Filmowe marzenia
Nie napisałem, że ma być Januszem ulicznych starć, tylko, że nie ma to być przegięty film gdzie gość w garniaku kasuje 15 osób i nawet się nie spoci.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(01-03-2019, 21:04)Gieferg napisał(a): Jesli bohater tego filmu gołymi rękami obezwładnia nożowników to już nie jest "na maksa realistyczny film".

Pfff. Przecież to nawet Monika potrafi. Ta prawdziwa.

Odpowiedz
Nie jestem fanem creepypast, bo większość jest robiona na jedno kopyto, ale ten anon ma talent gawędziarski, ma pojęcie o dramaturgii, jego historia jest odpowiednio creepy na długo zanim przejdzie do rzeczy.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=84&v=PMjVXBsdRbY

Idealny materiał na krótkometrażówkę.

Odpowiedz
Kolejne pomysły:

- Film o Jimie Jonesie, jego sekcie i legendarnym zbiorowym samobójstwie w Jonestown. Byłby z tego kawał fascynującego kina o tym jak bardzo jeden podły człowiek potrafi zmanipulować tysiące ludzi. W sumie całe te wydarzenia pokazałbym z perspektywy jednej z członkiń "Świątyni ludu", która przeżyła w życiu koszmar (gwałt przez ojca, próby samobójcze) i zdesperowana ucieka do tej sekty, która zyskuje jej zaufanie. Idealny temat dla PTA czy Lanthimosa, a w roli Jonesa ciężko mi na razie znaleźć kogoś konkretnego (może Phoenix).

- Dobra i solidna produkcja o Emilii Plater - jednej z najbardziej niezasłużenie zapomnianych postaci w polskiej historii. I nie, nie chcę tu jakiejś patetycznej laurki, ani bubla na zamówienie obecnej polskiej władzy. Mój wymarzony film nie skupiałby się głównie na scenach bitewnych, ale byłby bardziej doskonałym studium tak fascynującego charakteru jakim była Emilia Plater. Żadnego rzemieślnika za kamerą, tylko człowieka, który ma swoją wizję i odda ona klimat Polski z I poł. IX w. Konieczne oryginalne języki, elegancja godna "Barry'ego Lyndona" i brak efekciarstwa w scenach bitewnych a mało tego ten projekt miałby pewnie nawet wielkie poparcie wśród feminizmu :) By ten film był jakościowo jak najbardziej godny Platerowej to chyba jeszcze kogoś z zachodu potrzeba do sypnięcia kasą.

- Denis Villeneuve za kamerą brutalnego i skąpanego w krwi westernu, dziejącego się na granicy z Meksykiem. Koniecznie Deakins operatorem, a w obsadzie widzę miejsca dla Phoenixa, Gyllenhaala, Harrelsona, Goslinga i Brolina. Marzę by taki western był kolejnym projektem Denisa po dwóch "Diunach" i "Kleopatrze".
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Aktorski serial od HBO z jakimś kozakiem za starami, który opowiedziałby o całym burdelu w FIFA i innych piłkarskich organizacjach - powiązania z mafią, łapówki i tak dalej.

W roli Seppa Blattera mógłby być Toni Servillo :) Za kamerą Stefano Sollima.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Mam marzenie filmowe innego rodzaju. Chciałbym z kilkoma osobami zaśpiewać chórem „marsz żandarmów”. Często to sobie nucę pod nosem i zastanawia mnie, jak by to było, gdyby zebrać się w kilku chłopa i dać czadu. W sumie nie wierzę, żeby coś takiego się udało, bo pewnie gapilibyśmy się jeden na drugiego i wyszłaby kakofonia z atakami śmiechawki, no ale to jest jednak prosta melodia, więc może przy dobrych chęciach... :)

Dla przypomnienia:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon