G.I. Joe: The Rise of Cobra (2009) [temat spoilerowy]
[Obrazek: gi_joe.jpg]

Historyjka czysto komiksowa, więc jest:
- bez sensu
- głupio
- tandetnie
- przewidywalnie.
Ale ogląda się to o dziwo nieźle. Fabuła jest pretekstowa, choć oczywiście powikłana: mamy badguy’a chcącego opanować świat przy pomocy nanob roni, jest kilku bohaterów pozytywnych, połączonych skomplikowaną przeszłością (retrospekcji nigdy za wiele), jest wreszcie obłędna technologia, robiona przez komputery bez umiaru. Bo jak supertajna baza wojskowa, to głęboko pod pustynią i wielka na całe kilometry kwadratowe. Jak tajna baza czarnego bohatera, to jest to gigantyczne miasto podwodne, nie mniejsze prawie że od tego w „Bioshocku”. I tak dalej, i tak dalej.

Z drugiej strony mamy jednak całkiem żwawą akcję, pędząco raźnie do przodu, bez wydumanych twistów. Jest po prostu napierdzielanka niemal non stop, do tego bez głupkowatego, szybkiego montażu, jak w „Transfomatorach 2”. Kilka scena jest nawet bardzo fajnych, jak na przykład moment wyjazdu konwoju z fabryki z głowicami – gdy startują AH-64 Apache (najseksowniejsza po F-14 Tomcat broń jaką wymyślił człowiek), robi się fajnie. Podobnie nienajgorsza jest akcja w Paryżu, gdy dwóch bohaterów ściga na piechotę uciekający samochód z czarnymi bohaterami. Wszystko to firmuje swoją twarzą Dennis Quaid, którego rolę można uznać za niezamierzoną autoparodię. Ale w końcu kto na taki film idzie dla aktorstwa?

Film niestety jest bardzo plastikowy, choć efekty komputerowe zrobione są poprawnie. Czuć tu jednak ducha kina dla dzieci w najprostszym wydaniu, więc tym dziewniej się czuję wiedząc, że bawiłem się w zasadzie całkiem nieźle. Gdyby tylko film był krótszy – na dobrą sprawę finał powinien pojawić się jakieś 20 minut wcześniej. Przydługawa finałowa bitwa podwodna jest po prostu męcząca i nużąca, a nawiązania do „Star Wars” zbytnio widoczne, jednak dużo to „G.I. Joe” nie daje. Cóż – w końcu to Sommers, jednak jest to i tak kino o niebo lepsze od jego koszmarnych „Mumii”. Tak więc – jak na taką kiszkę pasztetową jaką miał być film, jest całkiem niepasztetowo.

6/10

Odpowiedz
raz, temat jest, dwa, kolejny raz w złym dziale, Solo.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Panie, od pierwszej "Mumii" to ty sie odpierwiastkuj, bo to poziom przy ktorym "G.I. Joe", czwarty Jones, twoje "Gwiezdne Wojny" i kilka innych bzdur to sa sto lat za murzynami :)
"Koszmarne"! Pf...
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
wujo444 napisał(a):kolejny raz w złym dziale

Dlaczego? Przecież to nie jest film na podstawie komiksu.

Odpowiedz
Temat zostaje w tym dziale, poprosiłem Danusa o zamknięcie przedpremierowego. Tutaj piszemy o wrażeniach po premierze.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
....

Znaczy co, nikt już nie wie, gdzie co ma być? A wątki niech sie mnożą w cholere? Wczesniej zamykano ostre sprzeczki, powyżej dwudziestu stron, a tten o G.i.Joe - 5. Transformersy też są w dziale komiksowym, mimo ze komiks to ledwo produkt uboczny.

Odpowiedz
W tamtym temacie wrzucaliśmy newsy, oczekiwaliśmy na premierę - o samym filmie dyskutujemy tutaj.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
znaczy moda przeszła w zasade?

Odpowiedz
Przy większych produkcjach, na ten moment, tak.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Solo napisał(a):Film niestety jest bardzo plastikowy, choć efekty komputerowe zrobione są poprawnie.

a jak piękne panie w skórach? :) warto?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Tak, Snufflesie, jestes modem. We get it ;)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Cytat:a jak piękne panie w skórach? :) warto?

Właśnie! Sienna Miller wygląda? Przy włączonym trybie "trzynastolatka" da się obejrzeć? Lepszy niż TF:ROTF? Wszystkie pozytywne recenzje zwracają uwagę na przydługą końcówkę - aż tak źle? Lepszy niż "Van Helsing"? Idę dopiero w przyszłym tygodniu, stąd wolę zapytać.
Na razie nie mam podpisu, ale na pewno wymyślę coś błyskotliwego...

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):a jak piękne panie w skórach? warto?

Hell yes! :)
Sinna Miller zawsze jest warta tych 26 złotych.

[ Dodano: Nie Sie 09, 2009 12:15 ]
Karaluch napisał(a):Właśnie! Sienna Miller wygląda? Przy włączonym trybie "trzynastolatka" da się obejrzeć?

Sienna jest słodziutka (jak to Sienna), ale w czarnych włosach gorzej jej nież w blond. W ogóle nie poznałem że to ona na początku.

Karaluch napisał(a):Lepszy niż TF:ROTF?

Transfromatory dostały 4/10, to 6/10, wieć policz sobie. :)

Karaluch napisał(a):Wszystkie pozytywne recenzje zwracają uwagę na przydługą końcówkę - aż tak źle?

Źle, bo nie dość że bitwa podwodna (dziesiątki malutkich łodzi podwodnych napierdziela do siebie jak u Lucasa, tylko że nie wiadomo kto jest dobry a kto zły), plus rozwiązanie wątku p.t. who is who, plus porwanie prezydenta, plus wyjaśnienie dlaczego Sienna jest brunetką, plus powstanie nowego bad-guy'a, plus wyjaśnienie wątku romansowego, plus parę innych rzeczy, a wszystko to w 20 minut, albo i mniej. Tak, końcówka nie jest dobra.

Karaluch napisał(a):Lepszy niż "Van Helsing"?

Znacząco.

Acha - uwaga!
Do wszystkich którym "z dziubka się ulewa" (to taki eufemizm na słowo "rzyganie") na samą myśl o filmach pokroju "Transformers", czy "XXX" - nie idźcie, to jest dokładnie tego rodzaju kino, tyle że moim zdaniem spokojniej nakręcone i mające więcej fajnej akcji, ale ja mam znacznie wyższy próg tolerancji na taką rozrwykę, więc weźcie to pod uwagę.

Odpowiedz
Solo napisał(a):Dlaczego? Przecież to nie jest film na podstawie komiksu.
Film z tego co wiem jest na podstawie komiksów o J.I. Joe. To znaczy fabuła w dużej mierze opiera się o karty komiksów. A to że korzenie są takie same jak serii Transformers to już inna para kaloszy.
Na Rottenie średnia mocno spadła co mnie wcale nie dziwi. Myślę że pojutrze wybiorę się do Krakowskiego Multikina. Dawno nie byłem na żadnej komedii:P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Danus napisał(a):J.I. Joe.

fuckin priceless :D
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:Panie, od pierwszej "Mumii" to ty sie odpierwiastkuj, bo to poziom przy ktorym "G.I. Joe", czwarty Jones, twoje "Gwiezdne Wojny" i kilka innych bzdur to sa sto lat za murzynami :)
"Koszmarne"! Pf...

Dzięki Hitch, że mnie wyręczyłeś. Chciałem napisać dokładnie to samo :)

Odpowiedz
Cytat:fuckin priceless :D
Jeśli napisałem źle to kogo to obchodzi?? :razz:
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Solo napisał(a):Hell yes! Sinna Miller zawsze jest warta tych 26 złotych.

Na zwiastunach wygląda "ultimate hot" (z takim określeniem się spotkałem gdzieś na necie kilka razy) i właśnie ona bardzo mnie zachęca do wybrania się do kina (chyba w środę się wybiorę) jak i fakt, że przewiduje akcje z dobrymi efektami i jednocześnie wszystko będzie w miarę sprawnie fabularnie zrobione, ogólnie bez debilizmów w stylu "Transformers 2", no i bardzo lubiłem się bawić zabawkami Haasbro. Solo, gdzie do kina chodzisz, że płacisz prawie dwa razy więcej za bilet niż ja?

Odpowiedz
Jak spojrzeć na plakat, to aż odechciewa się cokolwiek pisać o tym filmie. Osobiście szkoda mi kasy na coś takiego, więc na pewno nie pójdę. Z resztą, po obejrzeniu tego debilnego klipu:

http://www.apple.com/trailers/paramount/gijoeriseofcobra/large-train.html

...upewniam się tylko, że dobrze robię.

Odpowiedz
Ronaldinho napisał(a):ogólnie bez debilizmów w stylu "Transformers 2"

Debilizmów nie brakuje niestety. Przykładowo, jakże często w tym filmie tzw. logika ekranowa bierze górę nad logiką prawdziwą. N.p. Scarlett, w scenie pogoni za badguy'ami ulicami Paryża, gdzie jej dwóch kolegów popyla w super nieziemskich kombinezonach z wykorzystaniem nieziemskiej technologii, siada w dżinsach i skórzanej kurtce na skradziony motocykl i włącza się do pogoni. A przecież do tej pory za każdym razem także była uzbrojona po zęby. Ale nie, teraz goni ich w ogóle bez uzbrojenia, chociaż nic w filmie tego nie uzasadnia. I takich scen tutaj nie brakuje. A w ogóle perełką dla mnie było wysadzenie pokrywy lodowej w Arktyce, bo dzięki temu udało się... zatopić bryły lodu, które tonąc zniszczyły bazę wroga. :) Poważnie mówię.

Ronaldinho napisał(a):Solo, gdzie do kina chodzisz, że płacisz prawie dwa razy więcej za bilet niż ja?

W Warszawie. Tam cena biletów to 26 pln.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon