-08-2018, 12:30)Pai-Chi-Wo napisał(a): Pitbull`e Vegi puszczane są w kinach w UK. "Wołyń" Smarzowskiego też leciał. A dlaczego tych filmów nie ma tam w dystrybucji na płytach?

Strzelam, że w kinach zdecydowaną większość widowni na tych filmach stanowi polska emigracja niekoniecznie zainteresowana kupnem Wołynia czy Vegi na blu. 

Odpowiedz
Jakie kryteria musi spełnić polski film żeby go dystrybuowana w kinach i wydano na Blu za granicą? Podejrzewam, że takie jak każdy inny, czyli ktoś musi wyłożyć na to kasę, a żeby wyłożyć, to musi uznać, że się zwróci. Ostatnio zdarza się to dosyć często - sukces filmów Vegi w UK, Ida zarobiła miliony na całym świecie, a nawet polski film załapał się do wydania w Criterion Collection, więc jak widać da się, tylko zdarza się rzadko.

Odpowiedz
Aż sprawdziłem tego Criteriona, bo nie wiedziałem. To chyba odrobinę inny przypadek, bo to nie są aż tak bardzo komercyjne projekty, ale wiadomo, że nikt tego nie wydaje, żeby stracić kasę. Swoją drogą, ktoś widział te Córki Dancingu? Bo wyszukiwarka wyrzuca jedną opinię z Krótko o polskich filmach i jedno miejsce w topie polskich filmów. 

Odpowiedz
Ja widziałem, dałem 6/10 i na filmwebie napisałem:
Wszystkiego tu, jak na jeden film, za dużo, a jednocześnie za mało, bo o niczym nie mogę powiedzieć by było udane w stu procentach. Mimo wszystko (bywa) fajne.

Jest w tym filmie schowany bardzo dobry krótki metraż, niestety rozwleczony do pełnego na który imo zabrakło już pomysłu. Tak czy inaczej na pewno to jeden z oryginalniejszych polskich filmów.

Odpowiedz
Ja widziałem, mi się ten film naprawde bardzo podobal - ma fantastyczna, dziwaczna energie, pierwsza scena jest fenomalna, generalnie nie dziwie sie ze na Zachodzie sie spodobal bo duzo zycia tchnieto tutaj w nudny ostatnio musical.

Odpowiedz
Ja widziałem i jestem fanem, to pewnie ja pisałem w krótkiej piłce :)
piosenki z filmu słucham dosyć często, zdarza mi się nawet pod prysznicem śpiewać "to miaaaasto wyjaśni, czego nam jest brak, na na na naaaa!"

Odpowiedz
SZUM SZUM SZUM samochodów i ulic! 

Odpowiedz
Wideo 
[Obrazek: 171309_large.jpg]
"Córki dancingu" (2015)
https://www.criterion.com/
[Obrazek: 166806_large.jpg]
"Zjednoczone stany miłości" (2016)
http://neweuropefilmsales.com/

Te filmy są skrajnie odjechane i zboczone. Pierwszy film uważam jest piękny i pociąga, drugi budzi we mnie obrzydzenie i odrzuca.

Odpowiedz
Film wydany w USA:

[Obrazek: 181938_large.jpg]
BD region A

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon