Fallout 1, 2 (i reszta)
Hitch,

! :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(23-10-2012, 09:57)Hitch napisał(a): Jakie kilkaset lat? Wojna zaczęła się w 2077, a pierwszy "Fallout" dzieje się w 2161 roku

OK, źle pamietałem daty, jednak tyle lat to i tak wystarczająco dużo by to wszystko o czym mówie było prawdziwe.

(23-10-2012, 09:57)Hitch napisał(a): Stary, nie siłuj się ze mną na wiedzę o uniwersum tych gier. Gram w nie NIEPRZERWANIE od jakichś 13 lat. Ani razu nie usunąłem żadnego prawowitego "Fallouta" z dysku i nie ma roku, żebym nie przeszedł całej prawowitej serii przynajmniej trzy razy

Wiec skoro ty o tej grze mówisz głupoty, to tym gorzej to o tobie świadczy.

(23-10-2012, 09:57)Hitch napisał(a): Co do reszty to dalej będę twierdził, że wytwarzanie noży, brzytw i żyletek to nie są osiągnięcia cywilizacji zdolnej do podróży międzyplanetarnych tylko rzeczy dostępne już w starożytności i wcześniej

Te nie były noże wytwarzane, tylko wyprodukowane przed wojną.

(23-10-2012, 09:57)Hitch napisał(a): Sferę mutantów oraz wirusa FEV pozostawiam otoczce s-f

Czyli wycofujesz sie z twierdzenia że FEV tworzy ghoule

(23-10-2012, 09:57)Hitch napisał(a): Taka ciekawostka - jakiś czas temu we wraku ponad stuletniego statku znaleziono konserwy. Naukowcy je przebadali i poza zanikiem aromatów czy tam innych smaków, nic się z nimi innego nie stało. Nie zalęgł się żaden syf, zdatność do jedzenia identyczna z wyprodukowanymi wczoraj

Poprosze o link. Czy znaleziono też puszki i butelki Coca-Coli mające kilkadziesiat lat i nadające sie do picia? Bo w Falloucie tego typu rzeczy były.

(23-10-2012, 09:57)Hitch napisał(a): Świat w "Fallout" i "Fallout 2" to nie świat nazajutrz atomowego holokaustu, tylko świat, który się już po nim dawno pozbierał. Ludzie mają tam prąd, bieżącą wodę, broń palną, energetyczną i samochody. Ba, mają wspólną walutę, organizują się we wszelakie stowarzyszenia, budują sobie szkoły czy też biblioteki. To nie banda dzikusów

Ja nie twierdziłem, że w grze to banda dzikusów, tylko że najprawdopodobniej tak było to właśnie wyglądało.

Odpowiedz
Cytat:Czyli wycofujesz sie z twierdzenia że FEV tworzy ghoule

Z niczego się nie wycofuję. Było to wyraźne podane w grach i w biblii.

Cytat:Te nie były noże wytwarzane, tylko wyprodukowane przed wojną.

Jedne tak, inne nie. Pytanie: CO Z TEGO?
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
(23-10-2012, 11:05)patyczak napisał(a): Misja z wysadzeniem miasta w F3 jest głupia, nierealna, ale w inny sposób niż nierealne są mutanty i inne radioskorpiony

Misja wysadzenia miasta/rozbrojenia bomby w F3 jest tak samo realna jak naukowcy w zabitych dechami dziurach, ubrania, jedzenie, leki, broń, książki, samochody i kapsle, ktore w tych warunkach przetrwały tyle lat, zamienianie w 5 minut ludzi w Super Mutantów, komputery na chodzie, zasób słów i styl wypowiedzi mieszkańców pustkowi, czy to że ludzie przy takim trudnym dostępie do jedzenia, promieniowaniu, bandytach, chorobach, promowniowaniu często dożywają średniego wieku.

(23-10-2012, 12:11)Hitch napisał(a): Jedne tak, inne nie. Pytanie: CO Z TEGO?

To z tego że po tylu latach to one mogly sie jeszcze być może nadawać do dzgania, a nie golenia. Postapokalipsa a ludzie chodzą ogoleni jak angielscy lordowie...

Kolejna sprawa, nawet gdyby jakims cudem konserwy mogly przetrwac tyle lat, to już dawno zostałyby zeżarte przez poprzednie pokolenia.

Odpowiedz
Jakie pokolenia? To dopiero drugie pokolenie żyjące na Pustkowiu. Zrozum, że ludzie po wojnie wyszli z krypt i zrobili wszystko, żeby wrócić do życia sprzed upadku bomb. To są normalni, inteligentni, dorośli przedstawiciele homo sapiens, którzy potrafią dbać o takie skomplikowane zdobycze technologii jak książki czy noże. Zaskoczę cię - sami też produkują jedzenie! Amunicję, żyletki i alkohol też. Bo to żadna filozofia, a oni nie są, w przeciwieństwie do ciebie, analfabetami, któzy przesiedzieli całe życie w jakiejś dziurze, gdzie nikt ich niczego nie nauczył.
--
Laozi

Odpowiedz
Przed XX wiekiem ludzie nigdy się nie golili?

Odpowiedz
Według specjalistycznej wiedzy Gburwarchoła, nie.
--
Laozi

Odpowiedz
Gwahlur przyznaj się... grałeś w Fallouta któregoś? Bo w tej grze jest coś takiego, jak Krypty, w których chowano naukowców, sprzęty, etc., etc. Nie ma więc żadnego problemu, by rozmnożyć i naukowców, i technologie, a nawet zapasy w P/A świecie.

Odpowiedz
(23-10-2012, 12:21)Hitch napisał(a): Jakie pokolenia? To dopiero drugie pokolenie żyjące na Pustkowiu

Skoro od wojny mineły 84 lata, to mineło wiecej niż jedno pokolenie. 84 lata, na ile pokoleń by to nie rozłożyć, to wystarczająco dużo, by wszystkie zapasy zostały dawno zeżarte, a oni Kvrwa nawet... makaron sprzed wojny żrą. Nie wiem co to jest "TV dinner" który opierdalają, ale aż strach sprawdzać.

http://gexe.pl/fallout-2/art/438,Jedzenie

(23-10-2012, 12:21)Hitch napisał(a): Zrozum, że ludzie po wojnie wyszli z krypt i zrobili wszystko, żeby wrócić do życia sprzed upadku bomb. To są normalni, inteligentni, dorośli przedstawiciele homo sapiens , którzy potrafią dbać o takie skomplikowane zdobycze technologii jak książki czy noże. Zaskoczę cię - sami też produkują jedzenie!

Ludzi z krypt jest garstka, powinni byc rodzynkami w morzu gówna
(23-10-2012, 12:26)Crov napisał(a): Przed XX wiekiem ludzie nigdy się nie golili?

Nie twierdziłem że sie nie golili, wskazałem natomiast że mamy tu postapokalipse a ludzie chodzą ogoleni jak angielscy lordowie. Drobna częsc estetów i bogaczy moglaby byc ogolna, ale wiekszosc ludzi w trakcie bardzo ciężkiej pogoni za przeżyciem nie zwracałby na to wiekszej uwagi.

Odpowiedz
Misja z bombą jest naiwna, jest głupia, jest kiepska z punktu widzenia budowy gry (takie wybory już na początku rozgrywki?). Jest nierealistyczna, ale nie jest to taki brak realizmu jak w przypadku istnienia mutantów!

Już mniejsza o to czy Fallout jest realistyczny czy nie, ale porównujesz do siebie rzeczy, których porównywać nie można.

Odpowiedz
Gburwarchole, prawie wszyscy pochodzą z krypt (było ich naprawdę dużo). Wiedziałbyś to, gdybyś rzeczywiście grał w te gry. Reszta chroniła się w bazach wojskowych, łodziach podwodnych, albo nie została narażona na bezpośrednie wybuchy i musiała przeżyć tylko nuklearną zimę, co też leży w zasięgu ludzkich możliwości. A że przeżyły tylko jednostki najmądrzejsze/najwytrwalsze? Stąd wysoki poziom mieszkańców Pustkowi.

Serio, powinni cię pokazywać w ZOO dla przestrogi, jako jedyną istotę na Ziemi, która nie zrozumiała "Fallouta".
--
Laozi

Odpowiedz
(23-10-2012, 12:40)patyczak napisał(a): Misja z bombą jest naiwna, jest głupia, jest kiepska z punktu widzenia budowy gry (takie wybory już na początku rozgrywki?). Jest nierealistyczna, ale nie jest to taki brak realizmu jak w przypadku istnienia mutantów!

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania, nie mówiłem o istnieniu mutantów, tylko o tym że ludzie w 5 minut zamieniają sie w mutantów.

Odpowiedz
(23-10-2012, 12:31)Gwahlur napisał(a):
(23-10-2012, 12:26)Crov napisał(a): Przed XX wiekiem ludzie nigdy się nie golili?

Nie twierdziłem że sie nie golili, wskazałem natomiast że mamy tu postapokalipse a ludzie chodzą ogoleni jak angielscy lordowie. Drobna częsc estetów i bogaczy moglaby byc ogolna, ale wiekszosc ludzi w trakcie bardzo ciężkiej pogoni za przeżyciem nie zwracałby na to wiekszej uwagi.
Przeciez na zbliżęniu widzimy zaledwie garstkę. Nie mówiąc już o tym, że nie widzę nic nieprawdopodobnego w tym, że jakaś grupa/grupy przykładałby większą wagę do higieny w pełnym zarazy P/A świecie. To nie dzicy, tylko ludzie, którzy mają holodyski i pamiętaja o doświadczeniach z historii, przynajmniej generalnie.

Odpowiedz
(23-10-2012, 12:41)Hitch napisał(a): Gburwarchole, prawie wszyscy pochodzą z krypt (było ich naprawdę dużo). Wiedziałbyś to, gdybyś rzeczywiście grał w te gry

Poprosze dowód na to.

Odpowiedz
Se zagraj w gry uważnie.
--
Laozi

Odpowiedz
Według mnie wychodzi na to samo. Wiesz co oznacza termin science-fiction? Jeżeli już przyjmuję bez gadania istnienie mutantów, to czas mutowania nie ma dla mnie znaczenia.

A tak w ogóle, to w którymś momencie był w grze pokazany albo opisany ten proces? I faktycznie trwa 5 minut? Grałem dawno i nie wszystko pamiętam, i nie ufam Gwahlurowi, bo już kilka razy się pomylił.

Cytat:Poprosze dowód na to.

Eee? Dowód? Ja myślałem, że ta fabuła Fallouta opiera się na tym, że ludzkość przetrwała w Kryptach...

Odpowiedz
(23-10-2012, 12:42)Crov napisał(a): Przeciez na zbliżęniu widzimy zaledwie garstkę

Zbliżenia są konieczne dla jełopów, tam postacie bez zbliżenia wyraznie widać że mają buzie jak pupcie niemowlaka.

(23-10-2012, 12:42)Crov napisał(a): Nie mówiąc już o tym, że nie widzę nic nieprawdopodobnego w tym, że jakaś grupa/grupy przykładałby większą wagę do higieny w pełnym zarazy P/A świecie

Ja nie mówie o grupach, częsci ludnosci tego swiata, tylko po prostu o ludnosci tego swiata.

(23-10-2012, 12:42)Crov napisał(a): To nie dzicy, tylko ludzie, którzy mają holodyski i pamiętaja o doświadczeniach z historii, przynajmniej generalnie

I to że te holodyski przetrwały tyle lat i takie warunki, oraz jest je teraz na czym odczytać też smierdzi bzdurą.

(23-10-2012, 12:45)Hitch napisał(a): Se zagraj w gry uważnie

Skoro uciekasz od poadania dowodu, to nie można twoich słów traktować powaznie.

(23-10-2012, 12:46)patyczak napisał(a): Według mnie wychodzi na to samo. Wiesz co oznacza termin science-fiction? Jeżeli już przyjmuję bez gadania istnienie mutantów, to czas mutowania nie ma dla mnie znaczenia

Zamienienie człowieka w takie monstrum na obecnym etapie rozwoju nauki wydaje sie niemożliwe, natomiast zamienienie czlowieka tak szybko w takie monstrum brzmi jak kompletna bzdura kiedykolwiek.

(23-10-2012, 12:46)patyczak napisał(a): A tak w ogóle, to w którymś momencie był w grze pokazany albo opisany ten proces?

Był nawet filmik po wybraniu pewnych opcji dialogowych w rozmowie z mutantem.

(23-10-2012, 12:46)patyczak napisał(a): Eee? Dowód? Ja myślałem, że ta fabuła Fallouta opiera się na tym, że ludzkość przetrwała w Kryptach...

Skoro jest to tak oczywiste, to nie powinno być najmiejszego problemu z dostarczeniem dowodu.

Odpowiedz
Dowodem jest po prostu fabuła Fallouta:)

Mam Ci może także dać dowód na to, że Ziemia obraca się dookoła słońca, dziś mamy wtorek, a we Władcy Pierścieni chodziło i pierścień i jego władcę?

Odpowiedz
(23-10-2012, 12:59)patyczak napisał(a): Dowodem jest po prostu fabuła Fallouta

Skoro Fallout jest tak cholernie popularny, to nie powinienes mieć problemu ze znalezieniem opisu fabuły fallouta i takiego fragmentu ktory by potwierdzał twoje slowa.

(23-10-2012, 12:59)patyczak napisał(a): Mam Ci może także dać dowód na to, że Ziemia obraca się dookoła słońca, dziś mamy wtorek, a we Władcy Pierścieni chodziło i pierścień i jego władcę?

Skoro ja prosze o dowód na coś oczywistego, to... TYM ŁATWIEJ powinienes go znalezc.
A skoro uciekasz od łatwego zwycięstwa, to nie wyglada to dobrze.

Odpowiedz
(23-10-2012, 12:43)Gwahlur napisał(a):
(23-10-2012, 12:41)Hitch napisał(a): Gburwarchole, prawie wszyscy pochodzą z krypt (było ich naprawdę dużo). Wiedziałbyś to, gdybyś rzeczywiście grał w te gry

Poprosze dowód na to.

http://pl.fallout.wikia.com/wiki/Krypta

A jak mi powiesz, że to "zły dowód", to będziesz hipokrytą i idiotą, bo sam się powoływałeś na "fallout wikia". Były sobie krypty, część z nich została otwarta wcześniej, część później, część w ogóle nie była zamknięta, część w ogóle nie została otwarta...

Dyskusja bez sensu, rotfl

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości