Final Space [Netflix]
Netflix mi zarekomendował, więc obejrzałem.

[Obrazek: 180225-han-final-space-lede_t61fbe]

Kurcze, ciężko to ocenić. Szału nie ma, początek nie zachwyca, żarty często są słabe, po prostu nie porywa. Wizualnie bywa świetnie, szczególnie planeta z świecącymi grzybkami, ale bardzo uproszczony design postaci może nie wszystkim siąść.

Ale w miarę oglądania... robi się ciekawiej. Szczególnie końcówka zrobiła na mnie na tyle duże wrażenie, że postanowiłem założyć temat bo jestem ciekaw opinii innych osób, które mogły to widzieć.

Reżyseria jest w ciągłym rozkroku między strasznym infantylizmem a czymś więcej i nie wychodzi to Final Space na dobre. Bo scenariuszowo (niekoniecznie dialogowo) jest naprawdę dobrze, nawet jeśli to masa ogranych motywów, coś w sobie ma i jest w sumie niebanalne, choć trudno to dojrzeć pod dziecinną estetyką.

Co do końcówki

Odpowiedz
A mozesz zaspoilerowac ten fajny motyw? :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Chodzi o to, że

Odpowiedz
Ja mam wrażenie, że to wszystko już było. Te "kontrowersyjne" kreskówki dla dorosłych rozbijające schematy, samoświadome, kręcące beke z nostalgii. Mam wrażenie, że Rick i Morty zaorali temat. Kiedy patrzę na zwiastun Rozczarowanych to jedynie wzruszam ramionami i ziewam. Nuda. Final Space wydaje się być kolejną Futuramą tyle, że z eRką. Nuda. BoJack podniósł tak wysoko poprzeczkę, jeżeli chodzi o animacje dla dorosłych, że nie widzę w tym momencie żadnej konkurencji
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Mnie Bojack zmulił i rozczarował. Family Guy + Californication, ziew.

Natomiast tak - mam wrażenie, że Final Space chciałby być Rickiem i Mortym ale nie jest. I jest to jakiś trend, którym niektórzy idą na ślepo nie do końca rozumiejąc czemu pewne rzeczy kliknęły.

Final Space oglądało mi się dobrze , ale jak wspominałem niestety szkoda, że infantylność momentami wywołuje taki dysonans.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon