Filmowe marzenia
"Zapomnij o Ziemi" McApp w wersji filmowej. Moim zdaniem jedna z najlepszych space-oper jakie czytałem i sprawdziły by się na ekranie. Widzę tę scenę ataku Imperium Vulmotu na Układ Słoneczny i zniszczenie Ziemii w prologu, a potem napięcie rośnie.

Drugie marzenie Honor Harrington Webera na ekranie. Z tego co mówił autor na spotkaniu autorskim w Nidzicy, trwają prace nad ekranizacją pierwszego tomu "Placówka Basilisk". Ale dopiero w marcu przyszłego roku będzie wiadomo czy film powstanie.

Co do "Gwiezdnych Wojen" to marzy mi serial "Opowieści z Kantyny" (jest taki zbiorek opowiadań) kręcony w stylu krótkich epizodów z róznymi bohaterami w uniwersum. Coś na wzór "Opowieści z krypty" czy "Twilight Zone".

"Nadchodzi era ciemności... i to my zgasimy światło"

Odpowiedz
(30-10-2012, 20:10)raven.second napisał(a): Ja widziałem Zew Cthulhu w wersji filmowej i jestem zadowolony, a sam film polecam. Szkoda, że twórcy dali dupy przy kolejnym filmie.

Nie widziałem drugiego, ale racja. Zew Cthulhu z 2008 urywa mordę. Coś niesamowitego.

Odpowiedz
he he he :) Jakaś szansa jest, choć mizerna :)

Odpowiedz
Jeszcze Nowsza Trylogia raczej na pewno nie spełni czyichś marzeń, a dodatkowo zdaje mi się, że pomysł na serial aktorski pójdzie do piachu.

Odpowiedz
Danus - w odp. na twojego posta:

mam scenariusz i opowiadanie o takiej inwazji jaką chcesz. Akcja dzieje się w Polsce (sceny ukazane, bo rzecz dotyczy całego świata). Na końcu jest bardzo zadowalający/niepodziewany twist a walka trwa w mieście praktycznie cały czas. Dodam, że TAKI film wyprodukuję jak uzbieram zakładany budżet (brakuje mi jeszcze z 0.5M - planowany 1.2M - powinno styknąć). To jest mój życiowy cel (pierwszy z kilku w temacie filmowym).
loading podpis...

Odpowiedz
Cytat:mam scenariusz i opowiadanie

Pochwal się, poczytamy.:)

Odpowiedz
nie - bo to jest do antologii :)
loading podpis...

Odpowiedz
Chcesz na niego wydać 1,2 mln? To już wiem, ze nie zrozumiałeś mojego filmowego marzenia.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
zrozumiałem i mam plan. Kwestia jest doboru odpowiedniej załogi do wykonania tego planu. U nas można wydłubać nawet wielkie widowisko, o ile się nad tym wystarczająco pomyśli. Dowodem tego (no, może nie w Polsce) są niskobudżetowe filmy zza granicy. I to jest to, co ja chcę wydać (albo raczej - będę mógł) ale przy takiej produkcji chciałbym zebrać sponsorów/wizjonerów i pulę powiększyć na ile to możliwe. Tak czy siak - za kilka lat dopiero to ruszę, więc do tego czasu jest jeszcze sporo do opracowania :)
loading podpis...

Odpowiedz
Kto Ci będzie robił CGI? :P

Odpowiedz
Jakie CGI? Widzowie oczekują miniatur i efektów analogowych.:)

Odpowiedz
Nie da się takiego widowiska zrobić bez CGI:)

Odpowiedz
Wynajmie się grupę statystów z Marsa.

Odpowiedz
Danus, oczywiście że się da - w ID4 prawie nie ma CGI, a pod względem efektowności mało co mu dorównuje.

Odpowiedz
Marzy mi się film o terminatorze wysłanym w czasy II Wojny Światowej w celu zlikwidowania III Rzeszy.
- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.

Odpowiedz

Grindhouse jak rozumiem :)
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Obowiązkowo :) Zresztą w świecie filmów niskobudżetowych wszystko się może zdarzyć, więc kto wie :)
- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.

Odpowiedz
Polecam zajrzeć tutaj. http://www.scenariuszfilmowy.pl/

Można znaleźć całkiem sporo ciekawie napisanych projektów.

Andre, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Nov 2012.

Odpowiedz
Marzenia? Mam swój pomysł na film, który by się dział cały we śnie. Zawsze pozostaje wynająć rysownika i przerobić to na historyjkę obrazkową. Ktoś chętny do współpracy? :P

A propo Terminatora. Kto sobie pomyślał co by było gdyby Skynet wygrał? I co robił by później? To by wyglądało mi jak wariacja Transformerów - po wybiciu ludzkości do nogi Skynet zajmuje się budowaniem cywilizacji maszyn, powstają roboty na kilka metrów wysokości, cała Ziemia zostaje zcybernetyzowana. Później też księżyc i Mars a po drodze rozsiane kilka stacji kosmicznych. Eksploaracja galaktyki. Maszyny zyskały by indywidualność, osobowość na przestrzeni lat. Podzieliły by się na grupy w którym być może same między sobą zaczęłyby walkę o władzę.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Jeszcze zapomniałem o czymś o czym pół życia marzę - biografia Talleyranda. Niestety nie ma żyjącego reżysera, który by się nadawał, bo chciałbym żeby to wyglądało jak Barry Lyndon, a tego poziomu nikt prędko nie osiągnie. W roli głównej widziałbym Seymoura Hoffmana, jednak jako, że nie lubię zabaw z charakteryzacją to film mógłby opowiadać właściwie tylko o Kongresie Wiedeńskim. Koniecznie z oryginalnymi językami.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon