Ekranizacje komiksów - pobożne życzenia
Tyler Durden napisał(a):Ennis/Hitman-
Scenariusze to on pisze świetna, ale nie do końca są one przystosowane do kina masowego. Za dużo w nich wulgaryzmów, przemocy i nagości, przez co osoby odpowiedzialne za wręczanie kasy niechętnie będą patrzyli na ekranizacje jego komiksów.
Po sukcesie Sin City, napewno cos sie zmieni ;) Warnery są łase na kasę, więc na pewo beda chciały zrobic cos w gangsterskich klimatach, a Hitmana maja praktycznie pod reka.
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Jackson napisał(a):Po sukcesie Sin City, napewno cos sie zmieni ;) Warnery są łase na kasę, więc na pewo beda chciały zrobic cos w gangsterskich klimatach, a Hitmana maja praktycznie pod reka.
Miejmy na to nadzieję, że po filmie Rodrigueza niektórym ludziom spadną z oczu klapki i zmienią swoje podejście do ekranizacji komiksów.

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):Miejmy na to nadzieję, że po filmie Rodrigueza niektórym ludziom spadną z oczu klapki i zmienią swoje podejście do ekranizacji komiksów.
Najwyraźniej Rodriguez się nie boi i dalej jedzie drogą, którą wytyczył, bo już zapowiedział kontynuację i nawet już wiadomo jaka historia będzie głównym wątkiem. :)

Odpowiedz
Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden wspaniały tytuł, z którego mógłby powstać niewątpliwie wielki film.
"Weapon X"komiks opowiadający o tym jak powstał Wolverine taki jakiego znamy i kochamy, opowiada o dramacie człowieka który przez nieludzkie traktowanie stał się zwierzęciem. Historia o bezduszności naukowców i walce o odnalezienie swojego człowieczeństwa. Pomysł piękny ale nie realny, nikt nie odważyłby się na coś takiego. Film stawiający trudne pytania i na dodatek w niezwykle brutalnej formie. Dramat psychologiczny na podstawie komiksu...nie, to niemożliwe, ale byłby to niewątpliwie genialny film.

Odpowiedz
na róznych serwisach chodzą pogłoski o ekranizacji TRANSFORMERS (i nie pisze tutaj o filmie animowanym) , jak mialem 10<lat to sie kupowało komiks za komiksem IMO jak sie przyloża i beda mieli odpowiedni budżet na FX to może być ciekawie
A single pussy hair can pull a battleship through the desert

Odpowiedz
Thorgal - jak najbardziej
Transformers - ciekawe czy zrobia kiedyś coś lepszego niż Robot Jox w temacie wielkich robotów
Weapon X - taaak to bym bardzo chętnie zobaczył w kinie
Alien Vs. Predator - że co? już jest? eee tam, jakby zekranizowali pierszy komiks pod tym tytułem to dopiero byłby film (ale już nie zekranizują, pewne wątki byłyby coś podejrrzanie podobne do tych z filmowego AVP)
Lobo - :mrgreen: a czemu nie?
Batman:Venom - batman-narkoman czyż nie dobry materiał a film?
Batman:Knightfall - chętnie zobaczyłbym na ekranie prawdziwego Bane'a a nie jakiegoś pompowanego złamasa jak w B&R.
No i jeszcze jakiś sensowniejszy Judge Dredd bo w tym co był było za mało Sędziego a za dużo Dredda :wink:

Odpowiedz
LPC napisał(a):na róznych serwisach chodzą pogłoski o ekranizacji TRANSFORMERS (i nie pisze tutaj o filmie animowanym)

Michael Bay ma sie za to wziac. Premiera jest planowana na 2007 r. Ja jak na razie jakos nie potrafie sobie tego projektu wyobrazic. ;)

Odpowiedz
Jakuzzi napisał(a):Michael Bay ma sie za to wziac. Premiera jest planowana na 2007 r. Ja jak na razie jakos nie potrafie sobie tego projektu wyobrazic. ;)
A co tu sobie wyobrażać ? Pewnie dostaniemy pompatyczną, efektowną rozwałkę z dużymi robotami i ludźmi bohatersko walczącymi z nimi i zapewne w jakiś sposób wygrywającymi z nimi w końcowym efekcie :)
W zasadzie to może być ciekawa rozwałka ale równie dobrze może to być kiszka. We will see...

Odpowiedz
Cytat:A co tu sobie wyobrażać ? Pewnie dostaniemy pompatyczną, efektowną rozwałkę z dużymi robotami i ludźmi bohatersko walczącymi z nimi i zapewne w jakiś sposób wygrywającymi z nimi w końcowym efekcie
no cóż, ja bym się bardziej spodziewał walki między robotami i robotami, ewentualnie z jakimś tam udziałem ludzi, ale w końcu Transformers było o Autobotach (roboty dobre) i Deceptikonach (wprost przeciwnie). No i chętnie bym zobaczył Optimusa Prime :D

Odpowiedz
Zastanawia mnie tylko jak zostanie rozwiązana sprawa transformacji bo w komiksie dochodziło do strasznych nielogiczności gdy zwykłe radio przemieniało się w wielkiego robota. A i niektóre samochodzy w swej wersji "robociej" bywały o wiele za duże. No nic, jak już wspomniałem zobaczymy.... :)

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):W zasadzie to może być ciekawa rozwałka ale równie dobrze może to być kiszka.

Jutro bedzie padal deszcz albo jutro nie bedzie padal deszcz. :P
Ja przede wszystkim nie potrafie sobie wyobrazic tych gigantycznych robotow uformowanych przez efekty specjalne w taki sposob, zeby rezultat nie byl oczojebny, kiczowaty lub razaco komputerowy. No i wplesc tego typu historie w strawna filmowa fabule? Nie mowie, ze to niemozliwe, byly 'odwazniejsze' projekty, ale bedzie ciezko.

Odpowiedz
Punisher: Year One ; Punisher Gartha Ennisa - kto czytał te komiksy (serie komiksową - jeżęli chodzi o Punishera Gartha Ennisa, która jest u nas wydawana i w stanach od 4 lat cały czas pisana przez niego) wie, że warto. Dobra akcja, teksty, klimat, fabuła, postacie... Twórcy filmu Punisher czerpali z niego dużo i film wyszedł fajny ale gdyby Ennis współpracował przy tym filmie podobnie jak Miller przy Sin City... Ach.

Batman: Year One - wiem, że jest Begins ale to nie to samo. Gdyby zekranizowali Year One mogłoby być nieźle ale niebyłby to zapewne kasowy sukces filmu...

Weapon X - ekranizuja niby... Tylko pewnie nie będzie to to samo co komiks...

Lobo - noooo... :] Byłoby ciekawie. FanFilm był fajny a czy ktoś potrafiłby zrobić równie dobrze komercyjny film?

Mogliby też zekranizować Battle Pope - pewnie twórcy zebraliby niezłe cięgi... Ale sam komiks "taki se".

A propos Dragon Balla - imho to jest bardzo fajna manga...
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Cytat:Mogliby też zekranizować Battle Pope - pewnie twórcy zebraliby niezłe cięgi... Ale sam komiks "taki se".
Battle Pope? Jakies dzielo antykleryklane? Prosze wiecej informacji :D?

Odpowiedz
Nie czytałem za wiele numerów (i chyba ich nie wiele wyszło).
Dla kogoś bardzo religijnego komiks może być okropnym bluźnierstwem. Dla mnie jest takim przecietnym komiksem, poczytnym nawet.

Ogólnie rzecz biorąć komiks opowiada o papieżu (ale chyba nie o JPII), który nie jest do końca porzadnym papiezem. (uprawia seks, pali, pije) Któregoś dnia Bóg daje o sobie znać i mówi, że czas ludzi się skończył - nadchodzi sąd ostateczny. Bóg się wkurza ponieważ nie ma na ziemi dobrych ludzi i zostawia ich. Bramy do piekła się otwierają i na ziemi zapanowuje chaos. Była wielka wojna ale w końcu podpisano traktat pokojowy i bramy do piekła zostały zamkniete. Jacyś ludzie próbuja zabrac kobietę, jednak papiez staje w jej obronie. Do baru wpada demon, którego papież załatwia. Bandyci i demon uciekaja a dziewczyna obcałowuje papieża. Gdy papież spędza noc z dziewczyną demon postanawia się zemścić i zabija go. Pojawia się Jezus (który jest lekko, hmm, opóźniony i hipisopodobny) i zabiera papieża do nieba. Okazuje się, że Bóg nie opuścił ludzi i wysłał Świętego Michała by ochronił ludzi jednak został złapany przez Lucyfera. Papież zostaje poproszony by ocalił ludzi i Michała, dostaje mięśnie, miecz oraz Jezusa jako sidekicka.

A tu okładka
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Heh, zwariowany komiks ale chętnie rzuciłbym na niego oko :)

Odpowiedz
Hmmm... Wyglada apetycznie, cholercia musze to miec :D

Odpowiedz
Wygląda z opisu że ciekawe i lekko świrnięte :) Z chęcią obejrzałbym ekranizacje, chociaż już widze w Polsce te protesty i gromy :(

A to moja lista życzeń:

Punisher: Born- Frank Castle w Wietnamie. Komiks ukazuje głębszą przuczyne powstania Punishera (sadyzm i miłość do mordowania Franka), a morderstwo jego rodziny to był tylko powiedzmy zapalnik.

Lobo- niezły materiał na film :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Jakiejkolwiek ewentualnej ekranizacji Thorgala się obawiam (pomny na to co zrobili z grą...), chociaż komiks uwielbiam (Kriss!).
Transformers... Kiedyś to było coś, ale... to się właściwie kupy nie trzyma :D. Obca planeta, cybernetyczne formy życia, i zamieniają się w... Volkswagena :D...
Funky Koval - nie sądzicie że z tego mógłby powstać naprawdę ciekawy film?
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
Yans, tylko pierwszy tom Yansa z Ewanem MacGregorem albo Ralphem Fiennesem (choć może już za stary) w roli głównej! To byłoby coś... Niestety, ta seria z komiksu na komiks coraz bardziej pada na twarz, a kiedy Rosiński przestał rysować stoczyła się kompletnie, toteż producenci nie powinni planować ewentualnych kontynuacji.

Odpowiedz
Akaki napisał(a):Kiedyś to było coś, ale... to się właściwie kupy nie trzyma :D. Obca planeta, cybernetyczne formy życia, i zamieniają się w... Volkswagena :D...
Akurat to miało swoje uzasadnienie, jako że przylecieli na naszą planetę, ich statek matka przystosował ich wygląd żeby nie wyróżniały sie na naszej planecie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości