Filmy Disneya
Zawsze myślałem, że Arabowie też kwalifikują się jako biali. Ale ja już nie nadążam za obecnie panującą narracją :(
A tego rimejku to nie tykam kijem przez szmatę.

Odpowiedz
Kwalifikują ale nie w zamyśle "zachodnim". Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Typowy Slowianin nie pasuje na Araba i odwrotnie. A obaj... biali.
Zresztą, jak już wspomniałem o niej, ta Watts przecież też wygląda bardziej jak "przerobiona" biała niż jak perska dziewoja. Przypadek podobny do Gemmy w "PoPie".
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Naomi Watts nie występuje w tym filmie, za to Naomi Scott - pół brytyjka, pół hinduska - owszem.

Odpowiedz
Co jednak nie zmienia, że chociaż śpiewają "Arabska Noc" to wygląda to jak Bollywood.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=ogcyHIqJBK4
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Ała.

Smith brzmi jakby chciał to jak najszybciej zaśpiewać i uciec ze studia. Choreografia wygląda jakby komuś się nie chciało. Zdjęcia jakby ktoś powiedział "Skierujcie kamerę gdziekolwiek". Montaż - bez grama energii, no ale trudno się dziwić że ktoś bezradnie rozłożył ręce mając do dyspozycji taką piosenkę, takie kadry i taką choreografię.

Gdzie tu jest Ritchie? Ten jego nieszczęsny Artur nagle jawi się jako szczyt kina autorskiego.

Odpowiedz
Jakim cudem animacja sprzed prawie 30 lat ma więcej rozmachu i musicalowej werwy niż wysokobudżetowa aktorska wersja z nieograniczonymi możliwościami technicznymi? Przecie to wygląda jak fanfilm albo coś na rynek telewizyjny.

Wielka krzywda spotkała Smitha, że zmuszony został kopiować Williamsa. Co to widać w jego recytowaniu.

Odpowiedz
Wiem, wiem, że już było ale dlaczego to wygląda jak film z Bolly?
A tak w ogóle to, we wszystkich tych aktorskich rimejkach śpiewają?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(15-05-2019, 00:56)OGPUEE napisał(a): Jakim cudem animacja sprzed prawie 30 lat ma więcej rozmachu i musicalowej werwy niż wysokobudżetowa aktorska wersja z nieograniczonymi możliwościami technicznymi?

Patrz pan, zawsze myślałem, że to właśnie animacja zapewnia nieograniczone możliwości w przedstawianiu na ekranie tego, co się chce. Dziwić się, że animowana wersja ma więcej rozmachu w scenie musicalowej? Szczerze, to ja dziwiłbym się, jakby nie miała.

Shamar, swojego czasu zapowiadali, że w "Mulan" nie będzie piosenek, ale nie wiem, jak to wygląda na dzień dzisiejszy i czy trwają w tych założeniach.

Odpowiedz
(15-05-2019, 07:30)al_jarid napisał(a): Patrz pan, zawsze myślałem, że to właśnie animacja zapewnia nieograniczone możliwości w przedstawianiu na ekranie tego, co się chce. Dziwić się, że animowana wersja ma więcej rozmachu w scenie musicalowej? Szczerze, to ja dziwiłbym się, jakby nie miała.

Wiesz, jednym z powodów, dla których tłumaczy się powstawanie remake'ów, że animacje te nie trafią do rzeczy, zestarzały się i dzisiejsze dzieci skrzywią się. I ten Aladyn '92 to wygląda tak tanio i słabo i nierealistycznie.

Wyłączając harce Dżina w animacji masz wielki tłum na szerokiej ilości w mieście, tłum mieszkańców gapi się. A tu sfilmowano na małym placyku z śladową ilością mieszkańców - jakby to szło na telewizję. I w czasach gdy milionowy tlum można z palcem w dupie wygenerować w kompie i nikt tego nie zauważy. 

Odpowiedz
Są już pierwsze recenzje aktorskiego Aladyna. Podejrzanie pozytywne: 
https://amp.theguardian.com/film/2019/may/22/aladdin-review-live-action-remake-will-smith-guy-ritchie?fbclid=IwAR1KZ-YoP3FmgoJDk0vo6SxNGn4XFR10O0jYTYxJakl58mbgUZVaZWnbOdQ

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon