G.I. Joe: The Rise of Cobra (2009) [temat spoilerowy]
To "kolorowe łajno" jest zdecydowanie lepsze od drugiej częsci Transformers pod prawie każdym względem poza efektami które przez większą część filmu są tylko poprawne, a w kilku momentach ostro zasysają (w komentarzu na DVD Sommers stwierdza że nie jest zbyt zadowolony z ujęć lotu nad pustynią i trudno mu się dziwić).

U mnie film ma 7/10, widziałem do tej pory cztery razy(w tym raz z komentarzem reżysera), jak/jesli wyjdzie sequel to z pewnością wybiorę się do kina, na RoC nie byłem bo spodziewałem się katastrofy ale potem po zapoznaniu się z opiniami paru osób sprawiłem sobie DVD w ciemno i zdecydowanie nie żałuję :P
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Oglądałem ten film z miesiąc temu i wiele mi z niego w głowie już nie zostało. Pamiętam tylko, że po seansie stwierdziłem, że to chyba najgorszy blockbuster dekady. I ten budżet - w/g imdb... 170 baniek!!
Na co do ciężkiej cholery poszły te pieniądze? Bo chyba nie na efekty specjalne co do których chyba wszyscy się zgadzają, że są żenujące...

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):To "kolorowe łajno" jest zdecydowanie lepsze od drugiej częsci Transformers pod prawie każdym względem poza efektami
To kolorowe łajno niczym nie różni się od drugiej części Transformerów. Ba, nawet jak wyrzucić rodziców Sama, Leo i klozetowy humor to Transformers nie jest wcale takim żenującym filmem. A teraz pomyślmy co wyrzucić z Joe by film nie był aż tak żenujący? Po dłuższym zastanowieniu nie ma tam nic takiego. Ten film jest po prostu jednym wielkim ciągiem żenady, durnoty, nielogiczności i chaosu.
Gieferg napisał(a):poza efektami które przez większą część filmu są tylko poprawne
Poprawne? Ja tam widzę masę pikselozy która chociaż na chwilę nie próbuje udawać rzeczywistości. Praktycznie każda scena gdzie użyto CGI wali taką sztucznością, że aż oczy bolą. W dobie tak zaawansowanego CGI jakie potrafią zrobić goście od FXów te w Joe są na żenująco niskim poziomie. Bardzo dobrze Perfik zauważył, na co poszło 170 baniek? Chyba na catering dla obsady, głównie.
A jeśli nawet taki Sommers jedynie ma wątpliwości do sceny przelotu nad pustynią to gratuluję oczu Sommersowi.
A takiego chaosu, natłoku w finałowej bitwie kolorowych fajerwerków, prze bajerowania, debilizmów, infantylnych scen to nawet w Egipcie w ROTF nie było.
Najlepszym momentem w filmie są napisy końcowe, wtedy odetchnąłem z ulgą i pomyślałem, że wreszcie to koniec.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Danus napisał(a):Ja tam widzę masę pikselozy
To obejrzyj normalną wersję a nie skompresowaną do 250 MB : ) Efekty słabe, ale ja tam żadnej pikselozy nie widziałem. Wiem, czepiam się słówek.

Różnica między G.I. Joe a Transformers 2 jest taka, że film Sommersa, choć niemiłosiernie durny, przyjemnie mi się oglądało, był tak zły, że aż fajny. TF:ROTF jest filmem tak złym, że aż... złym.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Wiem, czepiam się słówek.
To się nie czepiaj, wiesz o co mi chodziło:)
Mierzwiak napisał(a):Różnica między G.I. Joe a Transformers 2 jest taka, że film Sommersa, choć niemiłosiernie durny, przyjemnie mi się oglądało, był tak zły, że aż fajny. TF:ROTF jest filmem tak złym, że aż... złym.

A to już subiektywne odczucie. Obiektywnie myśląc G.I. Joe i Transformers:ROTF to ten sam poziom żenady, błazenady, debilności scenariusza. Jedyna różnica jaka dzieli oba filmy to poziom efektów specjalnych.
A co jeśli chodzi o moje subiektywne odczucie to, gdy wyrzucić wszystko co złe i niepotrzebne w Transformers jako letni blockbuster broni się znakomicie.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Danus napisał(a):Obiektywnie myśląc G.I. Joe i Transformers:ROTF to ten sam poziom żenady, błazenady, debilności scenariusza.
Choćbyś nie wiem jak bardzo wspinał się na wyżyny obiektywizmu, nie znajdziesz w G.I. Joe nic porównywalnie kretyńskiego do:

- robotów które plują, pierdzą i mają wielkie jaja
- transformerowego nieba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Bliźniaków
- braku znajomości geografii przez scenarzystów

Danus napisał(a):A co jeśli chodzi o moje subiektywne odczucie to, gdy wyrzucić wszystko co złe i niepotrzebne w Transformers jako letni blockbuster broni się znakomicie.
Błagam. Film ocenia się takim, jakim jest, a nie jakim byłby po usunięciu z niego 30 minut scen.

Odpowiedz
Ja tam jednak wolę drugą część Transformersów. Z nadmiaru debilizmów, przy oglądaniu obu filmów może rozboleć baniak, ale ja juz wolę klozetowy humor, niż silenie się na powagę twórców G.I. Joe.

Odpowiedz
Jak można lubić kiłę nad rzeżączkę? :)

Jeśli już porównujemy efekty specjalne to wiadomo, że Bayowszczyzna ma lepsze F/X, natomiast film Sommersa to jeden wielki zlepek ch... wie czego, jak Bay nie zna geografii to Sommers podstaw fizyki itd. itp.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Snappik napisał(a):jak Bay nie zna geografii to Sommers podstaw fizyki itd. itp.
Tia, bo Transformers powinni pokazywać na lekcjach fizyki w celach edukacyjnych :razz:

Odpowiedz
Cytat:Najlepszym momentem w filmie są napisy końcowe,

To jedyne czego nie potrafiłem znieść i musiałem wyłączyć ze względu na muzykę jaka wtedy leci. Z dwojga złego już wolę Linkin Park.

Cytat:To kolorowe łajno niczym nie różni się od drugiej części Transformerów. Ba, nawet jak wyrzucić rodziców Sama, Leo i klozetowy humor to Transformers nie jest wcale takim żenującym filmem.

Tak też zrobiłem :mrgreen: i faktycznie jest duuużo lepiej, ale ja tu porównuję wersje kinowe, nie fanedity.

Cytat:silenie się na powagę twórców G.I. Joe.

que?

Odpowiedz
Sympatyczny film, choć na pierwszej połowie bawiłem się lepiej niż na drugiej. Po Paryżu akcja jakoś siada, choć w końcówce jest całkiem nieźle. Choć efekty są cienkie, to nie przeszkadzały mi; mimo wszystko film ma coś w sobie i pozwala się oglądać bardzo dobrze. Ostatnie pół godziny natomiast to najlepsze Gwiezdne wojny od czasów Powrotu Jedi.:)

Nie mam pojęcia jak można tutaj się czepiać braku poszanowania dla fizyki itp. - to jest przecież film DLA DZIECI, a dokładniej dla chłopców, i to bardzo właściwy film dla chłopców, bo się w nim zabijają. Wychowałem się na kreskówkach, które Sommers ekranizuje w idealny sposób (bo to już nie jest tylko GI Joe, to jest każda zajebista kreskówka z 80s obecna duchem na ekranie). Włączył mi się podczas seansu tryb banana na ryju - baza GI Joe jest ZAJEBISTA i gdybym miał te dziesięć lat, pewnie bym zaraz budował coś takiego z klocków. Sommers zekranizował fantazje dziesięciolatków zakochanych w transformersach i żołnierzykach, a przy tym nie poleciał w wulgarne i niepotrzebne dowcipy rodem z Baya, ani w nieczytelną akcję. Gdyby w takim stylu zrobiono ekranizację TF-ów, pewnie dałbym jej minimum 7/10. Bo tyle daję GI Joe.

Tak w ogóle to szacun dla reżysera. Pociągnąć w niezłym stylu tak długą scenę akcji jak finalna - to dopiero wyczyn.

Odpowiedz
high five <ok> :mrgreen:

Natomiast jedno co mi się nie podobało to sama końcówka kiedy to
- moment trochę jak z jakiejś parodii :lol:

Odpowiedz
Dokładnie, ale jeszcze gorzej wypadło samo wklejenie aktorów do CGI cel - najgorszy efekt w całym filmie. Coś im z perspektywą nie wyszło, zupełnie jak w MIB2, gdy widać Smitha stojącego w przepołowionym pociągu. Dziwna scena, jakby robiona w pośpiechu.

Odpowiedz
A może by tak do działu komiksowego z tym tematem?

Odpowiedz
Już pisaliśmy o tym. Tam jest temat o wrażeniach przed premierą, tutaj po. Zostawmy jak jest.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Pamiętam że po filmie podziewałem się tego samego co w przypadku Bayformers, czyli wielkiej dawki odmóżdżającej akcji i efektywnie efekciarskiego shitu. A tu proszę zeskocznie, bowiem film okazał się naprawdę niezły, zdecydowanie lepszy od trylogii filmowej Transformers w reżyserii Michaela Baya. G.I. Joe: The Rise of Cobra nie pozuje na poważne ani ambitne dzieło, nie jest też wydaje mi się skierowany do ''dzieciaków'' a bardziej do pokolenia pamiętającego produkcję animowaną o G.I. Joe z czasów VHS. Jest to więc sentymentalna podróż w przeszłość i muszę przyznać że długo na coś takiego czekałem. Jest śmiesznie, miło i jest odpowiednia dawka akcji. Stephen Sommers się postarał i sprawy ogólnie nie sknocił. Aktorów do ról dobrano bardzo dobrze, szczególnie przypasował mi Storm Shadow i Baronowa. Ogólnie muszę powiedzieć że soundtrack jest całkiem niezły , ma dynamiczne jak i spokojne utwory. Moje ulubione to oczywiście Mars Industries, General Hawk, Snake Eyes (zwłaszcza końcówka), oraz End Credits. Jedyny minus chyba taki że utwory te mogły by być dłuższe i bardziej zróżnicowane.

Plusy:
- Paryski pościg
- Snake Eyes
- Drużyna G.I. Joe jest całkiem nieźle przedstawiona
- Snake Eyes vs Storm Shadow
- Zartan

Minusy:
- film mógłby być nieco dłuższy
- czasem rzeczywiście efekty specjalne mogłyby być lepsze
- Snake Eyes złożył śluby milczenia
- kostiumy Delta Six

Odpowiedz
Pierwszy raz obejrzałem dopiero wczoraj na TVNie ten film. Myślałem, że to jakaś durna nawalanka w stylu Transformers 2. Jak zem sie przeliczył, nie jest to dobry film oczywiście ale w sumie taki...fajny :)
Plusy:
- fabuła (jak na taką bajkę oczywiście)
- bohaterowie (wszyscy, bez wyjątku, każdy ważniejszy ma objaśnioną genezę)
- akcja w Paryżu
- humor
- Sienna Miller i Ruda :)
Minusy:
-efekty wiadomo, kuleją
- w końcówce trochę zrobiło się nudnawo, i jakby tak za szybko dopowiedziano wszystkie wątki
6/10

Odpowiedz
Chciałbym napisać, że film jest denny ale wytrzymałem około 15 min. Już dawno żaden film mnie tak nie odrzucił już na samym początku.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):nie znajdziesz w G.I. Joe nic porównywalnie kretyńskiego do:

- robotów które plują, pierdzą i mają wielkie jaja
- transformerowego nieba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Bliźniaków
- braku znajomości geografii przez scenarzystów

A tonący lód? :)

Odpowiedz
O, w dupensa. Nie wiedziałem, że to Sommers reżyserował to ścierwo :D. Patrząc na to, co facet wyrabia od Powrotu Mumii, należałoby oblać go wódą i podpalić :>

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon