• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Festiwal "Etiuda&Anima" w Krakowie.
#1
Już 18 listopada rusza w Krakowie 18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima!
W tym roku jak zwykle czeka nas tydzień pełen wrażeń! Oprócz dwóch głównych konkursów: etiud studenckich i animacji, będziemy mogli zobaczyć przeglądy pełne świetnych filmów ? zarówno tych najnowszych, premierowych, niedostępnych wcześniej w Polsce, jak i tych trochę starszych, które stanowią klasykę filmu krótkometrażowego i animowanego.
Specjalnym wydarzeniem będzie pokaz odnowionej (kolorowej, z muzyką francuskiego duetu Air) wersji ?Podróży na Księżyc? Georges'a Méli?sa z 1902 roku. Sięgniemy też do przeszłości polskiej animacji, a potem zobaczymy jak rozwijała się przez ostatnie 50 lat (retrospektywa ?Polska Szkoła Animacji, jej satelici i kontynuatorzy?). Obejrzymy 10 najlepszych belgijskich filmów animowanych wybranych przez Raoula Servais'ego, a także prześledzimy artystyczny rozwój Andrieja Chrżanowskiego.
Będziemy mogli też uczestniczyć w warsztatach animacji prowadzonych przez Suzan Pitt i Rona Diamonda, obserwować pracę Jana Švankmajera oraz Dennisa Tupicoffa czy zobaczyć jak Suzan Pitt, Wendy Tilby i Amanda Forbis oraz Barry Purves tworzą animację na żywo!
To nie koniec atrakcji! O wszystkich przeczytasz na naszej stronie internetowej:
http://www.etiudaandanima.com/
lub na Facebooku
http://www.facebook.com/EtiudaandAnima
PS. Tylko do wtorku karnety w promocyjnych cenach!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Etiuda&Anima - KLUB FESTIWALOWY michalina3 0 1,225 23-11-2011, 15:46
Ostatni post: michalina3Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości