• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fatalne pomyłki, czyli jak mylimy jednych aktorów z innymi
Macie czasem tak, że nie poznajecie danego aktora albo mylicie go z innym? Przez cały film gapicie się w ekran i myślicie: oo, tu występuje XXX, lubię go – a na końcu zaliczacie potężnego facepalma, bo to jednak był YYY? No kurde, podobny był jak cholera! Ja czasem tak mam, że ogarnia mnie totalna ślepota i przez cały seans tkwię w błogiej nieświadomości. No bo popatrzcie:

Film Amerykanin. Ja przez cały, dosłownie cały czas byłem święcie przekonany, że ten starszy kumpel Clooneya to Scott Glenn. Pamiętacie takiego siwego, pomarszczonego gościa? A później sprawdziłem, to był jakiś Belg, Johan Leysen. Aż się dziwiłem, że Glenn jakby odmłodniał. Ale kompromitacja.

[Obrazek: leysen.jpg]

Niedawno Mud i znowu to samo. Tego starego grał Joe Don Baker, a ja od początku do końca myślałem, że to Fred Dalton Thompson. No cholera jasna.

Kiedyś na stronie Ofilmie pojawił się artykuł o "dolarowej trylogii" (wtedy jeszcze jej nie znałem). Na forum bąknąłem coś o tym, że Eastwood na tym zdjęciu świetnie wygląda z brodą. Ha ha, to był Gian Maria Volontè. Autor (Stormbringer) był człowiekiem o wysokiej klasie i wyprowadził mnie z błędu, nie śmiejąc się.

[Obrazek: 06.jpg]

Mój brat też nie lepszy. Niedawno oglądaliśmy razem Sekretne życie Waltera Mitty'ego i on na końcu mówi: To była Kristen Wiig? Ja myślałem, że to Amy Adams.

A drugi brat kupił sobie kiedyś na DVD Dwa tygodnie na miłość z Bullock i Grantem (przeciętny komrom). Tak naprawdę myślał, że kupuje znakomite Ja cię kocham, a ty śpisz. Co za frajer.

A wy? Mieliście jakieś kompromitujące wpadki? Nagłe ataki tępoty i zaciemnienia umysłu?

Odpowiedz
Kiedyś myślałem, że Al Powell z "Die Hard" i Burrell z "The Wire" to ten sam aktor. Zdarzało mi się też pomylić Iana McKellena z Johnem Hurtem :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Kiedyś z uporem maniaka myślałem, że Rose McGowan w pierwszym Krzyku to... Heather Graham :)

Mój dziadek z kolei - 72 lata na karku - próbował mnie przekonać, że Harry'ego Pottera i Frodo gra ten sam aktor :D

Odpowiedz
(10-04-2014, 10:24)Mierzwiak napisał(a): Mój dziadek z kolei - 72 lata na karku - próbował mnie przekonać, że Harry'ego Pottera i Frodo gra ten sam aktor :D
Też tak myślałem, gdzieś do czasu Komnaty Tajemnic :)

Odpowiedz
Moja bratowa myli z De Niro z Pacino. Bywa problematyczne, kiedy chce sobie przypomnieć jakiś tytuł i mówi, że to film, w którym De Niro gra gangstera :).

Odpowiedz
Puśćcie jej Heat :D

Odpowiedz
Zawsze myślałem, że ten gość grał Knoxa w Batmanie
[Obrazek: david-keith-3.jpg]

Tak bardzo się myliłem ;]

[Obrazek: h599C72F7]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
(10-04-2014, 11:38)Phil napisał(a): Moja bratowa myli z De Niro z Pacino.
Ja, bez kitu, muszę pomyśleć jakieś trzy sekundy przed powiedzeniem, że "De Niro w Ojcu Chrzestnym..." bo być może chodzi mi o Pacino :p

Odpowiedz
Niedawno odkryłem, że nie tylko ja mylę Dermota Mulroneya z Dylanem McDermottem. Na szczęście jeden z nich niedawno posiwiał, teraz muszę się nauczyć który :)

Odpowiedz
(10-04-2014, 10:21)Hitch napisał(a): Zdarzało mi się też pomylić Iana McKellena z Johnem Hurtem :)

aż wstyd powiedzieć, ale jakieś 2 tygodnie temu rąbnąłem taką gafę.

loading podpis...

Odpowiedz
Do niedawna sądziłem że w "Kronikach Riddicka" i "X-Men: Ostatni Bastion" grała Zoe Saldana. Jakie moje zdziwko było gdy się dowiedziałem (i to tylko dlatego że po KILKU seansach zwróciłem uwagę na napisy końcowe) że w pierwszym grała Thandie Newton a w drugim Dania Ramirez. Co zabawne widziałem obie te aktorki w innych produkcjach i nawet mi do głowy nie przyszło by skojarzyć je z Saldaną.

Do tego zawsze mylę ze sobą Maxa von Sydowa i Christophera Plummera, dla mnie oni są jak bliźniacy.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Moi dwaj kumple myśleli niegdyś, że Leonidasa w "300" grał Russell Crowe. Gdy próbowaliśmy ze znajomą przekonać ich, że grał go Butler, nie chcieli wierzyć. Uwierzyli jak pokazałem IMDB.com i byli zażenowani swoją pomyłką, a są to ogarnięte typy.

Ja kiedyś myślałem, że w polskim dubbingu "Pocahontas" Edyta Górniak oprócz śpiewu podkładała głos pod dialogi. Również sądziłem, że robiła za partie śpiewne Mulan.

Odpowiedz
Moi znajomi na seansie Inglourious Basterds w kinie byli przekonani że faceta którego odwiedza Landa w pierwszym rozdziale gra właśnie Butler. :)

Odpowiedz
To ja jestem dziwny, bo nigdy nie miałem aż takich problemów - tzn z autentycznie podobnymi osobami, gdzieś na drugim planie, może, ale nie kurde Pacino z De Niro i tego typu kwiatki. Ten temat jest kompromitujący jak walka o krzyż :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Ja kiedys myliłem Mefisto z Giefergiem, ale potem zaczęli sobie posty kasować i wystawiać ostrzeżenia i problem sie rozwiazal. ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Good one :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Ja jeszcze myliłem Zoe Saldane z Rosario Dowson, ale raczej mi to już przeszło, odróżniam tak, że ta ładniejsza i szczuplejsza to Zoe :p

Odpowiedz
That's łasist! ;)
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Ja z kolei, oglądając "White House Down", byłem święcie przekonany, że gra w nim Obama, ale to był tylko Jamie Foxx ;)

Odpowiedz
To zabawne, bo ja też ogladalem film z Obamą i potem okazało się, że to jednak nie on. W sumie powinienem był się domyślić po tytule "Ostatni Król Szkocji".
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon