Forumowe Top 5 - 2013
Każda filmowa strona podsumowuje właśnie mijający rok - niech i na forum znajdzie się miejsce na podsumowanie najciekawszych pozycji tego roku. Pewnie wielu z Was lubi układać własne topy najlepszych filmów w danym roku, dlatego też pomyślałem, że przyda się na forum wątek poświęcony najlepszym naszym zdaniem filmowym piątkom z 2013 roku.

Ja nadrabiam jeszcze niektóre tytuły, dlatego swoją piątkę zamieszczę za jakiś czas. Jeśli ktoś jest już w stanie zaprezentować swój top, niech się nie krępuje. Piątki można podawać z uzasadnieniem lub bez, choć oczywiście ciekawsze będą te pierwsze.

Odpowiedz
Moja i redakcji KMF wkrótce na stronie, wraz z tegorocznymi Krabami. Ja swoją już mam i raczej kilka zaliczeń w najbliższych dniach nie zmieni wiele.

Odpowiedz
Bardzo mało filmów w tym roku widziałem i będzie to piątka bardzo - z wyjątkiem bezdyskusyjnego miejsca pierwszego - wymuszona niestety:

1. Man of Steel
2. Oblivion
3. Django
4. Gravity
5. Wolverine

Odpowiedz
Szkoda że Kraby tak wcześnie - jeszcze grudniowych filmów nie zdążyłem obejrzeć, bo nie wyszły w przystępnym formacie.:) No i szkoda, że A Single Shot nie pojawił się w Polsce, bo byłby u mnie wysoko. No ale jak się zastanowiłem, to wyszedł mi inny ranking niż sądziłem że wyjdzie. Moje filmy roku (z polskich premier 2013) to...

1. Pain & Gain
2. Place Beyond the Pines
3. Django
4. The Great Gatsby
5. Oblivion

Natomiast poza podium uplasowały się Jack Reacher, Pacific Rim i... Only God Forgives, którego niemiłosiernie zjechałem, ale który zapadł mi w pamięć lepiej niż jakikolwiek inny film tego roku. I chyba go polubiłem.

Odpowiedz
Jedyne kryterium - fun.

1. Desolation of Smaug
2. Man of Steel
3. Pacific Rim
4. Fast & Furious 6
5. G.I.Joe: Retaliation, tak, powtórzę to jeszcze raz, G.I.Joe Retaliation.

(Before Midnight, Wolverine, Pain & Gain zaraz za podium)
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
To na szybko, chociaż z grudniowych premier jeszcze nic nie widziałem, a jak jest w ogóle z "Django" "Les Miserables" i "Wreck It-Ralph"? Ach i właśnie dlatego chyba najlepiej moim przykładem robić TOPy po Oscarach ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Ja się wstrzymam z wypisaniem swojej piątki do obejrzenia Wilka i American Hustle.

Odpowiedz
Mocno liczę na to, że Rush, Wilk i American Hustle pozamiatają. W chwili obecnej moja piątka prezentuje się następująco:

1. Man of Steel
2. The Great Gatsby
3. The Kings of Summer
4. Gravity
5. La Migliore offerta

Odpowiedz
Juby, to przyszłoroczne premiery.

A ja po 4 seansie oblivion wiem, że uwielbiam ten film :)

Odpowiedz
1. Wilk z Wall Street
2. Mud
3. Gravity

Trzy najlepsze filmy tego roku. Potem: Pain and Gain, Fast Six, może Iron man 3.
(31-12-2013, 20:42)desjudi napisał(a): Juby, to przyszłoroczne premiery.
To liczymy premiery w Polsce czy oficjalne premiery w USA?

No nic, najwyzej w moim prywatnym TOP 2013 będzie Wilk na pierwszym miejscu. :)

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Bieda rok. Nie wyszedł żaden film, który by mnie zachwycił (powtórkowych seansów "Rogue" nie liczę), większość głośno reklamowanych "hitów" nie dało rady, no ale skoro Slaj i Arnold też nie dali to wiedz, że coś się dzieje;) Nie obejrzałem niczego, co oceniłbym wyżej niż 8/10 - ogólnie 2013 przyniósł kilka dobrych lub niezłych sci-fi filmików ("Oblivion", "Gravity", "Elysium"), kilka fajnych "smutów" ("Mud, "The Place Beyond the Pines", The Hunt") i to tyle. Od biedy mógłbym jeszcze dorzucić "Pain & Gain" za spizganego Rocka robiącego pompki :) Nie pojawił się żaden godny uwagi horror grozy, o tegorocznych animalach czy mm (no, powiedzmy, że "Pacific Rim" nieźle się zaczął) można zapomnieć. Oby przyszły był ciekawszy, bo szczerze mówiąc tak słabego filmowo roku jak 2013 nie pamiętam. Top 5 nie będzie bo nie ma z czego wybierać, wkleję za to najlepszą scenę filmową roku:

Parafrazując - "Fuck you, 2013".
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
(31-12-2013, 20:44)Crov napisał(a):
(31-12-2013, 20:42)desjudi napisał(a): Juby, to przyszłoroczne premiery.
To liczymy premiery w Polsce czy oficjalne premiery w USA?

I właśnie oto mi chodzi i pisałem już dlaczego dla mnie takie TOPy są problematyczne i dlaczego najlepiej zaczynać filmowo nowy rok dopiero po Oscarach. Albo przynajmniej uważać jeszcze Styczeń za poprzedni rok :)
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Oficjalne Polaków premiery, a nie przedpremierowe lub torrentowe.

Odpowiedz
Polska to trzeci świat, nie liczylbym tych premier w ogole :P
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
1. "Życie Adeli - rozdział 1 i 2" ex aequo "Wilk z Wall Street"
2. Django
3. Grawitacja
4. Wyścig
5. Polowanie
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
1. Django
2. Wreck-it Ralph
3. Grawitacja
4. Man Of Steel
5.

Chyba jeszcze muszę przemyśleć tą listę na trzeźwo... Ale to był nędzny filmowo rok.

Odpowiedz
1. Dziewczyna z szafy
2. Spring Breakers
3. Stoker
4. Labirynt
5. Wróg Numer Jeden
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
(01-01-2014, 11:03)Craven napisał(a): 2. Wreck-it Ralph

O i oto mi właśnie chodzi. Świetna animacja i jak najbardziej do TOPa się nadaje, ale ja ten film widziałem w kinie, w grudniu i bądź tu mądry. To chyba też muszę "Django" i "Les Miserables" wziąć pod uwagę.
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Lawrence, Ralph demolka wszedł do kin W POLSCE w styczniu 2013. To naprawdę nie trudne :)

Odpowiedz
Lawrence, przestań w końcu farmazonić, stwarzać sztuczne problemy i absurdalne, niezrozumiałe koncepcje w stylu "zaczekajmy do oscarów" (wtf?).
Osobiście przy układaniu piątki będę kierował się taką regułą, jaką kieruje się KMF w Krabach - wezmę pod uwagę filmy, które miały premierę w polskich kinach w 2013 roku. Ale tego wątku nikt nigdzie nie będzie publikował, więc jak chcesz to kieruj się premierami światowymi, torrentowymi, przyszłorocznymi - nikogo to kurna nie obchodzi.
Tylko skończ wreszcie biadolić.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon