Family Guy
Hops tez by swoje 3 grosze wtracil na temat Futuramy i FG :)

Odpowiedz
Osobiście preferuje Simpsonów i South Park.
Family Guy to przekomiczny serial ale swoje wady ma :
- Nadmiar parodii i tych flashbacków (nie we wszystkich odcinkach to widać ale w jednych czuć poprostu przesyt)
- Musiał bym poszperać po odcinkach by znaleźć konkretny przykład ale jest sporo odcinków gdzie były "gagi" w których albo nie widziałem nic zabawnego albo były poprostu drażniące...Także nie widzę sensu w żartach "O! Zróbmy idealnie scenę z jakiegoś filmu tylko z naszymi postaciami". Parodie mają sens jak są jakimś przekręceniem oryginału ale w FG było parę takich które po prostu polegały na tym że w ząb w ząb powtórzyli scenę z jakiegoś filmu tylko ze swoimi postaciami [jak ten odcinek w którym się przenieśli w czasie co ostatnie 4 minuty to w kalka zakończenia w pierwszego Powrotu do przeszłości]
- Okazyjnie zbyt niesmaczny humor
- Nowe sezony są nieco słabsze a Stewie nie jest już robiony (z wyjątkami) na genialnego psycho-niemowlaka który chce zabić własną matkę i zniszczyć świat a robią z niego jakiegoś albo jakiegoś luzaka intelektualistę z okazyjnymi przejawami homoseksualizmu i w sumie jego rola zaczyna się ograniczać do kłótni z psem...

Po za tym przekomiczny serial...

Odpowiedz
Widziałem kilkanaście odcinków i mogę stwierdzić że uwielbiam ten serial.
Rodzinka jest niesamowita, sąsiedzi również zapadają w pamieć (weteran, maniak seksualny). Nic mnie bardziej nie odstresowuje niż odcinek "Głowy rodziny" (zalecane jest także małe piwo przed seansem).

Cytat:- Nadmiar parodii i tych flashbacków (nie we wszystkich odcinkach to widać ale w jednych czuć poprostu przesyt
Jak dla mnie flashbacki są po prostu najlepsze (Peter który "zapomniał jak się siada", wizyta tegoż w kinie samochodowym).

Parodie też są świetne, niemal płakałem ze śmiechu przy motywie z G.I.Joe

Odpowiedz
W większości są świetne poprostu czasem (jak już pisałem) czuć przesyt jak pada z 10 parodi pod rząd a akcja nie rusza z miejsca.

Odpowiedz
Heh... Nie chcący zrobiłem drugi Topic o tym serialu więc aby było że w przyrodzie nic nie ginie oto moje obecne przeymślenia na temat serialu (które napisałem nie pamiętając wogóle że jest już topic o FG na tym forum ;) ) :

Serial animowany przeznaczony dla dorosłego widza krążący wokół rodziny Grifinóww Polsce znany z tego co pamiętam jako „Głowa rodzinny”.
„Family Guy” był miliony razy oskarżany o plagiat przez fanów/twórców Simpsonów i mimo iż faktycznie znalazło się kilka żartów faktycznie (za przeproszeniem) zerżniętych z Simsponów na pomyśle pięcioosobowa rodzinka z tępawym ojcem się kończy. [To trochę jak przyrównywanie Kiepskich do Bundych… Wszyscy gadają że jest to klony a jak przyjdzie do jakiegoś przyrównania na dwóch-trzech podobieństwach się kończy]

Serial warto polecić jak ktoś chce się trochę pośmiać i nie przeszkadza mu niepoprawny politycznie humor, choć przyznaje że ma swoje wady :
- Scenarzyści w każdym odcinku bombardują serią „retrospekcji/przeniesień” (takie bohater niż-gruchy ni z pietruchy mówi np. – „O to przypomina mi jak byłem na łyżwach!” I widzimy jakiś krótki skecz) Jedne są faktycznie zabawne a jedne nie dojść że ostro na siłę często się strasznie dłużą.
- Co za tym idzie z powyższym – jedne odcinki (zwłaszcza w ostatnich sezonach) praktycznie nie mają fabuł, albo są one byle jakie/nie ciekawe.
- Stewie (jeden z najpopularniejszych bohaterów w tym serialu) w pierwszych sezonach pojawiał się jako psychopata/evil master maind i większość czasu poświęcał próbą zabicia swojej matki/przejęcia władzy nad światem i był w tym naprawdę zabawny. Nagle z czwartym sezonem bodajże twórcy wywali całe „evil” koncentrują postać na kłótniach z psem i żartach o tym że jest gejem ( :/ ) i niestety jak dla mnie ta postać w tej konwencji strasznie zubożała i gwałtownie poszła w złym kierunku…
- Humor w „Family Guyu” bywa o wiele ostrzejszy niż w Simpsonach [w sensie o wiele dalej przekracza pewną granice] i na okrągło bombarduje żartami o AIDS, niepełnosprawnych czy jakieś rasistowskie komentarze ale niestety nie mają tej subtelności co np. South Park i wiele żartów tego typu wychodzi FG czasami dosyć niesmaczna.
Pomijając żarty o pierdzeniu które do mnie w ogóle nie trafiają jeden żart co mnie na serio zbulwersował to odcinek w którym pies Brain przeniósł się do przeszłości, pokłócił się z jakimś facetem i padł mniej-więcej dialog :
- Wiesz, co? Nie mam dla ciebie czasu! Spotykajmy się na 11 Września na dachu WTC o 9.00 rano…
- Dobra.! Myślisz że zapomni ale będę pamiętałâ€Ś
Takie, zbyt wprost wyłożone że aż nieprzyjemne

Odpowiedz
Maik ,a co powiesz na zart gdzie krowy byly umieszczone w jakiejs rzezni i jedna z krow mowi ,ze nazywaja to pomieszczenie Dacow xD

Odpowiedz
To akurat przeszło, zwłaszcza że cały dialog wyglądał tak :

Krowa - Pomieszczenie w którym się znajdujecie to rzeźnia, ale my nazywamy to miejsce Dacow.
Peter - Dacow?
Krowa - Dachau. Tylko że my piszemy "chau" jak "cow"... To taki jakby czarny dowcip...
Pies (znudzony) - Ta, to dowcip o holokauście. To... To naprawdę zabawne...
Krowa - Niestety życie w rzeźni nie jest niczym zabawnym...

Także w sumie zrobili podły dowcip ale jedna postać go skrytykowała więc może być.
To trochę jak w jedny z ostatnich odcinków "South Parku" gdzie przez cały czas robili dowcipy o AIDS po czym w pewnym momencie Kyle komentuje "pun" o HIV Cartmana tekstem że w AIDS nie ma nic zabawnego i wychodzi z tego takie "Ok, robimy w tym odcinku dowcipy o Aids ale przypominamy że w realu nie ma w tym nic zabawnego a postać która je robi jest negatywna".
Raz że wychodzi z tego bardziej krytyka żartów tego typu niż gloryfikowanie ich, a dwa cenzorzy nie mogą się przyczepić bo to znalzła się jakąś postać która wypomniała że taki humor jest podły...

Odpowiedz
Po obejrzeniu 1 sezonu nie byłem jakoś strasznie zachwycony...
Po obejrzeniu 2 sezonu byłem cholernie zachwycony :)
Ten serial potrafi mnie doprowadzić to 100% szczerego śmiechu, a abstrakcyjne, surrealistyczne sytuacje zawarte w nim, są wręcz genialne. Pod względem humoru zdecydowanie przebija The Simpsons :D

9/10

Jeden punkt odjety za 1 sezon, drugi zdecydowanie zdołał nadrobić "Strate" ;p
Indiana Jones and the Kingdom of crystal Skull 7/10
The Incredible Hulk 8/10
Wanted. Ścigani 6/10
The Happening 8/10
Iron Man 8/10

Odpowiedz
Według mnie humor w "Family Guy" jest strasznie schematyczny. Np. oglądająć ten serial sezonami można poczuć znużenie. Natomiast jak obejrzysz od czasu do czasu jeden odcinek, to można uznać "Family Guy" za rozrywkę na niezłym poziomie.

Trudno, żeby nie przebijał Simpsonów, skoro ci od jakichś 3-4 sezonów są żenadą.

Odpowiedz
Ja po prostu uwielbiam Stewiego i jego teksty:D
Pełnometrażówka też miała kilka dobrych momentów, kiedy Stewie był totalnie napruty i rozmawial z Brianem:
"B: you're drunk! S: yo're sexy" :D no i jeden z moich ulubionych sarkastycznych tekstów: "I'd love to stay and chat, but you're a total bitch" :)
I do tego niesamowicie się cieszę, że wszystkie odcinki są dostępne on-line, włączając w to też pełnometrażówkę:)

Odpowiedz
Geniusze zastępują innych geniuszy.

Krótko mówiąc, zmienia się dyrekcja artystyczna FG, ale nie ma co wpadać w popłoch, bo nowa dyrekcja jest związana z serialem praktycznie od początku emisji. Yay!

A zatem nic nie przeszkodzi FG w byciu najlepszym serialem animowanym w rozpoczynającym się sezonie serialowym. Chyba, że "American Dad" albo "The Cleveland Show" nagle zrobią się lepsze.
Na razie nie mam podpisu, ale na pewno wymyślę coś błyskotliwego...

Odpowiedz
Ostatnio strona z odcinkami on-line nie chce mi jakoś działać, więc oglądam powtórki na cc i przyznam, że za każdym razem się śmieję - tylko momentami żal mi Meg :)

Odpowiedz
Ostatni odcinek (ten o boksie) rozłożył mnie na łopatki - takiej dawki dobrych żartów nie było chyba w całym poprzednim sezonie. Polecam.:)

Odpowiedz
Możesz numer epizodu podać? Ja obejrzałem chyba dwa pierwsze odcinki tego sezonu (pamiętam ten z posiadłością Woodsa) ale trochę się zraziłem, poziom lekko spadł.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pnh8pEKLh7g[/youtube]

Family guyowa Nowa nadzieja była w większość fatalna, do Imperium nawet się nie zbliżałem, a Powrót zapowiada niezłą żenadę.

Odpowiedz
Dlaczego zenade, imo jest niezle..tj trailer jest spoko, pewnie gagow nie starczy na calosc (jak bylo w przypadku Blue Harvest, ktore jest cienkie - Imperium zamierzam nadrobic w ten weekend) ale cos mi sie wydaje, ze szykuje sie taki sobie/niezly spoof.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):Możesz numer epizodu podać?

s9e5

Odpowiedz
http://www.familyguydirect.com/watch.php?episode=1005 - najlepszy odcinek FG od wielu, wielu, wielu, wielu lat.

Odpowiedz
Świetny odcinek, ale imo przesadzasz z tymi "od wielu, wielu, wielu, wielu lat". Akurat Family Guy, to w ostatnich latach jedyna animacja, która trzyma w miarę równy i wysoki poziom. Takie np. American Dad, czy South Park to totalna sinusoida - od dobrych odcinków, po totalnie gówniane. O The Simpsons nawet nie wspominam, bo tam dominują już głównie te drugie.

Odpowiedz
Family Guy w ostatnich 3-4 latach cierpiał na bolesny (dla mnie) brak pomysłów. Odcinek, w którym puścili CAŁY teledysk bodajże Jaggera i Bowiego, był dla mnie ostatecznym dowodem, że twórcy się pogubili. Żarty zrobiły się niesamowicie rozwleczone, jechały na jednym pomyśle, i często po prostu było widać, że twórcy ciągną FG bo mają kontrakt, ale chcieliby zacząć kręcić jakieś prawdziwe filmy (stąd długi i beznadziejny "kryminał" na początek sezonu 10). Czasem zdarzał się jakiś lepszy odcinek - ten ostatni jest naprawdę dobry i pomysłowy - ale FG moim zdaniem od lat ryje po dnie. To już South Park radzi sobie lepiej.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon