Frozen (2013-2019)
Żałuj. Ominie cie nie tylko świetny film, ale i świetna krótkometrażowka 'Get a Horse".
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Ja tradycyjnie zwracam uwagę na score i ten utwór bardzo mi się podoba:

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Super. Pamiętam też, że muzyka w scenie zamieci pod koniec też była świetna.

Ogólnie fajna baja. Super, że tematem jest relacja dwóch sióstr, no ale fabularnie jest to najwyżej poprawne. Ale cóż, może to wreszcie bajka dla dzieci, ostatnio niemało animacji chyba bardziej dopieszczało starszą widownię :). Do Tangled oczywiście nie ma startu. Ale za to wygląda po prostu obłędnie.

No i Elsy za mało.

Odpowiedz
(23-12-2013, 20:17)Martinipl napisał(a): tak oglądam materiał tutaj zamieszczone i chociaż chciałem wybrać się na ten film do kina, wygląda do słabiej niż oczekiwałem więc się powstrzymuje. Piosenka Let It Go wcale nie melodyjna (być może w filmie wypada lepiej), postać Elsy na plakatach zachęca sympatycznością, a w animacji z tego fragmentu widzę coś odmiennego. Obejrzę, ale już nie w kinie.

Elsa jest trochę taką postacią tragiczną. Chce jak najlepiej i najgorzej ze wszystkich na tym wychodzi. Nie ma być sympatyczna, jest przepełnioną żalem i smutkiem bohaterką, co naprawdę czyni ją nieszablonową na planie wszystkich Disneyowskich postaci. Gdyby mnie spytać, to powiedziałbym, że to jedna z najlepszych postaci z produkcji Disney'a z ostatnich lat. Jedyne nad czym ubolewam, to że dostała tak mało czasu na ekranie. Potencjał jest ogromny.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Postać Elsy to kolejna outsiderka, wykluczona przez społeczeństwo i potępiona za moc na która nie ma wpływu. Czekam na kontynuację gdzie będzie w pełni pierwszoplanową bohaterką i również spotka swojego księcią z bajki. Anna i Sven będą sie tymczasem hajtać, a Olaf znowu będzie rozbrajał :)

Odpowiedz
Disney po porażce kasowej Bernarda i Bianki 2 robi sequele swoich animacji strejttodvd. Chcesz takiego Frozen 2? Sequele animacji (pomijając trylogię Toy Story i Shreka 2) to zawsze kiepski pomysł.

Odpowiedz
No ale on miał raczej na myśli pełnoprawną kontynuację robioną przed Walt Disney Animation a nie budżetówkę od DisneyToon. A film bardziej skupiony na postaci Elsy bym chętnie obejrzał, gdyż Anna to irytująca, upośledzona idiotka ;)
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
O ile nie wymyślą porządnego konfliktu, a takim z całą pewnością nie jest ślub Anny i Kristoffa, to ewentualna produkcja zamknie się w bonusowym 10-minutowym materiale, wrzuconym na Blu-ray jako dodatek, jak było w przypadku "I żyli długo i zaplątani". Nie wierzę w kontynuację.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Jak zarobi przeszło pół miliarda (a na to się zanosi) to uwierz :)

Odpowiedz
Zaplatani też zarobili ponad pół miliarda a jakoś sequel nie powstaje (i nie powstanie).

Odpowiedz
Juby śledzisz mocno Box Office, ja nie, ale wydaje mi się, że dużo się zwróciło wytwórni dzięki DVD i Blu, bo na początku "Zaplątani" byli uważani za totalną finansową klapę ze względu na ogromne koszta i czas stracony w procesie produkcji. "Frozen" wynik "Zaplątanych" raczej poprawi, ale mimo wszystko nie wierzę w kontynuację. "Merida waleczna" zarobiła też ponad pół miliarda i na razie cicho o planach kontynuacji (tak, wiem, że to duet Pixar Disney).

Odpowiedz
Sequele animacji są w ogóle w większości totalną lipą. Dlatego z niesmakiem przyjąłem wiadomość o planowanej na 2016 rok Ice Age 5.

Odpowiedz
Zależy, które sequele. Ciekawe jak wypadnie sequel "Jak wytresować smoka' btw. A sequelem Ice Age się nie przejmuje tak jak sequelami Madagaskaru, w których chodzi tylko o nabijanie kabzy producentom.

Odpowiedz
Sequele to zawsze nabijanie kabzy producentom Kapitanie obwjus.

Odpowiedz
Tak ,ale nie aż w takim stopniu jak oni to robią :P

Odpowiedz
Sequel, nie sequel, problemem animacji jest to że wykorzystują one kilka schematów na krzyż, przez co wszystkie są takie same. Zero jakiegokolwiek ryzyka, jakiejś innowacji. To już jest niezwykle męczące że już na początku filmu wiem jak dokładnie potoczy się historia. Co i tak nie jest jeszcze najgorsze.

Ostatnimi czasy animacje w ogóle pokazały środkowy palec jakiemukolwiek scenariuszowi i mamy w większości pretekstową historyjkę by napierdzielać nas absurdalną ilością suchych gagów vide "Despicable Me".

Bardzo lubię animacje, jestem mega tolerancyjny dla nich, ale dajcie mi coś świeżego. Chociaż "Frozen" potrafiło zaskoczyć w kilku momentach, za co się mu chwali, ale to dalej nie jest żaden "game changer".
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(24-12-2013, 11:51)Juby napisał(a): Disney po porażce kasowej Bernarda i Bianki 2 robi sequele swoich animacji strejttodvd. Chcesz takiego Frozen 2? Sequele animacji (pomijając trylogię Toy Story i Shreka 2) to zawsze kiepski pomysł.

Akurat gdy Lasseter trafił do Disneya, to całe szczęście, szlag trafił produkcję strejttodvd sequeli (a w planach byli Dumbo 2, Aryskotraci 2 :)).

Cytat:Ostatnimi czasy animacje w ogóle pokazały środkowy palec jakiemukolwiek scenariuszowi i mamy w większości pretekstową historyjkę by napierdzielać nas absurdalną ilością suchych gagów vide "Despicable Me".

Albo w trzecim akcie przestawić się z komedii na smutaśny dramat. Dlatego tak mi się podobał ostatni Puchatek, bo był konsekwentny od początku do końca.

A tak w ogóle, Wesołych Świąt!

Odpowiedz
(24-12-2013, 22:23)Grievous napisał(a): Bardzo lubię animacje, jestem mega tolerancyjny dla nich, ale dajcie mi coś świeżego. Chociaż "Frozen" potrafiło zaskoczyć w kilku momentach, za co się mu chwali, ale to dalej nie jest żaden "game changer".

Frozen ma więcej problemów niż brak oryginalności (to akurat było do przewidzenia, Disney chciał zrobić klasyczną animację-musical w starym stylu). Ten film poza przewidywalnością dorzuca kolejną drugoplanową comic-relief postać (Olaf), która w przeciwieństwie do osła ze Shreka nie jest śmieszna, cierpi na masę debilizmów fabularnych (zostawienie królestwa nieznajomemu narzeczonemu - LOL, wielki lodowy gigant chce by bohaterowie wyszli z zamku Elsy, ale kiedy ci uciekają ten ich przyciąga z powrotem żeby krzyknąć "Wynocha" - Facepalm), no i w wielu momentach jest robiona wyłącznie aby reklamować 3D (scena otwierająca z płatkami śniegu, piłami przebijającymi lód, nawet Olaf w jednej scenie chwali 3D).

Odpowiedz
http://flawedgod.tumblr.com/post/71015394021/kristoffbjorgman

Let it Go (Explicitly honest version)

[Obrazek: tumblr_inline_my0i47KNEZ1qhhciy.gif]

Odpowiedz
ładna animacja, smutniejsza niż sądziłem, bohaterki bardzo "fajne". Ogólnie film cierpi na fajność, bez szału w stronę samej historii, a ona sama jest za krótka. Ostatni akt jest nieporównywalnie skrócony do reszty filmu. Wzrusza, bo ma wzruszać, ale Frozen mógłby być lepszy, o dużo. Mam wrażenie, jakby film był robiony pod starszą publikę, zaś tego Olafa i renifera (kopia Maximusa, jakby nie było) wciśnięto na siłę. Wyciąć ich, i otrzymujemy nieco mroczną historię o nierozważnej księżniczce i królowej z mocami. Szkoda, że tych mocy też jakoś nie wykorzystano. Poziom wysoki, ale poniżej Tangled.

7/10
loading podpis...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon