Ghost Rider (temat ogólny)
Obrałem sobie za cel obejrzenie wszystkich w miarę nowych ekranizacji komiksów Marvela, więc dla tych najgorszych przyda się jeden wspólny wątek, coby miejsca nie marnować. Na początek...

Ghost Rider - this movie has been rated FS for Fucking Stupid. O maj gad, toż to totalna amatorszczyzna w absolutnie każdym aspekcie. Fabuła denna, aktorzy totalnie znudzeni albo ekstremalnie niedopasowani do roli, Nicholas Cage niezamierzenie śmieszny, montaż dziwny (retrospekcje z pierwszych 5 minut w szóstej minucie rządzą), niepotrzebne silenie się na tanią efektowność, efekty jak z jakiejś starej gry wideo (choć jeden - przyciąganie helikoptera łańcuchem - wyszedł dość nautralnie)... Oglądając Nicholasa Cage'a myślałem "dajcie wreszcie Ghost Ridera", kiedy pojawił się GR - "jednak wróćcie do Nichoalsa Cage'a". Czasami odnosiłem wrażenie, że reżyser chce zrobić coś w stylu Planet Terror i innej pseudo-grindhousowej tandety, ale nie, on raczej chciał zrobić poważny film. 1/10. X-men: Wolverine był o wiele lepszy.

W kolejce: Elektra (widziałem, ale już nie pamiętam), Hulk Anga Lee, Daredevil i dwie Fantastyczne Czwórki. X-meny, Ironmany, Spidermany i drugi Hulk już obczajone, więc chyba o niczym nie zapomniałem?

Odpowiedz
Po co zakładać jakiś nowy temat skoro większość tych filmów ma oddzielne tematy?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Ghost Rider nie ma tematu (chyba).

Ghost Ridera też obejrzałem (w 2009) w ramach nadrabiania zaległości z Marvela razem z obydwoma Hulkami i Daredevilem i z tej czwórki był zdecydowanie najgorszy. Z wielkim trudem dotrwałem do końca. Szkoda, bo postać zdawała się ciekawa (w komiksie który czytałem wydany bodaj w 1993 czu 1994 roku Mega Marvel), z tym że to by trzeba zrobić na poważnie i z Rką żeby w ogóle miało sens.

Cytat:Hulk Anga Lee, Daredevil

Te akurat swoje tematy mają.
Dobra rada - jak będziesz sięgał po Daredevila to zrób sobie przysługę i obejrzyj Dir Cuta.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Dobra rada - jak będziesz sięgał po Daredevila to zrób sobie przysługę i obejrzyj Dir Cuta.

...wtedy fabuła będzie miała mniej wiecej ręce i nogi, co nie zmienia faktu, że film dalej jest do dupy :)

Odpowiedz
Tak mniej więcej na 7-8/10.

Odpowiedz
Przemianowałem temat na taki, bo o wszystkich innych wspominanych przez military'ego filmach można gadać w odpowiednich tematach (o Elektrze w temacie o Daredevilu spokojnie można rozmawiać).
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ghost Rider moja ocena 1/10.
Niestety moim zdaniem daleko temu filmowi do X-Men 1 i 2, Iron Mana 1 i 2, Thora, Batmanów Burtona i Nolana czy nawet obu Hulków.
Za to bardzo blisko do Daredevila, Elektry, Fantastycznej Czwórki 1 i 2, Spider-Mana 1, 2 i 3, Batmanów Schumachera itp.
Druga część Ghost Ridera będzie chyba jeszcze gorsza robią ją twórcy Gamera oraz Adrenaliny 1 i 2 :) :).

Odpowiedz
Lubię filmy na podstawie komiksów i ogólnie wszystko, co z amerykańskim komiksem związane. Sam Ghost Rider to bardzo ciekawa postać (już sam jego wygląd robi niesamowite wrażenie). Film z Cagem nie przypadł mi jednak do gustu. Sam Cage w roli Blaze' a nie wypadł zbyt dobrze. Podobnie ma się sprawa z Evą Mendes w roli kobiety głównego bohatera, choć tu mam zastrzeżenia głównie do wyglądu, bowiem ta pani (delikatnie mówiąc) do najpiękniejszych nie należy moim zdaniem. Reszta obsady już lepsza. Grabarz, Mefisto i Blackheart wypadli dobrze. Szkoda, że pomocników Blackhearta przedstawiono tak na odwal się. Żaden z nich nie ma charakteru i widz nie ma możliwości polubić któregokolwiek z nich. Efekty świetne, choć samej akcji jest dość mało i bardzo często podczas oglądania filmu zbiera się na ziewanie. Walki są ciekawe, ale mogłyby być dłuższe. Fabuła sztampowa i niczym nie zaskakująca. Należy pochwalić za to muzykę (w momencie pierwszej przemiany w Ridera, czy sama piosenka Ghost Riders in the Sky podczas napisów końcowych). Oby dwójka była lepsza.

-5/10

Odpowiedz
Tak w ogóle to większość marvelowskich filmów superhero mam na półce z DVD - są i wszystkie X-Meny i Spider-Many, obydwa Hulki, Daredevil (zarówno na DVD jak i BD), Iron Many, Punishery (choć najnowszy tylko dlatego że była wyprzedaż płyt w wypożyczalni) - do nich wszystkich rzadziej lub częściej wracam; Ghost Rider obok Elektry i F4 jest jednym z wyjątków.

Cytat:omocników Blackhearta przedstawiono tak na odwal się. Żaden z nich nie ma charakteru i widz nie ma możliwości polubić któregokolwiek z nich.

A czemu mielibyśmy akurat ich lubić?

btw - efekty specjalne w tym filmie są koszmarnie złe.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):A czemu mielibyśmy akurat ich lubić?
A co w tym dziwnego :wink: ? Fakt, to postaci trzecioplanowe, ale można było dać im trochę charakteru i nieco ciekawiej ich przedstawić. W komiksach jest pełno takich postaci, które choć nie grają zbyt dużej roli są dość rozbudowane. No chyba, że w komiksach też tacy byli, wtedy zwracam honor :wink: .

Odpowiedz
Jestem ciekawy, o co chodzi z dwójką? N. Cage wraca, D. S. Goyer wraca a ponoć historia ma być opowiedziana od początku. Oby lepiej.

A na jedynce byłem w kinie (jakoś mam słabość do E. Mendes). Wychodząc, żałowałem kasy, czasu i N. Cage'a za zagranie w tym filmie.

Odpowiedz
Trailer sequela czy co to tam jest:

Lamberta odkopali :)

Jest w tym zwiastunie coś co sprawia, że chętnie obejrzę, mimo że jedynki nie znoszę. To będzie z pewnością inny film (zresztą budżet to mniej niż połowa budżetu jedynki, musi być inny). Może będzie lepiej bo trudno by było gorzej ale...
WTF?

Odpowiedz
Uważam tak samo jak Gieferg. Od siebie dodam, że na razie efekty wydają się w paru momentach sztuczne (szczególnie czaszka Ridera), ale chłopaki mają jeszcze czas, żeby nad tym popracowac. Też liczę, że powstanie coś lepszego niż słaba jedynka. Widac, że w filmie uświadczymy trochę czarnego humoru - mi pasuje. Również czekam, oby to dostało R' kę.

Odpowiedz
Ten film będzie miał Rkę, ale boli mnie, że zamiast mega poważnego kina na podstawie komiksu reżyserzy zrobią zapewne z tego parodię. Szkoda.
koronex1989

Odpowiedz

(21-08-2011, 06:17)Gieferg napisał(a):
WTF?

Przecie to tylko scena do trailera.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Oj wcale nie byłbym tego taki pewny, biorąc pod uwagę to co obaj panowie wcześniej nakręcili.
koronex1989

Odpowiedz
Cytat:Ten film będzie miał Rkę

Skąd ta pewność? Niby Marvel Knights ale gdzie bym nie spojrzał jest mowa o PG-13.

Przynajmniej tym razem sam Ghost Rider wygląda nieźle, bo w przypadku jedynki na sam jego widok ręce opadały...

Odpowiedz
Była relacja z Comic-Con:

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=79168
koronex1989

Odpowiedz
Ekstremalnie ekstremalny ten news [Obrazek: hahaha.gif]

A co do Rki, to i tak za wcześnie by otwierać szampana. Punisher WarZone anyone?

Odpowiedz
(21-08-2011, 19:53)Gieferg napisał(a): Punisher WarZone anyone?

Heh. Nie można mieć wszystkiego najwyraźniej. Jak nie ma R to źle a jak już dadzą to przesadzają i robi się komicznie.

Pierwszy GR nie był wcale najgorszy. Był średni, takie 5/10. Jak będzie tu? Trailer sugeruje, że lepiej ale to... trailer. Trailery kłamią.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon