Ford v. Ferrari (2019) (Reż. James Mangold)
Dobrych filmów o wyścigach nigdy za wiele. James Mangold zabiera się za zekranizowanie słynnego w dziejach motoryzacji pojedynku między Fordem, a Ferrari i dominacji w Le Mans. W obsadzie Christian Bale, Jon Bernthal i Matt Damon. 

Ekipa zacna, tematyka ciekawa, więc może to wyjść, szczególnie jak się zobaczy ten świetny materiał z The Grand Tour o tej rywalizacji. Na pewno ma to potencjał filmowy. I tak możemy sobie poczekać zanim, kiedyś w końcu Mann nakręci ten film o Ferrari.

/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
A to nie jest właśnie ten film, który chciał robić Mann? Bo też chyba miał grać w nim Bale.
.

Odpowiedz
Nie, to jest zupełnie inny film. W filmie Manna Bale był przymierzany do roli Enzo Ferrari. Teraz o tym projekcie cicho, choć w którymś momencie mówiono, że główną rolę zagra Jackman.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
Ok, teraz widzę listę obsady. Faktycznie to co innego. W każdym razie spoko - Mangold fajny, temat fajny. Niech robią
.

Odpowiedz
Dla byłego budowniczego repliki Cobry pozycja obowiązkowa. Melduję się gdziekolwiek to wydadzą. ;)

Odpowiedz
Tej biografii Enzo Ferrari to się chyba nigdy nie doczekam. To pierwsze wieści o niej były jeszcze kiedy byłem początkujący na forum, a już wtedy Mental pisał jak to Michael Mann tym filmem zmiażdży i będzie epa. I co? I na dalej nic. :(

Ale cieszę się na Ford v. Ferrari i może jak ten film odniesie sukces to pomyślą o sequelu pt. Audi vs. Lancia. Lancia Stratos vs. Audi Quattro S1. W sumie mogliby oba filmy podczepić się dzieją w tym samym "cinematic universe" ;) 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Film został przesunięty na sezon oscarowy - 15 listopada, zajął date premiery "Kingsman:Great Game" które zadebiutuje 14 lutego.

Czyli pewnie maja spore nadzieje co do poziomu filmu Mangolda.

Odpowiedz
Z jednej strony się cieszę, bo kibicuje każdemu filmowi samochodowemu, zwłaszcza o tak dobrej historii "underdogowej", z drugiej - kurna, myślałem, ze pojde do kina w okolicy urodzin ;)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
(03-02-2019, 21:46)Lawrence napisał(a): Tej biografii Enzo Ferrari to się chyba nigdy nie doczekam. To pierwsze wieści o niej były jeszcze kiedy byłem początkujący na forum, a już wtedy Mental pisał jak to Michael Mann tym filmem zmiażdży i będzie epa. I co? I na dalej nic. :(

Ale cieszę się na Ford v. Ferrari i może jak ten film odniesie sukces to pomyślą o sequelu pt. Audi vs. Lancia. Lancia Stratos vs. Audi Quattro S1. W sumie mogliby oba filmy podczepić się dzieją w tym samym "cinematic universe" ;) 
Jest już taki film.

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
Znaczy jaki?

Odpowiedz
Film ma ponoć spory potencjał nagrodowy, szczególnie od kiedy teraz podlega też pod Disneya:

https://variety.com/2019/film/news/ford-v-ferrari-awards-oscars-cinemacon-preview-1203180272/

Premiera 6 Listopada.

Odpowiedz
Zwiastun w niedzielę. Mam wrażenie, że teraz robi się plakaty pod tapety na smartfonach :)

[Obrazek: ford-v-ferrari-poster.jpg]

Odpowiedz

Odpowiedz
Wygląda nawet nieźle, ale aktorsko bez fajerwerków (wiadomo - Damon). Ujęcia z wyścigów będą robić robotę, o ile będzie tego więcej niż 10 minut na cały film.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Poddoba mi się, jest całkiem energicznie, choć nie oczekuję czegoś co zwali mnie z nóg - po prostu dobrą rzemieślniczą robotę od Mangolda.
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Ten film to spełnienie moich filmowych fantazji. Jako dziecko miałem model Forda od Burago na półce a całą historię poznałem już dawno przy okazji artykułów i dokumentu wydanego parę lat temu. Jaram się three thousand

Odpowiedz
Też się jaram, aczkolwiek średnio pasuje mi tam Bale - zdaje się, że po prostu gra wkurwionego i (znowu) wychodzonego samego siebie. A poza tym - jaranko. Mam nadzieję, że GT40 będzie równoprawnym bohaterem filmu. :)
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
No nie wiem, jak dla mnie Bale jest idealny jako Ken Miles, który był prawdziwym zwierzęciem za kierownicą

Odpowiedz
Wygląda mocno tak sobie. Ani wizualnie to jakoś nie powala, ani aktorsko (kolejna typowa rola Bale'a). Zobaczymy co Mangold wyciśnie z tematu, ale nie zapowiada się w mojej ocenie na nic wyjątkowego.

Odpowiedz
Bo Mangold to przecież żaden wielki reżyser, raczej hollywoodzka druga liga, typowy rzemiecha bez własnego stylu. Też nie widzę w tym zwiastunie nic ciekawego, ot jeżdżą sobie autka, a w tle dwóch przecenianych aktorów. :) Jeśli kogoś jara ten temat, to pewnie widzi tam coś ekscytującego, dla mnie to raczej wzruszenie ramion i wrzutka na półkę z napisem "może kiedyś, z nudów".

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon