G.i.Joe - Animated series
Firma Sunbow Productions w 1983 roku rozpoczęła produkcję animowanych przygód Joe'sów walczących z bezwzględną organizacją o nazwie Cobra. Początkowo nie planowano nakręcić pełnego serialu. Pracownicy firmy Sunbow stworzyli pięcioodcinkową mini-serię o nazwie "The Mass Device" (znaną także jako "G.I.Joe: A Real American Hero"). Rok później, w 1984 roku powstała kolejna pięcioodcinkowa mini-seria o nazwie "The Revenge of Cobra". W roku 1985 Sunbow rozpoczął pracę nad serialem G.I.Joe, który ostatecznie składał się z dwóch sezonów. Pierwszy sezon rozpoczynał się pięcioodcinkowym "The Pyramid of Darkness" i składał się ostatecznie z 55 odcinków. Drugi natomiast rozpoczynał się również pięcioodcinkowym "Arise, Serpentor Arise" i składał się z 30 odcinków. W 1987 roku Sunbow stworzył pełnometrażowy, animowany film – „G.I.Joe: The Movie”. Po filmie, Sunbow nie kontynuował już serialu.

W 1989 studio DIC Animation podjęło się próby kontynuowania serialu. Serial DIC-a składał się z 44 odcinków i rozpoczynał się wzorem Sunbowa, pięcioodcinkowym "Operation Dragonfire". DIC operował jednak dużo mniejszym budżetem niż Sunbow, co niestety dało się odczuć.

Czy ktoś oglądał ten serial z lat 80 -tych? choć serial był bardziej sci-fi niż np. komiksy to i tak to była jedna z najwspanialszych serii mojego dzieciństwa, potem był fantastyczny "G.i.joe The Movie" ( http://www.film.org.pl/prace/akcja_g_i_joe.html ) no i ten niesamowity głos Cobry Commandera! To było coś!!!

świetne niezapomniane intro z The Movie

Odpowiedz
G.I. Joe: A Real American Hero było mini serią niezłą z niezłym intro ale kiepskim endingiem. Trochę się dzieje, ale jednak czuć pewien niedosyt. Wraz z odcinkiem trzecim - The Worms Of Death rola takiej postaci jak Snake Eyes wysuwa się na pierwszy plan. Niestety tylko na chwilę, a szkoda że nie pociągnięto tego. G.I. Joe: The Revenge of Cobra jako również mini serial, był uważam nieco lepszym, lepszy eding ale to jeszcze nie było to. Dopiero główny serial, czyli dwa sezony to było naprawdę to. Sezon pierwszy miał wspaniałe intro z wielką Cobrą, sezon drugi wprowadził wiele ciekawych postaci. B.A.T, Sgt. Slaughtera i wreszcie Serpentora. Swoją drogą zawsze warto zwrócić uwagę na odcinki które mają ciąg dalszy, są chyba w obu sezonach najlepsze. A na pewno "Arise, Serpentor, Arise!'' jest jednym z moich ulubionych i chyba najlepszych w tym serialu.

I tak dochodzimy do DIC Animation, którą rozpoczyna min seria Operation Dragonfire. Słaba moim zdaniem, wygląd takich postaci jak Destro czy Serpentor na zdecydowany minus. Jedynie Cobra Commander w swojej zbroi jakoś się jeszcze prezentuje na plus, ale to i tak za mało.

Właściwy serial znów podzielono na dwa sezony, przy czym oba rozpoczyna najlepsza muzyka z intro jeśli chodzi o dotychczasowe.
Zdecydowanie bardziej podobał mi się jednak sezon drugi który ma przynajmniej dwa dobre odcinki, mianowicie ''The Sword Long'' i ''The Sludge Factor''. Niestety reaktywacja G.I. Joe straciła gdzieś na rozmachu i wydaje mi się że do głosu doszedł pewien powoli brak pomysłów.

GOT TO GET TOUGH!!!? YO JOE!!!!

O G.I. Joe: The Movie z 1987 roku wypowiadać się szczerzej nie będę, ogólnie mówiąc nie spodobał mi się. Serial Sigma 6 sobie darowałem, jest efektownie efekciarski ale to nie to czego bym oczekiwał. Warto jednak zwrócić jedną uwagę na Resolute, choć ma zarówno plusy i minusy.

plusy
- zmazanie plamy pozostawionej przez Sigma 6
- większy realizm , sporo krwi
- udane odejście od broni laserowej
- nie przerysowane postacie i sporo zapadających w pamięci scen
- Snake Eyes, takiego chce oglądać

minusy
- odcinki zbyt krótkie że aż niektóre wątki chciało by się rozbudować
- brak niektórych postaci
- Żołnierze Cobry i ich celność godna podziwu , mimo iż to mięso armatnie wymagam czegoś więcej
- spodziewałem sie innego Happy Endu

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon