Ankieta: Jak oceniasz "Ghost in the Shell"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Ghost in The Shell (2017)
Na podstawie mangi więc pasuje do działu.

Widziałem swego czasu dwa filmy, niestety, pomimo tego, że klimaty niby takie, jakie lubię, to już forma przekazu jaką jest anime nie bardzo mi odpowiada, więc obejrzałem/zapomniałem (pamiętam tylko że drugi praktycznie przespałem), No ale może z wersją aktorską będzie lepiej.

[Obrazek: ghostox.jpg]

W obsadzie Scarlett Johansson (średnio mi pasuje ten pomysł, wolałbym mniej znaną twarz - no i jak to brzmi - Scarlett Johansson as Motoko Kusanagi?)  Michael Pitt (nie znam gościa) i... podobno Michael Wincott (a to zawsze plus).

Reżyseruje Rupert Sanders (którego kojarzę tylko ze Snow White and the Huntsman)
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming

Odpowiedz
Cytat:Michael Pitt (nie znam gościa)
Najbardziej znany z ról w Boardwalk Empire, Marzycielach, remake'u Funny Games i quasi-biografii Kurta Cobaina. Tak czy inaczej, bardzo dobry aktor i fajnie, że załapał się do dużej produkcji.

Odpowiedz
I "śmiertelnej wyliczanki"

Pierwsze skojarzenie

[Obrazek: MV5BMTc2Mzg0NjA2N15BMl5BanBnXkFtZTcwOTc5...00_AL_.jpg]
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Trochę lipa, że biała gra azjatkę, ale z drugiej strony to chyba nie za bardzo jest w czym wybierać wśród azjatek, jeśli film jest przede wszystkim na rynek zachodni i potrzebowali dużego nazwiska.

Anime ogólnie ssie, ale matrixy pokazały, że przekład na kino może mieć bardzo dobre skutki, aż dziwię się, że tyle z tym czekali.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Nie ma to jak zgeneralizować szeroką formę do ogólnego ssania ;). Animowane "Ghost in the Shell" lubię, szanuję, mam na dvd.

Odpowiedz
(14-04-2016, 16:57)Phil napisał(a): Nie ma to jak zgeneralizować szeroką formę do ogólnego ssania ;)

Ale pisze za siebie przecież. Obejrzałem kilka filmów, parę odcinków różnych seriali i dla mnie anime ssie. Propsuję stronę techniczną, która w GITSie, Appleseedzie czy gdzie tam jeszcze potrafi stać niezwykle wysoko, ale na tym raczej koniec.

Przy czym ssie - w tym przypadku oznacza, że w najlepszym razie dobija do przeciętności.

Odpowiedz
(14-04-2016, 16:50)Negatywny napisał(a): ...chyba nie za bardzo jest w czym wybierać wśród azjatek, jeśli film jest przede wszystkim na rynek zachodni i potrzebowali dużego nazwiska.

Czekam na bule od Azjatów. Wróć... oni nie robią takich akcji. Chyba. Można by dać Zhang Ziyi lub ...

[Obrazek: 71d65b02348c0d103bf88f000afcc6d2_XL.jpg]

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ale Azjatka nie przyciągnie tłumów do kina, Scarlett tak. Więc nie ma czego rozstrząsać.

Odpowiedz
Anime od Mamoru Oshii to klasyk i film wybitny. A w połączeniu z niesamowitym scorem Kenji Kawaia cały seans jest niesamowitym wręcz filozoficznym przeżyciem. Zresztą zobaczcie ten fragment połączenie obrazu z muzyką i nie wiem, jak filmowcy będą chcieli to przeskoczyć, czy osiągnąć:

Scarelett Johansson jakoś średnio mi pasuje do tej roli. Ale jeżeli film ma mieć eRkę i po "Under the Skin" Scarlett znowu nie miałaby oporu, to przynajmniej może będzie na co popatrzeć ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Zatrudnili białych, przerobią ich CGI na żółtych... Ciekawe czy z lepszym skutkiem niż w "Atlasie Chmur" gdzie wyglądało to... odrzucająco

http://www.comicbookresources.com/article/ghost-shell-studios-tested-cgi-make-white-actors-appear-asian

Odpowiedz
(14-04-2016, 16:17)nawrocki napisał(a):
Cytat:Michael Pitt (nie znam gościa)
Najbardziej znany z ról w Boardwalk Empire, Marzycielach, remake'u Funny Games i quasi-biografii Kurta Cobaina. Tak czy inaczej, bardzo dobry aktor i fajnie, że załapał się do dużej produkcji.

Pitt miałby szanse zostać sporego kalibru gwiazdą, ale znany jest powszechnie ze strasznego gwiazdorzenia. W Boardwalku uśmiercili jego postać, bo podobno wszyscy na planie mieli go dość, z Hannibala też go chyba wypieprzyli. Gdzieś czytałem, że agentów też dość często zmienia, a raczej ci opuszczają jego :P

Cytat:Ale Azjatka nie przyciągnie tłumów do kina, Scarlett tak. Więc nie ma czego rozstrząsać.

Pewnie będzie gniot i mam wywalone na ten film, ale gdzieś jest napisane, że w głównej roli ma być Azjatka? Wpływa to jakoś na fabułę, ma jakieś znaczenie? Inna sprawa, że - jak podaje imdb - bohaterowie, w tym Johansson, mają japońskie nazwiska z oryginału. LOL. Przypuszczam jednak, że to radosna twórczość internautów, polegająca na dopasowaniu twarzyczek aktorów do znanych im postaci , a wytwórnia nie podała jeszcze takich danych.

Odpowiedz
Ale, że co, w ekranizacji GITS nie będzie postaci z anime, tylko jakieś inne?

Odpowiedz
Ghost in The Shell, Blade Runner 2, Cyberpunk 2077 - zapowiada się renesans cyberpunku, i dobrze bo to jeden z moich ulubionych gatunku.

Odpowiedz
Byłbym w siódmym niebie, gdyby tak było. Poczekajmy może jak te filmy się będą prezentowały i wtedy zobaczymy czy mamy renesans czy... sam nie wiem co.
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
(14-04-2016, 15:53)Gieferg napisał(a): Reżyseruje Rupert Sanders (którego kojarzę tylko ze Snow White and the Huntsman)

Bo tylko to nakręcił :)

Szczerze mówiąc, średnio jara mnie pomysł na adaptację tej mangi/anime.. Zdecydowanie bardziej wolałbym zobaczyć wariację na temat "Akiry". Reżyser jak i obsada też letnia. Jakbym miał dać takie coś gościowi z jednym filmem na koncie, to prędzej byłby to Garland, który przynajmniej byłby obietnicą jakiegoś ciekawszego podejścia do tematyki (a piszę to jako osoba, której Ex Machina nie przypadła do gustu).
Johansson natomiast to już z lekka nieporozumienie. Bynajmniej nie chodzi tu o to, że wybrali białą do roli Azjatki. Odnoszę po prostu wrażenie, że Scarlett aktorsko zatrzymała się na jakimś etapie i nie wie co robić ze swoją karierą. Myślałem, że między Marvelami będzie sobie wybierać jakieś mniejsze i ambitniejsze projekty, a tymczasem pcha się w co raz to nowsze blockbustery, w kółko grając ten sam typ postaci.  Jej najbardziej interesujące projekty z ostatnich lat, wychodzące poza te ramy, to.. voiceovery :( Jej angaż to typowe, Hollywoodzkie pójście na łatwiznę.

(15-04-2016, 23:43)Albertino napisał(a): ale gdzieś jest napisane, że w głównej roli ma być Azjatka? Wpływa to jakoś na fabułę, ma jakieś znaczenie? Inna sprawa, że - jak podaje imdb - bohaterowie, w tym Johansson, mają japońskie nazwiska z oryginału. LOL. Przypuszczam jednak, że to radosna twórczość internautów, polegająca na dopasowaniu twarzyczek aktorów do znanych im postaci , a wytwórnia nie podała jeszcze takich danych.

Hollywood ma ostatnio zje**** pomysły, więc się nie zdziwię jeśli pozostawią oryginalne nazwiska. Wszakże jeśli się nie mylę, nie przenoszą akcji filmu do Ameryki. W każdym razie będą kręcić w Hongkongu, Szanghaju i Makau, więc lokalizacja historii chyba pozostaje bez zmian. Wygląd Kusanagi też można jakoś uzasadnić. Fakt, że jest cyborgiem tylko to ułatwia..

(16-04-2016, 08:14)Negatywny napisał(a): Ale, że co, w ekranizacji GITS nie będzie postaci z anime, tylko jakieś inne?
Generalnie chyba tak, bo to nie będzie wierna ekranizacja jednego, konkretnego anime, a bardziej adaptacja mangi, która jeśli się nie mylę, była zbiorem kilku opowieści.  I tak zamiast "Władcy Marionetek" mamy zobaczyć "Laughing Man'a", który pojawił się w mandze w innej historii oraz w serialu.  
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Co spotkani na ulicy Japończycy sądzą o tym, że Scarlett Johansson gra główną rolę w "Ghost in the Shell":

Odpowiedz
USA: RASIZM!!!111 (który jednak wedle ich podwójnych standardów jest mniejszą zbrodnią w przypadku Azjatów)
Japonia: whatever-ok

U nas robi się podobnie jak w pierwszym, na szczęście wiadomo już dokąd się trzeba wynosić :P

Odpowiedz
Japończycy są ponad wyimaginowane problemy Zachodu, a reklama z ptaniem murzyna jest przezabawna :)

Odpowiedz
Nie przeszkadza mi Scarlett bo ją lubię, ale to casting wyłącznie z powodu statusu... trzeba sprzedać film który już na starcie ma wystarczająco ciekawą fabułę i bazuje na kultowej mandze i wystarczy nie traktować tego jak kolejnej próby zrobienia szmalu na czymś co wytwórnia nie wie jak ugryźć.

Szkoda, że nie zatrudnili panny z Pacific Rim, szczególnie, że już tam wyglądała jak żywcem wyjęta bohaterka GiTs.

Odpowiedz

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon