Finding Nemo (2003) i Finding Dory (2016)
Ale do tej "holiłudzkiej tandety" wliczają się też tytuły, które wymieniłem? Bo teraz nie wiem, czy mam się wykłócać z uporem wartym lepszej sprawy, czy machnąć na to ręką :)

Odpowiedz
To prawda, że to familijne kino - mi się jednak włącza klapka na oczy i staram się nie oceniać filmu idąc na niego z dziećmi i jakoś rzadko doznaje zawodu - nawet filmu o Barbie mi się podobają. :D 

Tak dla siebie pójdę na Sausage party, a co do Dori? Cieszę się, że dziewczynkom się podobało, że pozbierały sobie naklejki i dopytują o kolejny film dla siebie. Dla nich pójście do kina to fajna przygoda i chyba o to w tym chodzi. 
Souri, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Feb 2013.

Odpowiedz
(19-07-2016, 08:53)al_jarid napisał(a): Aloha, dla małego widza to są robione kreciki, koty filemony i inne bolki i lolki. Amerykańskie animacje od wieków są w zamyśle familijne, a więc robione dla wszystkich grup wiekowych. I takie mają być. Dlatego mając prawie trzydziestkę wciąż z chęcią sięgam po "Aladyna", "Mulan" czy "Toy story", a "Misia Uszatka" czy "Reksia" nie zaszczyciłbym nawet splunięciem (chociaż to inna sprawa, że za dzieciaka też mnie to nudziło).

Więc dla mnie to ty trochę pojechałeś. To równie dobrze można powiedzieć, że nie można narzekać, że w "Gwiezdnych wojnach" Ewoki czy Jar Jar były dla dorosłego widza za dziecinne. Co się czepiać, przecież "Star Wars" powstawało z myślą o dzieciach, więc w czym problem? (Chyba że, jak to się często robi, będziemy oceniać na zasadzie "animacja = dla dzieci, aktorski = okej, dorosły może obejrzeć bez siary". Dlatego dorosły może oglądać "Gwiezdne wojny" nawet bez dzieciaka u boku, ale filmy rysunkowe to już nie, nawet te, co są ewidentnie mroczniejsze i brutalniejsze niż starłorsy, jak  choćby "Tarzan" czy "Dzwonnik z Notre Dame").

Mały widz to dla mnie taki do 15 r ż mniej więcej ;) Więc nie kreciki. Familijne ok, ale wiadomo, jak ma się podobać wszystkim, wszysktim trudno dogodzić i są słabsze i mocniejsze momenty. Szajbus i pingwiny też jest familijny, a dzieciakom podobał się bardzo, no a dorośli... doceniają, że robi się takie filmy dla dzieci ;)) 
Cytat:Tak dla siebie pójdę na Sausage party, a co do Dori? Cieszę się, że dziewczynkom się podobało, że pozbierały sobie naklejki i dopytują o kolejny film dla siebie. Dla nich pójście do kina to fajna przygoda i chyba o to w tym chodzi. 
Te parówki to jakaś osta jazda, nie wiem co brał ktoś, kto wpadł na pomysł scenariusza... ;) A naklejki w cinema są super dla dzieciaków - dla mojej ważneijsze naklejki niż jakieś tam popcorny. Pan w kinie był miły i dał jej nawet dodatkowy komplet :P 

Cytat:Większość tej holiłudzkiej tandety to mogłaby Reksiowi buty czyścić, gdyby tylko Reksio chodził w butach :D
Ja rozumie, że Reksio to sentyment itd, ale nigdy nie ruzmiałam tego wielkiego LOVE do tej kreskówki... Dla mnie od dziecka była za infantylna :P 
aloha, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Dec 2012.

Odpowiedz

Jadą po tym ostro. :)

Odpowiedz
Rzeczywiście znacznie słabsze od 1 części (widać przede wszystkim, że nie było za bardzo pomysłu) ale nie żenujace, nie tandetne. Można bezproblemowo obejrzeć, ze 3 razy się uśmiechnąć. Jedyne czego się "bałem", że będzie bardzo infantylnie. A nie było.

6/10
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon