Filmy na święta
"The Christmas Chronicles" spełnia swoje zadanie w byciu porządnym kinem familijnym. Młoda jest super, i Kurt jako Mikołaj jest super. Za to ten młody to typowy filmowy zbuntowany nastolatek, i nic mnie tak nie irytowało w tym filmie jak on. Na drobny minus jeszcze elfy i to, że od momentu wejścia do worka film nudzi. Jakbym był dzieckiem to byłbym tym tytułem oczarowany, a tak to po prostu odbębniłem. 6.5/10.

Odpowiedz
Film, który oglądam n-ty raz, bawię się jak dziecko, leję ze śmiechu przy każdym dobrym tekście, jaram się każdą minutą tego obrazu. "Szklana Pułapka". "Come out to the coast, we'll get together, have a few laughs...". Willis, Alan Rickman, Al Powell, Holly, Argyle, dwaj Fedsi bez powiązania rodzinnego, ekipa Hansa, ELIS, PIEPRZONY ELIS. "HANS, BUBBY, I'M YOUR WHITE KNIGHT!"

Zaczęły się napisy końcowe, a ja wzruszony siedzę z ucieszoną mordą. Piękny film.

Odpowiedz
najlepszy film na święta?
"Zły Mikołaj" oraz "Nieoczekiwana zmiana miejsc aka Założmy się o dolara".
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
https://discussingfilm.net/2019/08/06/chris-columbus-set-to-direct-kurt-russells-the-christmas-chronicles-ii-exclusive/

Fajnie, pod warunkiem że będzie więcej Kurta niż w pierwszej części. Wprawdzie było go tam całkiem sporo, ale jak tylko znikał z ekranu poziom miodności drastycznie siadał.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
No to obejrzałem sobie niedawno oba świąteczne specjały od Jima Hensona. Co z tego, że Boże Narodzenie dopiero jest pod koniec grudnia? Pewne jakieś sklepy w USA już stawiają jakiś bożonarodzeniowy szajs i już mają dolary na oczach :P.

The Christmas Toy - czyli ten film, od którego zgapiał fabułę Toy Story. Tyle, że zasady są nieco mroczniejsze. Tutaj jak ktoś cię przyłapie jakiś człowiek, to dostałeś automatycznie umierasz. Dość sympatyczny materiał i oddaje atmosferę świąt. Przesłanie trochę też subtelnie pokazało komentarz społeczny nt. jak dzieci potrafią się szybko nudzić zabawkami. Główny bohater jest dość wkurwiający do pewnego momentu. Animatronika postaci jest tu niesamowita i można uwierzyć, że te zabawki się ożywiły. Mam jedno czepialstwo. Jaka mała dziewczynka z lat 80. chciałaby action-figure'a postaci wyglądającej (i zachowującej się) jak jakiś villain? Polski dubbing jest dosyć udany, nawet dzieci wypadają dobrze (no, ale to były czasy, gdy jeszcze polska szkoła dubbingu nie posysała).

A Muppet Family Christmas - MCU i te ich łączone uniwersum na wielką skalę? Phi, Jim Henson był pierwszy. Mamy tu Muppety, Ulicę Sezamkową, Fraglesy, nawet przez moment pojawiają się Mapeciątka (i sam Henson pojawia na końcu). Wszystkie żarty tu działają (mój ulubiony to jak właściciel Sprocketa na widok Muppetów pyta się go czy są podobne do Fraglesów), każdy tu ma swe pięć minut. To chyba jeden z najlepszych i nostalgicznych bożonarodzeniowych specjałów, jakie widziałem. Aha, polski dubbing jest tutaj udany (BTW gdy pierwszy raz go oglądałem w 2000 r. to sądziłem, że został nagrany w tym roku, a nie w 1988 r.), a Włodzimierz Press jako Henson okazał się strzałem w dziesiątkę.

Odpowiedz
Najlepszy film na święta? Kevin... na Polsacie :D

Odpowiedz
[Obrazek: Klaus-1-600x889-1-600x355.jpg]

A netflixowego "Klausa" ktoś oglądał? To takie nowe spojrzenie na legendę Świętego Mikołaja. Niby nic odkrywczego, ale zrobione znacznie lepiej niż typowe świąteczne rozlazłe familijniaki.

Pełnometrażowa tradycyjna animacja to coś, co poza Japonią nieczęsto jest teraz spotykane, więc po prostu musiałem rzucić okiem. Sam styl animacji, owszem, wygląda nieźle pod względem estetycznym, ale jak dla mnie za bardzo próbuje udawać trójwymiarowość. Przez to wygląda jak te animacje komputerowe, co czerpią ze stylistyki animacji ręcznie rysowanej. Jak dla mnie to taka tradycyjna animacja, która wygląda jak komputerowa animacja udająca tradycyjną. Więc ten styl jest trochę bezcelowy, moim zdaniem.

Ale sam film przypadł mi do gustu. Jasne, że jest schematyczny, fabuła idzie jak po sznurku, ale jest w tym dużo ciepła i serducha. Nie brakuje ani śmiechu, ani wzruszeń, a po obejrzeniu aż człowiek ma autentyczną ochotę być milszym dla swoich bliźnich. Tak że jak najbardziej polecam.

Hm, w sumie to chyba pierwsza rzecz na Netfliksie, która mi się spodobała.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon