Filmy na podstawie gier.
Nie ma co liczyć na wierną ekranizację. 2,5 godziny filmu, w tym 5 minut dialogów, godzina błądzenia bohatera po pustkowiu i godzina z hakiem walk bohatera z szesnastoma Colossi. Reżyseria - człowiek od Chronicle. :) Obstawiam usunięcie jedynki z cyfry "16", dodanie nowych bohaterów, a więc przy okazji również dialogów i tym podobne rzeczy "na potrzeby ekranizacji".

Shadow of the Colossus, to dla mnie gra życia. Po wyrywającym serce zakończeniu długo nie mogłem się pozbierać; żadnej gry nie tknąłem przez następne kilka miesięcy (podobnie miałem z serialami po obejrzeniu The Wire :) ). Kaszany nie wybaczę, ale kciuki mimo wszystko trzymam.

Odpowiedz
Ale oczywiście znasz "ICO"? ;)

Szczerze, trzymam kciuki, żeby ten projekt nie wypalił, tak jak było z wersjami US "Cowboya Bebopa" i "Akiry". "Shadow of Colossus" sprowadzone do wizji reżysera "Kroniki"? Dramat.

Odpowiedz
Gra wbrew pozorom nie jest jakoś wybitnie antyfilmowa. Posiada na tyle sporą dawkę widowiskowości, emocjonalności i tajemniczości że w rękach AUTORA pokroju nie wiem....... Paula Thomasa Andersona (no to pojechałem) mógłby się narodzić całkiem fanfastyczny film. A tak pewnie dostaniemy (o ile w ogóle) Zmierzch Tytanów - Poranek Kolosów. A fe.

Odpowiedz
(25-05-2012, 02:51)Karol napisał(a): Ale oczywiście znasz "ICO"? ;)
No ba! Shadow of the Colossus poznałem jednak wcześniej, więc zostawiło trwalszy ślad na serduchu. :)

Odpowiedz
Reżyserem adaptacji Warcrafta będzie Duncan Jones:

http://www.zakazanaplaneta.pl/news.php?readmore=6358
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Fajnie że ten projekt dostał ktoś mający cokolwiek dobrego na koncie a nie jakiś random. Jestem wstępnie zainteresowany, ale nie mam pojęcia czego się spodziewać, bo o Warcrafcie(przeszedłem trójkę i dodatek) wiem tyle, że są tam ludzie, elfy, orkowie i nieumrali. Dobrego fantasy nigdy za wiele.

Odpowiedz
(31-01-2013, 12:25)Ash napisał(a): Reżyserem adaptacji Warcrafta będzie David Bowie:

http://www.zakazanaplaneta.pl/news.php?readmore=6358
Nie David Bowie tylko Duncan Jones aka Zowie Bowie. ;)

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Czy tylko ja nie rozumiem 3 z 4 powyższych postów? :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Ogląda ktoś ten cykl? :D Tylko dla znających SC, ocieka smaczkami z multi. Ale widać jak koleś rozwija skrzydła z prostej animacji idzie w ambitniejsze scenki akcji itd.

Odpowiedz
Dla fana SC2, cykl Carbota to pozycja obowiązkowa. W śmieszny i ironiczny sposób ukazuje kulisy przeciętnej potyczki w multi. Ja oglądam regularnie i czekam na nowe odcinki ze zniecierpliwieniem, bo zawsze podczas oglądania tego krótkiego materiału chociaż raz uśmiechnie mi się gęba.
"Out of the night, When the full moon is bright, Comes the horseman known as Zorro."

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/Colin+Farrell+zagra+w+%22Warcraft%22-99112

Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Warcraft jako film? Nie, dzięki. Dla mnie ta gra to naparzanka dziesiątek anonimowych ludzików co jest fajne jako gra ale kompletnie bezużyteczne dla filmu. Klecenie jakichś fabuł tylko osadzonych w świecie Warcrafta który też specjalnie oryginalny nie jest to bezsens.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Ja obczaję film chociażby ze względu na to, że to Duncan Jones, koleś od Moon. Ciekawy też jestem czy film będzie w jakikolwiek sposób nawiązywał do tego, że gra to RTS, czy po prostu będzie to najzwyklejsze fantasy z nazwami takimi jak w Warcrafcie. W sumie jakby ktoś po Moon powiedział, że Jones nakręci tru fantasy ze sporym budżetem to wszyscy by się cieszyli, a jak jest ekranizacja Warcrafta to narzekanie :)

Odpowiedz
Filmy na podstawie gier, to tak na dłuższą metę, temat na większa rozprawkę. O ile Tasiemiec "Resident evil" reż. Paul W. S. Andreson w gruncie rzeczy niema zbyt dużo wspólnego z fabularnego punktu widzenia z flagową serią Capcomu, to w istocie kinematografia może pochwalić się tylko kilkoma dobrymi filmidłami, które opierały się na growym pierwowzorze. Najlepszym przykładem jest chyba "Książe Persji: Piaski Czasu" (2010): . To bez wątpienia najlepsza ekranizacja gry video. Co jest bardziej zadziwiające, to niski budżet filmu po premierze, być może spowodowany tym, że widzowie już mieli dość piaratopodobnych filmów w tych klimatach (seria Piraci z Karaibów). O doskonałości filmu Piaski czasu, mógł się też przyczynić sam Johnar Merchner (który od początku czuwał nad ekranizacją filmu, a jak wiemy jest on twórcą gry Prince of Persja).

Wszystkie spuścizny Uwe Bolla, które w gruncie rzeczy bazowały na growymi odpowiednikami, mają wspólne jedynie tytuł. U niego stężenie pierwiastka crapu objawia się głupią fabularną dygresją i słabym odwzorowaniem samej gry w jego filmie.

Przy ekranizacji gier trzeba pamiętać o pewnej ważnej rzeczy: To gry często bazują na samych filmach. Wielu deweloperów czerpie inspiracje z poletka filmowego tworząc swoje franczyzy.
"Apokalipsa nadejdzie, gdy odrzucimy Boga, a zaczniemy wreszcie wierzyć w siebie." - Marilyn Manson
Konto filmweb
Recenzje horrorów i nie tylko

Odpowiedz
Czy nikt na planie nie raczył zauważyć, że kolo ma na głowie.... WŁOSY?
[Obrazek: rMYeebc.jpg]
Ale z twarzy wygląda już całkiem dobrze. Przydałaby mu się większa szczena, ale jest ok.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Ano, szczenę mógłby mieć większą, ale nie jest źle. Akurat w jego przypadku bardziej rozkminiam czy da radę aktorsko, bo jednak 47 powinien mieć magnetyzm, który sprawi, że pomimo braku większy emocji i historii osobistej to będzie ciekawa postać. Ale rzeczywiscie dziwnie z tymi włosami, nie wiem o co chodzi.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Aktorsko powinien dać radę, jest świetny w Homeland, gdzie gra kolesia-killera z Black opsów kwestionującego swój udział w tym wszystkim. Wymagająca rola i facet nie zawodzi.

Odpowiedz
Agent 47 z mieszkami włosowymi... Toż to profanacja. Jeszcze wieksza niż P. Walker (RIP) jako agent 47
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Nie wiedziałem gdzie wrzucić - wyszło zajebiście.

Odpowiedz
Film Uncharted wyjdzie w 2016. Reżyseruje gość od Horrible Bosses.

http://www.polygon.com/2014/7/24/5932737/uncharted-movie-release-date

A tu zwiastun animacji na podstawie Sly Coopera (FUCK YES!):

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon