Gdyby znane filmy kręcili inni reżyserzy
#21
Czemu nie ;)? Były by to pierwsze filmy, na których trzeba się domyślać co jest na ekranie ;)
Zawsze jakaś rewolucja :P
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
#22
Ja widziałem na dużym ekranie film określany mianem pierwszego nakręconego komórką. Było to jakieś 5-6 lat temu, więc do tego jakość realizacji była tak zła, jak to tylko możliwe. Najsmutniejsze było jednak to, że to był pozytyw wiążący się z tym filmem, tzn. ciekawostka do opowiadania znajomym "widziałem film nakręcony komórką". To co było w nim tak naprawdę złe, to przeogromna dawka pretensjonalności.

Odpowiedz
#23
A to z drzewem widziałeś?
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
#24
Nie, nauczyłem się już pewnych filmów unikać na tym festiwalu ;)

Odpowiedz
#25
Buried, reż. Michael Bay

Film zaczyna się prologiem ukazującym konwój ciężarówek, który nagle zostaje zaatakowany przez irackich rebeliantów. W jednej chwili niemal wszystko wybucha, pojazdy latają w powietrzu, pojedyńcze pociski karabinowe odrzucają ludzi na wiele metrów (oczywiście z obowiązkowym dymkiem z rany, zamiast krwi). Amerykańscy żołnierze i kierowcy dzielnie się bronią aż do przybycia irackich statków kosmicznych i robotów, które przechylają szalę zwycięstwa na niekorzyść Jankesów.

Młoda pracowniczka kontraktowa (w tej roli Megan Fox) budzi się w drewnianej trumniej. Ma przy sobie jedynie laptopa, telefon komórkowy, telefon satelitarny, Ipada, Ipoda, Iphone'a, dostęp do konta premium na Facebooku i najnowsze Porsche. Na laptopie znajduje klip, mówiący że ma wykorzystać to wszystko do zdobycia 30 miliardów dolarów okupu za siebie. Zaczyna się wyścig z czasem.

Na jej ratunek rusza weteran-komandos (Shia LaBeowolf). Przeczucie mówi mu, że wraz z zespołem innych komandosów-weteranów musi urządzić rozpierduchę w dzielnicy finansjery Bagdadu. Gdy porywacze wiążą te fakty, postanawiają dostać się do porwanej, ale okazuje się że nie wiedzą, gdzie jest, bo zakopali ją w losowo wybranym miejscu na świecie, mając zawiązane oczy i szczelne nauszniki.

Megan Fox musi stawić czoła dostającym się do trumny w ogromnych ilościach: piaskowi, dzikim zwierzętom i terrorystom.


Michael Bay postanowił ograniczyć ilość scen w trumnie do minimum, bo jak powiedział "zamknięta przestrzeń zabija wolność operatora i reżysera. Tej opowieści nie da się zrobić w inny sposób, na serio!". Na potrzeby filmu wymyślili obaj też zaawansowaną technicznie metodę nagrywania materiału - rzucanie kamerą lub wystrzeliwanie jej z wielkiej procy. Shia LaBeowolf zostaje ogłoszony królem kina akcji, a Megan Fox jego nadworną nałożnicą.

Budżet: 500 milionów dolarów.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#26
Królestwo Niebieskie

reż. Clint Eastwood (odmłodzony 20 lat).

Balian (Clint) jest owdowiałym i starszawym kowalem oraz byłym żołnierzem, gdzieś na wsi w Europie, wychowującym samotnie dwójkę dzieci. Przyjeżdża do niego pewnego razu rycerz, stary znajomy (Jeff Bridges) wraz ze swoimi zabijakami - mauretańskim, nawróconym wojownikiem (Morgan Freeman), germańskim wojownikiem (w tej roli jąkającego się rycerza od czasu wyprawy na Prusy - Colin Firth), oraz szpitalnikiem opowiadającym zabawne anegdotki (Roberto Benigni) proponując udział w krucjacie, która ma na celu obronić Jerozolimę. Wieksza część filmu to malownicza podróż do Jerozolimy, w tle spokojne, gitarowe rytmy stworzone przez samego Eastwooda. Od czasu do czasu grupa przyjaciół natyka sie na złych ludzi i z większym lub mniejszym skutkiem wymierza im sprawiedliwość. Poza tym jest dużo rozmów o ludzkiej egzystencji. W końcu docierają do Jerozolimy, by stawić czoła wrednemu marszałkowi (Gene Hackman), który zagraża obronie miasta samodzielnie nadzorując budowę balist i wzmocnień murów obronnych, z miernym skutkiem. Dodatkowym problemem jest atakujacy karawany muzułmańskie sir Walter (John Goodman), co prowokuje Saladyna (Ben Kingsley) do szybszego rozpoczęcia wojny.

Odpowiedz
#27
Geneza Planety Małp (reż. James Cameron)

Will pracuje w zoo, do którego ktoś podrzuca genetycznie zmodyfikowaną małpę. Jest niebieska. Will zaprzyjaźnia się z małpą, zwierzak dorasta, w międzyczasie poznaje kobietę swojego życia, lecz potem odkrywa w sobie miłość do zwierząt (wątek zoofilii jest nakreślony w listach pomiędzy małpą a Willem). Kiedy luba dowiaduje się o listach, chce zniszczyć małpę, zoo, cały świat. Epicka bitwa w ogrodzie zoologicznym przeradza się w Armagedon, w wyniku której ludzie zamarzają w wodzie, uwięzieni przez niedźwiedzie polarne i rekiny. Małpa ucieka i udaje człowieka, aby doprowadzić do modyfikacji kolejnych małp. Nikt się nie orientuje, że "ta owłosiona" koleżanka to wróg! Kiedy Will rusza, aby wyznać swoje błędy, zostaje wciągnięty przez śrubę kutra ratującego ludzi zamarzających na krze, ale w ostatnich chwili ratuje się, wyskakuje z wody i zostaje zgnieciony przez ogromną prasę. Ostatnia Scena pokazuje oczy małpy, kamera oddala się, i widać jak zwierzak trzyma sterownik do tej prasy. W tle stoją inne niebieskie małpy.
loading podpis...

Odpowiedz
#28
http://www.joemonster.org/art/13376/Co_by_bylo_gdyby_to_nie_Cameron_stworzyl_Avatara_

Odpowiedz
#29
Dredd 3D – reż. Jerzy Kawalerowicz

Polacy w końcu weszli w świat komiksu i to z przytupem. Podobno film ma prawdziwe 3D (na plakacie oderwał się kawałek hełmu Dredda, i ludzie uwierzyli że to te czy de!). Film opowiada o samotnym policjancie na przełomie ustroju, pracującym dla Megapolice, organizacji powiązanej ze Złotopolskimi. Ów Józef, bo tak się bohater nazywa, zmienia nazwisko i działa pod przykrywką jako Dredd (drugie "de" to literówka, co wyjaśnia trzydziestominutowa scena dziejąca się w urzędzie miasta – krytycy twierdza, że to prawdziwa esencja akcji!). Do pierwszej akcji przydzielają mu młodą dziewczynę, która ma problemy z narkotykami i myśli, że jest Świętą Anną, o czym Józef dowiaduję się od dilerki, jej Mamy. Na końcu filmu widzowie zapamiętają scenę płaczu bohatra i wyznania wszystkich swoich grzechów mamie partnerki.
loading podpis...

Odpowiedz
#30
Żadnego księdza? Żadnego złego ruska?

Odpowiedz
#31
Powtórzyłem sobie dzisiaj Popiół i Diament i jak dla mnie to bardzo Mannowski film pod wieloma względami. Nie będę tu pisał rozprawki, jakby wyglądał w jego rękach i kolorze, ale tak mi się rzuciło na myśl i przy okazji temacik idzie w górę - może ktoś ma jakieś nowe pomysły :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filmy na święta Gieferg 66 13,125 24-11-2019, 15:30
Ostatni post: al_jarid
  Filmy, które ostatecznie nigdy nie powstały bądź nie doczekały się dystrybucji slepy51 14 6,738 05-02-2019, 23:53
Ostatni post: settokaiba
  Dzieciaki a filmy Gieferg 163 37,496 10-01-2019, 14:24
Ostatni post: Gieferg
  Najbardziej oczekiwane filmy w życiu Gieferg 20 2,805 29-06-2017, 12:00
Ostatni post: Gieferg
  Filmy, które były wg Ciebie zajebiste, ale nigdy nie obejrzałeś ich ponownie Super8 17 2,602 25-02-2017, 00:33
Ostatni post: Szpeku
  Filmy gdzie przychodzi po kogoś ŚMIERĆ Pai-Chi-Wo 10 2,351 12-02-2017, 00:34
Ostatni post: Pai-Chi-Wo
  "Filmy więzienne" Bronco Bill 28 28,535 09-02-2017, 01:15
Ostatni post: Krismeister
  Filmy prawnicze Eorath 24 11,727 07-02-2017, 19:23
Ostatni post: Pai-Chi-Wo
  Filmy, które doceniliście po latach military 36 7,248 03-02-2016, 21:32
Ostatni post: Szpeku
  Filmy, które nigdy nie zostały zrealizowane. Arahan 5 2,082 21-09-2015, 13:47
Ostatni post: SnappikUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości