Efekty dźwiękowe w polskich filmach...
Siedzę sobie przed chwilą jakby nigdy nic i przeglądam forum, a tu nagle słyszę znajome odgłosy wystrału dobiegające z pokoju obok...
"Maly znowu gra w Counter Strike'a" -pomyślałem i wróciłem do zajęcia
Nie minęło 5s, a ja znów słysze strzały, tym razem rodem z Quake'a. Poszedłem sprawdzić co się dzieje i co się okazało?
Tata ogląda "Oficera" na dwójce :roll:
Czy naprawdę tak trudno jest wziąść mikrofon i przejść się na strzelnicę?

Odpowiedz
Jak oglądałem pierwszą serię "Fali Zbrodni" to ich pistolety strzelały jakby były na kapiszony :roll:

Odpowiedz
mysle ze nie ma o czym pisac... i dlugo nie bedzie...

Odpowiedz
Hmm, niekoniecznie - polecam "Palimpsest" - znakomity dźwięk (i w ogóle film technicznie świetny i zaskakująco dobry).

Odpowiedz
ale tego jeszcze nie ma w kinach przeciez:) jakim cudem juz to widzieliscie??

EDIT : Eeee, ja sie tak nie bawie:(

Odpowiedz
magia pokazów prasowych;)
It has been said that time heals all wounds. I do not agree. The wounds remain. In time, the mind, protecting its sanity, covers them with scar tissue, and the pain lessens, but it is never gone.

Odpowiedz
a to przepraszam. zatem nawet dzwiek jest swietny w tym filmie??? nie moze byc... i postsynchrony tez?

Odpowiedz
Ja tym czasem widziałem kilka dni temu "Teraz Ja" i raczej ciężko się w tym filmie przyczepić do postsynchronów, bo ich tam po prostu nie ma :) Zresztą po projekcji sama pani reżyser stwierdziła, że również jest przeciwniczką postsynchronów i nie ma zamiaru z nich korzystać. IMO takie rozwiązanie ma plusy i minusy. Z jednej strony miałem problemy ze zrozumieniem kilku dialogów, a z drugiej film nabrał dzięki temu niespotykanej realistyczności. Ostatecznie wolę średnio nagrany głos na planie niż polskie postsynchrony...
A odnośnie samego filmu to jest on naprawdę godny polecenia.

Odpowiedz
To ja mam takie pytanie, trochę offtopowe, ale trochę nie.;) Czy w hollywoodzkich produkcjach korzysta się z postsynchronów, czy mają po prostu dobry sprzęt rejestrujący dźwięk? Wszystko w takich filmach brzmi niezwykle naturalnie, więc stawiałbym po prostu na dobry mikrofon.

Odpowiedz
nie tylko lepszy, ale i więcej go mają :D
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
w typowych amerykanskich filmach (blockbustery np.) postsynchrony to prawieo 100% dźwieku

Odpowiedz
Ja też mam pytanie, czy postsynchrony to dialogi nagrane w studiu i nałożone na obraz ?
A jeśli chodzi o strzelaniny to najlepszy dzwiek jaki slyszalem to strzelanina pod bankiem w Gorączce. Były tam te Counterowe m14 czy m16 i wydawały piękny, twardy, mocny odgłos.
A jeśli chodzi o Oficera to bez przesady, jak na polską sensację to był i tak bardzo dopracowany, pierwszy raz policjant wchodząc z siuchem obrazał się całym korpusem celując tam gdzie patrzył.
Jeszcze coś :) dźwięk zwykłych siuchów naprawde nie jest efektowny, więc nie spodziewajmy się jakiś mega odgłosów bo to dopiero by było śmieszne. Polecam też strzelnicę przed krytykowaniem ;)
My parents hit me. You are gay

Odpowiedz
A co to jest ten siuch?

EDIT: A mnie wkurzają efekty wystrzałów w polskich filmach. Tak tandetnie niedopasowane, że aż słów szkoda. Za to w amerykańskich filmach wkurza mnie odgłos "poruszenia broni". Wiadomo, jak się odbezpiecza czy coś to latają jakieś klamoty i słychać klekot, ale w filmach z USA wystarczy, że kilkunastu ludzi ze strzelbami podniesie je na wysokość piersi, nic nie ładując, a one klekoczą jak stado gigantycznych krabów.

Odpowiedz
Pewnie giwera :)

Odpowiedz
teaser JOBA Konrada Niewolskiego
http://mm.filmweb.pl/316686/640.mov

niby nic, a udźwiękowienie rewelacyjne :)

Odpowiedz
Powiedziałbym, że wbija w fotel. Niestety tylko dlatego bo zaskakjące. A sam odgłos wybuchu -niiic ciekawego :(

Cytat:A jeśli chodzi o strzelaniny to najlepszy dzwiek jaki slyszalem to strzelanina pod bankiem w Gorączce.
Prawda. Można poczuć klimat miejskiej strzelaniny :)
Dla mnie mimo wszystko niedoścignionym wzorem jest Terminator 2, ze względu na realistyczność odgłosów. Zresztą o ile dobrze pamiętam to chyba Adi kiedyś o tym pisał :?

Cytat:Polecam też strzelnicę przed krytykowaniem
A co? Tam wszystkie odgłosy są jak wyjęte z Counter Strike'a? ;)

Odpowiedz
Czy wy chodzicie na strzelnice ze tacy obeznani jestescie?? :wink:
Ja nie potrafie odroznic odglosow dobrej strzelaniny od zlej...no chyba ze w ekstremalnych warunkach

Odpowiedz
oj, pospieszylem sie z odpowiedzia na ten temat, co do wystrzalow i wypowiedzialem sie przy okazji dyskusji w temacie o Psach 1 i 2

http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?t=225&start=25

mialem akurat okazje postrzelac z hmm... tego i owego. I naprawde nie robi to takiego wrazenia jak w akcja rodem z US&A. Owszem sa giwery ktore robia wrazenie np pompka, jakisz sztucer mysliwski lub taki nasz kalach. Ale wiekszosc robi wlasnie takie PSZ jak to ktos powiedzial.

jeszcze wszystko zalezy w jakim otoczeniu sie strzela z danej broni, np z takiego MP5 inaczej slychac wystrzal na zamknietej strzelnicy, inaczej na otwartym terenie itd.

Odpowiedz
IMHO rządzi finałowa scena z "Miami Vice", gdzie fajnie dobrano dźwięk wystrzałow- te dalsze są stłumione, jakby basowe pyknięcia, a te blisko dają po uszach całą gamą częstotliwości.

Odpowiedz
rządzi Heat i echo wystrzałów. tego nikt nie pobije nawet za milion lat. no i zero muzyki, zagłuszającej rykoszety. arcydzieło.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon